Achimenes

kytky, kytky a kytky
Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Achimenes

Příspěvekod HankaP » sob 25. srp 2012 20:16:36

Pěkný - ale dost jistě to není Harry Williams (= správně zřejmě Lady Lyttelton) - tenhle má jinou barvu, a vůbec typově jiný květ - úzké hrdlo, žlutou trubku...
Nemohla sis ho s něčím prohodit...?
https://www.google.com/search?q=%22Lady ... 80&bih=832
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Iconka
Příspěvky: 277
Registrován: čtv 31. bře 2011 18:15:04
Bydliště: Slovensko - Trenciansky kraj

Re: Achimenes

Příspěvekod Iconka » sob 25. srp 2012 21:13:05

Hmm... no mozne to je, ze je to iny, ale kupila som ho pod tymto oznacenim... Lady Lyttelton nemam.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Achimenes

Příspěvekod HankaP » sob 25. srp 2012 21:28:20

No já jsem to možná blbě napsala; Harry Williams se prý správně jmenuje Lady Lyttelton. Takže tohle není ani Harry Williams, ani Lady Lyttelton. Kde jsi ho koupila?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Achimenes

Příspěvekod Babetta » ned 26. srp 2012 9:34:37

Jandi, pěkné jsou. Však ti zase narostou šištičky.
Všem to kvete o sto péro. Krása!

Uživatelský avatar
Iconka
Příspěvky: 277
Registrován: čtv 31. bře 2011 18:15:04
Bydliště: Slovensko - Trenciansky kraj

Re: Achimenes

Příspěvekod Iconka » ned 26. srp 2012 12:16:38

Hanka, objednala som ho ako vsetky moje achimenesy na jar v lukonglads.cz... preco?

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Achimenes

Příspěvekod HankaP » ned 26. srp 2012 14:37:00

Protože se dá třeba kouknout, s čím se to mohlo zaměnit u zdroje...
Ale jak teda koukám, tak ti poslali bůhví co... Na stránkách mají odrůdu Harry Williams popsanou jako "karmínově červenou" (což ten tvůj fakt není) - ale navíc tam sami mají fotku něčeho ještě úplně jiného... :-/

Obrázek
http://www.lukon-glads.cz/uploads/produ ... l/2106.jpg

Harry Williams (= Lady Lyttelton) je tohle:

Obrázek
Obrázek
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Iconka
Příspěvky: 277
Registrován: čtv 31. bře 2011 18:15:04
Bydliště: Slovensko - Trenciansky kraj

Re: Achimenes

Příspěvekod Iconka » ned 26. srp 2012 22:30:45

Na strankach Lukonu som pozerala hned ako prve... no nic, tak bude no name... :(

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Achimenes

Příspěvekod HankaP » pon 27. srp 2012 0:33:21

A hele - právě jsem objevila, co to tam mají za fotku. Já věděla, že už jsem ji někde viděla - Salibova Grenadine! :-(
http://www.flickr.com/photos/gesneriads ... 4167523070
Myslím, že to o jejich důvěryhodnosti něco napovídá... Já s nimi žádnou vlastní zkušenost nemám, ale vím, že dřív si na ně na diskusích docela stěžovali - tak se to asi moc nezlepšilo... :-/
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Achimenes

Příspěvekod HankaP » pon 27. srp 2012 3:08:42

Jinak, holky, když už jsme narazily na toho Harry Williamse alias Lady Lyttelton - mám k tomu další špek: Flamenco!

Mikčo, ty máš Harry Williamse (tohos mi dávala na burze - mně zatím nekvete) i Flamenco? Liší se nějak? Vím, žes před časem od boku dávala jména k fotkám a pak jsi opravovala, že ne Harry Williams, ale Flamenco...?

Já mám ale posbírané fotky červeného Flamenca (a i nějak ta červená mi k tomu jménu sedí líp :-).
No a dneska jsem narazila na gesneriasterna.se na tohle: "Achimenes 'Flamenco' - Tato odrůda se již mnoho let šíří pod názvem "Flamenco", ale podle popisu odrůda 'Flamenco' má květy červené a menší. Pravděpodobně se někdy popletly dvě odrůdy - a tip od našich členů je, že skutečné jméno by mělo být 'Lady Lyttleton'. Prosím, kontaktujte nás, pokud budete mít více informací o této odrůdě!"

Zkuste na to prosím kouknout, kdo to Flamenco máte - Mikina, Ivča...? - fakt mi připadá, že je to jedna a ta samá odrůda - to hrdlo - široké, žluté, s mahagonovými tečkami, tvar květu, trubka...? A kde se vlastně vzalo?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Achimenes

Příspěvekod janli » pon 27. srp 2012 9:35:43

Hani, já mám obě tři odrůdy - H. Will., Flamenco a zdají se mi obě stejné, tak jak je popisuješ. Je v tom nějaký guláš. Obě spontánně vytvářejí na stonkách v horní části shluky rhizomů. Obě jsou stejně košťatózní.

Když už jsme u těch achimenesů, nevíte někdo, jak se pozná opylený semeník a jak se pozná okamžik zralosti semeníku? Udělala jsem ze zvědavosti pár křížení. Vím, že květy jsou protandrické - pyl zralý dřív než blizna, která se vysunuje ven z květu, a pyl. tyčinky se kroutí dovnitř, aby se zabránilo selfu. Na netu jsem zatím nic nenašla. Třeba s tím máte někdo zkušenost.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Achimenes

Příspěvekod modrakocka1 » pon 27. srp 2012 10:53:29

Hani, já už na to koukala několikrát a fakt jsou ty dvě stejné (na fotkách všude možně), takže čert ví, co je to zač.

Jani, nevím, nezkoušela jsem.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Achimenes

Příspěvekod Evuška » pon 27. srp 2012 16:01:13

Já mám Flamenco od Ivči a že to je koště, to teda je. Ale květů má snad sto, tak mi to nevadí, jen jsem ji musela umístit do stojanu, protože se vyvracela z květináče.
Ale nejsem schopná posoudit, jestli je to Flamenco, nebo něco jiného, nemám to s čím porovnat.
A že má Lukon bordel v kytkách, to má. Na výstavách už hlízy, cibule, rhizomy, ani nic podobného u nich nekupuju. Za a) v tom mají čurbes oni sami, za b) jim v tom dělají bordel zákazníci, protože se v tom hrabou a přehazují a nevrací do správných bedniček. No a se zásilkama si asi hlavu nelámou vůbec, prostě pošlou, co mají. Takže já u nich radši kupuju už vyrostlé kvetoucí rostliny, kde vidím, co to je.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Achimenes

Příspěvekod mikina » pon 27. srp 2012 18:15:04

Tak jsem se snažila vkládat fotky a spadlo mi to... takže znova.
Hani, zrovna mi kvetou oba, tak jsem je fotla... a máš pravdu, připadají mi stejné, na té fotce to není až tak vidět, ale fakticky...

Lady Lyttelton.jpg
Lady Lyttelton ("Flamenco")

Lady Lyttelton.jpg
Lady Lyttelton ("Harry Wiliams")

Lady Lyttelton.jpg
Lady Lyttelton ("Flamenco" a "Harry Wiliams")

Lady in Black.jpg
Wetterlow's Triumph.jpg
Naposledy upravil(a) HankaP dne čtv 24. črc 2014 10:14:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: ... opraveno Lady Lyttelton (viz dále)

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Achimenes

Příspěvekod mikina » pon 27. srp 2012 18:16:02

Jo a ještě, 'Flamenco' už ani nevím, od koho mám, a 'Harryho Williamse' mám od Dibleys.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Achimenes

Příspěvekod Evuška » úte 28. srp 2012 23:20:25

Ještě k tomu "Flamencu"... už dřív jsem koukala, jak má květy přirostlé k stonku... jakoby do pravého úhlu, svěšené, takovou bouličku... kruci, jak to mám popsat. Když na to mrknete, jiné achimenesy to nemají tak znatelné, nebo květ vyrůstá přímo. Třeba i podle toho by se daly porovnat.
Na těch posledních fotkách u Mikiny má F trubku z venku pruhovanou a HW tečkovanou - jestli jsou fotky ostré a já dobře vidím. :-))
Byla jsem kouknout na můj "Flamenco" a má tečky v proužkách, takže tudy asi cesta nepovede :11917:.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Achimenes

Příspěvekod HankaP » stř 29. srp 2012 0:43:02

Jo, Evuš, ta trubka kolmá na kalich je dobrá myšlenka, taky myslím, že takových není moc - koukla jsem na gúúúgl a je to tam krásně vidět na mnoha fotkách.
Tohle je vyhledání jako Lady Lyttelton https://www.google.com/search?q=achimen ... 80&bih=832
a tohle jako "Harry Williams" https://www.google.com/search?q=achimen ... 80&bih=832
a ještě jako "Flamenco" https://www.google.com/search?q=achimen ... 80&bih=832 - tam jich není moc (zato jsou tam ta červená Flamenca), ale taky to tam je vidět.

Mimochodem jsem se podívala do galerie na Lavender Fancy, protože vím, že ten má trubku taky tak - jen ji má z profilu špičatější, takovou ostruhu - a koukám, že oni dost možná budou blízcí příbuzní - aspoň mně se zdá, že ta podobnost je do očí bijící... :-)

136 137 138 150
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Iconka
Příspěvky: 277
Registrován: čtv 31. bře 2011 18:15:04
Bydliště: Slovensko - Trenciansky kraj

Re: Achimenes

Příspěvekod Iconka » pon 03. zář 2012 10:11:57

Toto mal byt podla Lukon Glads Vivid, ale vypada skoro tak isto ako ten, co som tu dala, co mal byt Harry Williams, akurat, ze tento ma aj trubku ruzovu, ci aka to je. Tiez dost kriklavy.

Vivid.jpg

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Achimenes

Příspěvekod HankaP » pon 03. zář 2012 15:50:08

Mně včera vykvetl kásňoučký Summer Sunset...
Dostala jsem ho na burze od Zdeničky - ale měla to být Elke Michelssen - no co, dalo se asi čekat, že zrovna Elce se ke mně nebude chtít. :6117: :11917:

Můj dřívější Summer Sunset už taky pokvete, ale zůstal úplně maličký, nizoučký - no, všechny mám takové zakrslé, to strašné zpoždění, jak začínaly růst, až teprve když mohly být venku, je hodně znát. Zřejmě se vybodly na nějaké dohánění růstu a soustředily se na to, aby stihly vykvést a zajistit pokračování rodu... Ale snad se to už brzy změní, mám na cestě první LED panel, tak příští rok už budou moct začít hned někdy v tom únoru, jako u normálních lidí...

Summer Sunset.jpg
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Achimenes

Příspěvekod Evuška » pon 03. zář 2012 21:53:33

Alespoň ti nezaberou tolik místa.
Kdo psal o košťatovitém růstu Flamenca?

CIMG0950.JPG

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Achimenes

Příspěvekod jadka » pon 03. zář 2012 21:54:32

Super. :266: