Saintpaulia

kytky, kytky a kytky
Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Saintpaulia

Příspěvekod HankaP » pon 24. srp 2015 22:29:21

Já jenom pořád, Nicky, nechápu, podle čeho (z fotky?) poměřuješ, kolik komu která chiméra dala práce - tyhle jsou zrovna obě její, tak se můžeš i zeptat... - ale zřejmě jen pro sebe do třetice opakuju, že vznik chiméry žádnou prací neovlivníš, neovlivní ho svou prací ani ten, kdo vyšlechtil odrůdu, na jejímž podkladu chiméra vznikla. Jediná efektivní práce je ta, kterou vynakládáš na udržení a rozmnožení chiméry, případně nejdřív na vypěstování rostliny z atypického chimérového květu, pokud už ti příroda nenadělila rovnou celou rostlinu-chiméru...
A souhlasím, dost. :-)

Ty tvoje růstové anomálie by mě taky zajímaly - zdá se mi jich fakt dost na to, aby to byla jenom náhoda... Ale nedávno jsem zase někde četla (myslím to bylo, jak jsme se bavili o té svazčitosti), že zrovna radiace rostliny ovlivňuje víceméně zanedbatelně. Taky jsme se tu už kdysi bavili o rentgenech (letiště, pošta) a v té souvislosti o pokusech s vyvoláváním mutací rostlin ozařováním, které probíhaly někdy v 70.-80. letech - byly to fakt megakoňské dávky záření - a výsledky přitom nic extra (viewtopic.php?f=13&t=104&start=1380)...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Nicky
Příspěvky: 76
Registrován: ned 26. dub 2015 17:46:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Nicky » úte 25. srp 2015 9:48:03

Ráda bych nafotila, včera jsem se pokoušela o ten pupen na lístku odnože, ale ani s kvalitním makroobjektivem jsem neuspěla. Je to celé moc prťavé.

Už dávno tak nějak tušíme, že ta naše voda není úplně v pohodě - v podstatě neprošla rozbory a to ještě hodně let zpátky, když jsem se sem nastěhovala, rok si na ni moje střeva zvykala a obzvlášť na jaře v ní asi bude vše možné, třeba hnojiva z polí - nevím, zatím jsme všichni živí a zdraví, ale na akvárkách to bývá poznat. Vím jen to, že je velmi měkká, na úrovni dešťovky, a železitá. A nevím, zda bych chtěla vidět vnitřek bojleru, který vypadá, že už by mohl dostat místo v muzeu.

Zatím mám jen fotku dvojčecího listu u listové chiméry Rob's Lucky Penny:

dvojčecí list - Rob's Lucky Penny.jpg

A dětí na RS-Kankan:

rozetka na květním stvolu.jpg

Dvojčecí list z Mac's Southern Springtime už jsem dala zakořenit, zatím neuhnil, tak uvidím, co z něj bude. Od téhle odrůdy tu mám k dispozici další 3 takové.

Poupě v květu už jsem tu taky měla, zas u jiné rostlinky, dávala jsem fotku do původního vlákna. Všimla jsem si toho, až když jsem odlomila květní stvol (abych mohla odloupat odnože na zasazení), takže poupě nemělo šanci to dotáhnout do květu. Ale tuším, že tu nebylo poslední.

Nicky
Příspěvky: 76
Registrován: ned 26. dub 2015 17:46:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Nicky » úte 25. srp 2015 9:51:27

Napadá mě... není třeba nějaká houba nebo plíseň, která by mohla přispívat k tvorbě abnormalit?

A ještě dotaz... můžeme tohle rozebírat tady, nebo se mám přesunout do jiného vlákna? Je tu nějaké přímo na tyhle podivnosti?

Nicky
Příspěvky: 76
Registrován: ned 26. dub 2015 17:46:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Nicky » úte 25. srp 2015 10:23:33

Tak ještě... dvojčecí list u LE-Luntik:

dvojčecí list - LE-Luntik.jpg

Lupínek rostoucí na pahýlu po odlomeném lupenu (opět LE-Luntik):

lupen na pahýlu - LE-Luntik.jpg

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Saintpaulia

Příspěvekod HankaP » úte 25. srp 2015 18:19:22

(Tak jsem nás přešoupla zase do fialek...)

Nicky, já myslím, že by vůbec nebylo marné nechat udělat rozbory té vaší vody... sice možná radši nevědět... - ale kdoví, třeba tam zrovna máš recept na to zlevnění chimér...? :-)
Tak jak tobě všechno odnožuje a pařízky obrůstají, to vůbec není běžné.
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Nicky
Příspěvky: 76
Registrován: ned 26. dub 2015 17:46:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Nicky » úte 25. srp 2015 18:45:04

Hani, to bych si právě moc přála, rozšířit chimérky.
K odnožování - asi jak které, Myrthe neudělala odnož ani jednu, z Rob's Lucky Number jsem jich za poslední týden vydolovala 5 a dalších 5 se rýsuje. Rob's Lucky Penny už se taky snaží, ještě nechávám narůst, ale tak 6 jich tam bude. Jen si myslím, že až je všechny odřežu, už se tam tak snadno dělat nebudou - přece jen ty rostlinky nemají nekonečně mnoho paždí listů a z některých vyhánějí "jen" květy. Teď jsem si ještě koupila Keiki Gel, tak jsem sama zvědavá...

Jinak hnojím Kapkou pro saintpaulie a nedávno jsem začla se stimulátorem růstu od Rosteto. Snažím se dávat to první kvetoucím a to druhé mladým, ale ve výsledku zalévám tím, co mi přijde zrovna pod ruku, teď už jsem namíchala kýbl vody s oběma hnojivy půl na půl a použila to všude. Jo a při sázení listů nebo odnoží používám takový ten práškový stimulant.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Saintpaulia

Příspěvekod HankaP » úte 25. srp 2015 20:13:42

Jejda - jak se nám Rosteto pěkně opičí... :9665:

Obrázek
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Nicky
Příspěvky: 76
Registrován: ned 26. dub 2015 17:46:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Nicky » stř 26. srp 2015 18:40:47

Hih, ten slogan jsem na výrobcích od nich nikdy nepotkala...

Ještě bych měla jeden dotaz z jiného soudku. Týká se to pojmenovávání sportů. U Jenner jsem viděla, že jí Rainbow's Quiet Riot doma zasportovala do chiméry Rainbow's Regal Riot. Dá se to takto pojmenovat, když třeba víme, že ta a ta varieta sportuje do (třeba) chiméry, která už je pojmenovaná (a naše rostlinka se znaky shoduje s tou již pojmenovanou), nebo se to vždycky zapisuje jako "... Sport"? A naopak, pokud třeba listovou chiméru Rob's Lucky Penny nesprávně rozmnožím listem a vznikne nechiméra (listová) a bude znaky odpovídat, dá se pojmenovat Rob's Penny Ante?

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Saintpaulia

Příspěvekod HankaP » stř 26. srp 2015 21:40:58

Jojo, používá se to tak - jsou to geneticky stejné rostliny se stejnou mutací - to jsem přesně měla na mysli, jak jsem psala, že v některých případech není jenom jedna "první", výchozí rostlina odrůdy - je to třeba případ LE-Leto Krasnoe / LE-Vesnianka, Irish Flirt / Sassy Sister, Frozen in Time / Frosty Frolic, Frozen in Time / Ko's Green Dragonfly (chiméra) - jen co si pamatuju... U strepsu to tady před časem řešila modrá kočka, že jí modrá Charlotte kvete růžově - a byla z toho Emily. :-)

Zrovna tak u toho potomka z listu od chiméry, pokud se vyvede jako předek, co byl před chimérou. Někdy se i stává, že se sport sám "zvrhne" zpátky do původní odrůdy - a může to udělat jak přímo rostlina, tak potomstvo - tady mě napadá zase Frosty Frolic / Frozen in Time... ještě o jedné konkrétní vím, která to udělala (u jedné bývalé členky), jen si teď nevybavím ten název - zkusím někam kouknout... - jo, Candlelit Delight / Sky Diver.
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Saintpaulia

Příspěvekod picris » stř 02. zář 2015 9:05:16

Nechci číst tuto sáhodlouhou diskusi, jen jsem tak zběžně přelétla. Od Jenner mám tři chiméry - ne její produkce. Je to jistě velmi pečlivá pěstitelka, je zapálená pro věc, ale poslední dobou se zdá býti dosti namyšlená. To, že si pojmenovává sporty a pak je prodává za hříšné prachy, to je jen a jen její věc, vždyť proč ne, dělá to přece každý šlechtitel, jež produkuje chiméry. Podle mne by to ale měla lidem otevřeně sdělit. Nechci ji zde napadat, při komunikaci s ní jsem téměř vždy narazila na fajn ženskou, ale svým způsobem je Jenner taková malá podvodnice. Mauna Loa v jejím podání je zcela odlišná od té mé, podotýkám kvetoucí standardně dle popisu. A to je jen příklad. Mnoho lidí si u ní objedná rostlinky nebo lístky za dost peněz a ty poté kvetou jinak, než na obrázku od ní. A ona se ještě dokáže ošívat, když jí lidi napíší, proč má fialky přibarvené (tvrdí, že to je kvalitní fotoaparát). Na druhou stranu, rostliny přišly pečlivě zabalené, dvě ze tří zatím kvetou standardně, jsou zdravé. Je to jen a jen každého věc, zač hodlá utrácet peníze (a jak hříšné). Takže shrnuto podtrženo, proč by Jenner nemohla pojmenovat dle sebe sporty od Humaka, když (a máme tu příklad) i Ivča své chimérovité sporty pojmenovala a lidé je od ní chtějí. Navíc věřím, že spousta rostlin ve sbírce každého z nás vznikla právě tím, že rostlina sportovala, to už se přece netýká jen chimér.

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Saintpaulia

Příspěvekod picris » stř 02. zář 2015 9:07:08

A ještě bych chtěla poprosit znovu o pomoc s názvem chiméry Circus Boy. Poradí mi třeba Hanka, pokud ví nebo tuší?

Uživatelský avatar
midibaba
Příspěvky: 253
Registrován: stř 12. říj 2011 20:24:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Saintpaulia

Příspěvekod midibaba » stř 02. zář 2015 9:40:44

Nevím, jakou máte zkušenost s Jenner, ale připíšu svoji. Od června jsem se s ní domluvila na koupi některých fialek + chimér (poslala mi seznam přebytků). Vše mi potvrdila, a že mám počkat do začátku července, že se stěhuje. Tak jsem se poté několikrát připomínala, bylo mi řečeno, že na to myslí, že ona nezapomíná. A měsíce plynuly a ona pořád nic, potom výmluva na stávku pošty v Německu, a po stávce zase ticho. Tak jsem se teď ke konci srpna připomněla znova a řekla mi, že některé chiméry prodávat nebude (ty, co dříve uváděla, že má navíc) a že jí 1 chcípla. Na listy, které jsem měla rezervované, se ptala, jestli mi slíbila list nebo rostlinu, a vůbec ani nevěděla jaké... takže jsem jí to musela celé znova přeposílat. Mezitím dávala chiméry na eBay... takže se mohla klidně ozvat a říct, že ty, co pro mě nemá, že může nahradit jinýma, ale NIC. Tak jsem to celé zrušila.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Saintpaulia

Příspěvekod HankaP » stř 02. zář 2015 21:29:35

Holky, z mé strany je to čistě akademická debata, nemám s Jenner žádnou osobní zkušenost, proto se taky omezuju jen na ty obecnější aspekty - mně třeba přijde zbytečné označovat někoho jako podvodníka (i když eufemisticky "malého") kvůli tomu, že upravuje fotky - každá fotka přece nevyjde věrně, záleží na schopnostech foťáku ve vztahu ke konkrétní barvě, na intenzitě a barvě světla... ale i třeba na pozadí, jak nám názorně předvedl Pepča na svém strepsu Joe's Poblionek (to se tak hezky pamatuje :-), a taky na monitoru, na kterém to pak člověk porovnává - já bych spíš ráda viděla toho, kdo se to nepokusí vylepšit (pokud aspoň trochu ví, jak na to).
A že se fotka vyčistí (já třeba většinou gumuju kočičí chlupy :-/), barvy se trochu rozjasní - to je podle mě naprosto normální minimum zvlášť pro fotky používané při prodeji. Přece taky nemáme a priori všechny výrobce a obchodníky za podvodníky - a že komerční reklamní fotky a třeba televizní reklama, to je sakra jiný level...! Je na kupujícím, aby si udržoval trochu nadhled a počítal s tím, že to je přímo úkol té fotky - zaujmout. Aspoň mě to teda fakt nepohoršuje.
Vždycky je potřeba najít si víc zdrojů a porovnávat.

A ta konkrétně zmíněná Mauna Loa - nevím a nesoudím, nemá to cenu. Každou fotku je potřeba vnímat jenom jako určité vodítko, žádnou nejde brát za bernou minci (dokonce ani ty z FC, protože tam nikdo ani neposuzuje, jak moc odpovídají popisu...). Tady jsou...

Mauna Loa.jpg
Mauna Loa.jpg
Mauna Loa.jpg
Mauna Loa, 8E Aristotle’s Lantern, Travis' Breezy Brea.jpg
4x Jenner

Mauna Loa.jpg
Míša

Mauna Loa.jpg
galerie AVSA


Obrázek Obrázek
... a First Class (fotky Barb Werness a Pat Addison)
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Saintpaulia

Příspěvekod picris » stř 02. zář 2015 22:35:04

No já se přiznávám, že fotografie neupravuji vůbec, nebaví mne to (stačí, že upravuji velikost a dopisuji text), i když někdy nesedí barva (hlavně ty modré). U Míši Kroupové třeba oceňuji to, že upravuje jen tolik, aby barvy věrně seděly. Jenner upravuje nevěrně, ale ok, měla by ale přiznat, že úpravu fotek dělá, což je celkem pochopitelné. Ona ale lidem tvrdí a hádá se s nimi na facebooku, že to tak není, že je to závist :(. Bohužel ta Mauna je opravdu extrém, ona není červená, ani taková dle popisu nemá být :(. Nechci tu řešit Jenner, není jediná, jen mne zaujala ta diskuse. Já osobně si veškeré kultivary před koupí ověřuji, jak vlastně mají vypadat, pak nejsem překvapena :).

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Miška » čtv 03. zář 2015 6:56:06

Hani, ano, vzhled upravujeme všichni a kdo tvrdí, že ne, ten to dělá dodnes. :-) Je to přirozené, většinou fotky ve foťáku nevyjdou tak, jak by měly. Fotky se ale snažím upravit tak, aby opravdu barva odpovídala, většinou přidám jen trochu kontrastu a spíše dotmavím (můj foťák zesvětluje, šisuje). Téměř vždy sedím u monitoru se samotnou kytkou a ladím dlouhé hodiny tak, aby to bylo echt a nemátla jsem další pěstitele a potenciální kupce. Fotky od Jenner jsou krásné na uměleckou výstavu v galerii, je to pokochání nejvyššího kalibru, ale barvy přibarvuje tak extrémně, že z fialek dělá něco úplně jiného. Sama jsem se u ní jako začátečník spálila u několika ruských odrůd, které jsem si neuměla pořádně dohledat. A Jenner má bohužel velkou základnu začínajících pěstitelů, kteří si neumí poradit, neumí dohledat další fota - nenapadne je to. Řeknou si, že to je velká pěstitelka a šlechtitelka, má stovky krásných fialek, jaké ještě neviděli, a přirozeně se ptají, zda by je mohli také koupit. Potom jsou zklamaní. Člověk by si řekl, že je to její věc a věc těch lidí, ale obrací se mi kudla v zádech, když se pak do krve hádá a tvrdí, to já ne, to oni jsou závistivci. Tož tak. ;-)

Jinak souhlas, také jsem chtěla nějaké chimči, je to už dávno - nedopadlo to, zato jsem je pak viděla na eBayi. Holt, tam asi vydělala víc.

Nicky
Příspěvky: 76
Registrován: ned 26. dub 2015 17:46:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Nicky » čtv 03. zář 2015 7:48:27

Ahoj,
původně sice tohle nebylo prvotně v plánu, ale tedy přidám vlastní zkušenost. To, že fotky přibarvuje, mně osobně zas tak nevadí. Jen kdyby netvrdila, že to je realita, ale budiž. Když mi poslala ceník a seznam, její sporty jsem vzala obloukem a vybírala z těch již zajetých, které jsem si hledala na internetu, ne u ní na webu nebo FB, tam se chodím jen kochat atmosférou. Jak to ale probíhalo... koncem července dala seznam s cenami, já dlouhé hodiny vybírala, protože vše je krásné a já si za 20-25 € zkrátka mohla dovolit max. 3 kousky. Výběr jsem jí poslala, domlouvaly jsme platbu a pak mě požádala, abych to o pár dní odložila, že se stěhuje. Dobrá, já měla před výplatou a byla s miminem v porodnici. Domluvily jsme se, že 13. 8. se ozvu a obchod proběhne. 13. jí píšu, ať mi dá podklady k platbě, a ona mi (aspoň na férovku) oznámila, že musí překalkulovat ceny, a proto dává kytky na eBay, ať když tak kouknu tam. No, tam jsem nepochodila, ale nakonec jsem z ní vymámila 2 chiméry, jednu za vyšší cenu, než původně nabízela, jednu za nižší. Přišly mi v pondělí. Pidi rostlinky, takové celé tenké, jedna hodně světlá (málo zelená). Ptala jsem se jí, čím to je, a ona, že málo hnojí, aby nespálila kořínky. Budiž. Mé kytky ale přišly jen vysazené z květníku, vložené do zipáku a nacpané do maličké krabičky velikosti ani ne pohlednice a do obálky. To, co jsem zatím dostala tady od holek, třeba od Ivany M. nebo Dany, byl vyloženě LUXUS. Rostlinky v této zásilce měly oschlé kořínky, které po zasazení do substrátu do včerejška uhnily. Tak si říkám, jak dopadl ten, který vydražil 8E Danse Macabre za 7,5 tisíce... opravdu mu nezávidím. Já té jedné zkusila vše uhnilé ořezat skalpelem, ještě ubrat pár lístků (takže zbyly přesně 4), poprášit stimulantem a zasadit jako odnož bez kořenů. A teď se dám nejspíš na modlení. Opravdu nechápu... já se s každou kytičkou i třeba za padíka po nocích balím jako blázen, hezky vatové tampony na květníček, ještě je stříhám, aby to hezky sedělo, rostlinku před cestou v květníčku maličko orosím, na váhu balíku nekoukám, pak přes květníček pytlík, rostlinku zabalit do novin, dát do vycpané krabice... Jsem divná já, nebo prostě když posílám něco, s čím jsem se tady x měsíců piplala a třeba za to chci i nějaké peníze, měla bych se snažit, aby příjemci přišla pěkná rostlinka, ze které bude mít radost a ne taková, kterou bude kvůli pár kačkám na poštovném další 3 měsíce křísit?

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Miška » čtv 03. zář 2015 9:14:52

Přidám příklad, kde je vidět přílišná přibarvenost. A tohle mi fakt vadí.

Rhapsodie Anika.jpg
Rhapsodie Anika od Jenner

Rhapsodie Anika.jpg
Rhapsodie Anika od Optimary - barva sedí, měli jsme ji doma

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Saintpaulia

Příspěvekod HankaP » čtv 03. zář 2015 9:47:59

No, na jednu stranu samozřejmě chápu, že chce fialky prodat za lepší cenu, když ta možnost je - a ty ceny na eBayi jsou teď fakt šílené (naposledy jsem zaregistrovala další takový extrém minulý týden u RS-Zhar-Ptitsa za skoro 1700 Kč / 46,01 £) - ALE rozhodně souhlasím s vámi, že rozjeté obchody je slušnější dodělat podle původních podmínek, i kdybych na tom už měla tratit... Jenže na třetí stranu je to zas otázka míry, lehce se to udělá, když jde o desetikorunu, hůř o stovku, a když by šlo o tisícovku...?
---
Jenom ještě jednou k těm fotkám Mauna Loa - je někdo schopen říct na beton, že ta červená vznikla záměrně úpravou? Proč jenom u dvou fotek, dávaných na web (a tedy pravděpodobně i focených) současně? Nemůže to být naopak tím, že barvu z foťáku (zrovna červenou dělá žluté světlo při focení) nedotáhla na tu správnou, přirozenou - ono to fakt není jednoduché doladit jednu barvu ve fotce tak, aby se zároveň nezmršil ten zbytek (každá barva "reaguje" s barvou osvětlení jinak)...? Je to jen myšlenka k úvaze - že všechno vždycky není tak jednoznačné, jak se může zdát... pravdu se nedozvíme (a když jo, stejně nebudeme vědět jistě, že je to pravda ;-).
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Saintpaulia

Příspěvekod Miška » čtv 03. zář 2015 9:54:20

Jediné, co vím, že Jenner fotí často v bílém fotostanu. :-) A má dobrej foťák. To já se můžu se svým kompaktem za patnáct stovek zahrabat. :-)

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Saintpaulia

Příspěvekod HankaP » čtv 03. zář 2015 9:56:45

(Udělám už teda pro Jenner samostatné vlákno v Nákup, prodej, výměna... - tak jen abyste to pak nehledali, až to přesunu...)
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz