Problémy, choroby, škůdci

kytky, kytky a kytky
Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » úte 03. kvě 2011 12:46:17

je to možné že se prevít zničil, ještě jí nech určitě ale v izolaci. já taky takhle měla 3 fialky dost zdevastované, dokonce u té jedné nakonec zbyly na delším krčku jen 3 malé zmuchlané listy..tak jsem to postříkala , přesadila a dala taky do pytlíku a dneska jsou z nich čupr rostlinky

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod HankaP » úte 03. kvě 2011 15:43:58

Určitě ale postřk ještě zopakovat - málokterý postřik likviduje všechna vývojová stádia škůdce, většinou je potřeba postupně zlikvidovat i další generace.
Kromě toho je důležité nepoužívat dlouhodobě jeden postřik, ale střídat různé postřiky - tj. postřiky s různou účinnou látkou, ne jen názvem! - jinak si jedinci, kteří přecejen přežijou, vytvoří na účinnou látku rezistenci - a vzniknou tak rezistentní kolonie, na které už daný postřik neúčinkuje... :-(
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Veronika
Příspěvky: 77
Registrován: sob 16. dub 2011 12:29:16
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod Veronika » úte 03. kvě 2011 18:12:00

Zdravím a přeji krásný den,
záhada teček na lístečkách je asi vyřešena...
ptala jsem se přímo paní od které jsem je kupovala a ta mi odepsala, že to jsou tečky ze zalevání ....úleva :)))))

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod jandab » úte 03. kvě 2011 19:15:18

Veronika mne sa nezdá že by to bolo zalievaním.....

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod HankaP » úte 03. kvě 2011 21:10:35

HankaP píše:A ten lístek už jsi tak dostala, nebo se to objevilo až potom?
Veronika píše:obejvilo se to až potom,...

Ty zaléváš lístky kořenící v kelímku s alobalem? A kropítkem?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod jandab » úte 03. kvě 2011 21:17:07

Keď som si tú fotku lístka zväčšila,zvláštne čo som si všimla...tie bodky,sú presne okolo chĺpka ako nejaké krátery...a niektoré chĺpky vypadajú ako keby boli spadnuté alebo ležali...

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » úte 03. kvě 2011 22:10:08

Ok, postřik zopakuju. Lístečky zakořeněné mám a jsou ošetřené. Děkuju za rady:)

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod Martinica » stř 04. kvě 2011 12:53:07

jandab píše:Veronika mne sa nezdá že by to bolo zalievaním.....

Já myslím, že to klidně může být, studená voda na listy, nebo tak reagují.. mně se to stává u falenopsů, když se dostane voda na listy a třeba přes noc zchladne

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod HankaP » stř 04. kvě 2011 13:25:11

Martino, mně ale není jasné, jak dostaneš na ty chlupaté listy vodu v takhle malých kapkách, nota bene když Veronika říká, že se to objevilo až u ní, takže na uříznutých listech, které se nezalívají...?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod Martinica » stř 04. kvě 2011 14:08:48

Možná postřikem, já v létě něco rosím, tipuju na chladno, ale nejsem zase takový znalec.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod HankaP » stř 04. kvě 2011 14:54:19

Rosíš listy ve vodě? A teď je s bídou jaro, ne léto... :-)

Já jsem stejného názoru jako Janda - od zalívání to nebude...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Veronika
Příspěvky: 77
Registrován: sob 16. dub 2011 12:29:16
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod Veronika » stř 04. kvě 2011 17:30:08

tak koukám že se tady diskuse k mému obrázku docela "rozjela".... každej na to máte jinej názor... lístky nerosím ale když jsem je dávala do kelímků tak se mi stalo že se mi dostalo na lístek trochu vody sice jsem je hned vysušila ale asi to nepomohlo....zima si myslím že jim není když na ně skoro celý den svítí sluníčko....."majitelka" mi říkala že je to tím že pěstuje fialky pod umělým osvětlením a že se jí někdy stane že voda proteče na listy pod fialkami....dál se to nešíří...tak snad nic tak zlého to nebude....

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » stř 04. kvě 2011 18:03:30

Mně se několikrát už voda takhle dostala na lístky a tak .. a nic...

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod HankaP » stř 04. kvě 2011 18:14:01

Však taky jo - sama voda na listech nic neudělá, fialky se můžou klidně sprchovat - jenom s tou vodou na listech nesmí přijít na sluníčko nebo do průvanu, do chladu.
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Veronika
Příspěvky: 77
Registrován: sob 16. dub 2011 12:29:16
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod Veronika » stř 04. kvě 2011 19:02:02

a když by přišli do styku "orosené" listy a sluníčko? tak by to udělalo takovýhle tečky?

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » stř 04. kvě 2011 19:20:06

Veroniko já si myslím taky že to nebude vodou. Já to měla na listech co jsem si objednala taky a nikdy jsem je nerosila. Ale myslím, že když jsi to pstříkala tak by to mělo být ok.

Tak a zkoušela jsem vyfotit co jsem našla v jednom květináčku (asi to bylo v kupované zemině...loni jsem byla líná propařovat)
Kořenovka - prvotní příznaky žloutnutí a vadnutí listů. Zespodu květináče se můžou objevit bílé výpotky nebo i samotní brouci, Bývají v zemině u kořenů, kde sají a taky na stěnách květináče uvnitř. Pohybují se pomalu Vysávají šťávu z kořenů a tím postupně rostlinu zabíjí. Nesnáší vlhko proto jim vyhovují naše fialky, kaktusy a sukulenty. Jako ochrana se doporučují koupele v teplé vodě (ovšem nedovedu si představit koupat celou sbírku v teplé vodě) Jinak postřiky Mospilan - 3x po týdnu ... pro fialky to není nic moc. Confidor zálivka 1x za 6 měsíců ... problém je ovšem v dodávaném množství látky a její cena (1kg ... cca 13.000Kč) při čemž 1g vystačí na 5 litrů vody Další Diazinon, Applaud 25wp, leptopar, Acara
to je asi tak všechno co jsem kde vyčetla. další info je na netu

DSCN9241.JPG
DSCN9242.JPG
DSCN9243.JPG
DSCN9244.JPG
DSCN9245.JPG

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » stř 04. kvě 2011 19:20:53

no koukám ty kroužky jsem trochu nedala... nejsou skoro vidět

Uživatelský avatar
ludka1
Příspěvky: 626
Registrován: úte 23. bře 2010 15:02:01

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod ludka1 » stř 04. kvě 2011 19:38:43

Ivanka, spravila si pekné snímky je tam všetko pekne vidieť. Včera som si dala tú námahu, že som preparila 5 l zeminy, na prekvapenie nebol z toho až taký strašný smrad, očakávala som niečo horšie.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » stř 04. kvě 2011 19:45:50

Ludko mně to taky nevadí, vždyky když to peču tak u toho rovnou větrám a během dvou hodin to je vyvětrané. Mám to raději než smrad z chemikálií, a hlavně vím, že stačí nechat odstát tu zem do druhého dne a můžu sázet, při chemii musím nechávat odstát dýl a hlavně pokud nemusím tak chemii nee

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod HankaP » stř 04. kvě 2011 20:32:33

Ivy, paráda (teda když to není v mém květináči ;-) - kroužky jsou úplně v pohodě na zvětšené fotce. Ještě bys to mohla zkusit vyfotit přes tu lupu - tam by mohly být ty mrchy pěkně vidět... (je to sice blbá práce, ale jde to, pokud se to nehemží - roztočík se teda chytit nenechal :-).
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz