Po registraci neaktivní účet

(k fungování fóra - i bez registrace)
wannabe

Po registraci neaktivní účet

Příspěvekod wannabe » čtv 04. dub 2013 13:58:16

Dobrý den,

ráda bych se účastnila diskusí, ale po registraci je můj účet stále neaktivní, na můj mail mi nepřišly žádné další instrukce? Co mám dělat? Případně na koho se obrátit?

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Po registraci neaktivní účet

Příspěvekod HankaP » sob 20. dub 2013 15:27:46

Ahoj, moc mě mrzí, že jsem tvůj příspěvek tady našla až teď a moc se ti za to omlouvám - bohužel se do fóra denně přes registraci snaží vetřít 20-30 spammerů - a do této části, kde je možné vložit příspěvek i bez registrace, také nejčastěji píší oni. Proto je tato část chráněna ještě tím, že příspěvek neregistrovaného uživatele musí schválit administrátor, dříve než se zobrazí ve fóru. A tady je zakopaný pes - neschválené příspěvky se mi nezobrazují v "nepřečtených příspěvcích", pokud nejsou vložené jako nové samostatné téma (jako právě v tvém případě, kdy jsi svůj dotaz vložila do staršího vlákna k jinému problému). Zobrazí se mi jen v moderátorském panelu - a ten jsem, jak vidím, zanedbala a pěkně dlouho nezkontrolovala... :-(

A teď vysvětlení i omluva k samotné (ne)aktivaci tvého účtu: nějak jsi mi v té záplavě spamu unikla - při tom množství není možné všechny registrace prověřovat zevrubně, a tak se chytám uživatelského jména - to je takové první síto - pokud nick vypadá "rozumně" a v našem prostředí "použitelně" (ne třeba "hcfbbdgzwcvb" :-), podívám se na e-mail. Vypadá-li "jasně česky" (tj. české jméno, u nás běžně užívaný mailový server), účet rovnou aktivuju. Pokud to není tak jasné (klasicky gmail - ten je sice u nás běžně používaný, ale hodně ho zneužívají i spammeři), ještě zkontroluju nick, e-mail, případně IP adresu, jestli se nevyskytují na spamlistech. Snad ve sto procentech takhle kontrolovaných spamlist je - takže nic... :-/

Je zřejmé, že mi tvůj nick tím sítem propadl - nevšimla jsem si ho, přehlédla, ..., a tudíž nezkontrolovala... Pak je ještě druhá chyba, že tu není nikde přesný postup, co v takovém případě - jen se obecně doporučuje kontaktovat admina - a to, jak sama zjišťuju, pro neregistrovaného uživatele není až tak triviální, jak se zdálo. Omlouvám se tedy za obojí - a nouzové instrukce urychleně doplním...

A konkrétně k tvé registraci - pokud jsi to ještě nevzdala a někdy nakoukneš - jméno "wannabe" jsi patrně při registraci nepoužila, v databázi není (možná jsi ho teď použila jen účelově v kontextu s příspěvkem? :-), a nenašla jsem ani žádnou jinou registraci s IP adresou, jakou má tento tvůj příspěvek - takže se bohužel vůbec nemám čeho chytit, abych mohla tvůj účet alespoň nyní aktivovat...
Tak prosím napiš mi své uživatelské jméno, pod kterým ses registrovala, nebo třeba pošli odpověď na registrační e-mail, který ti z fóra přišel, ať to mohu dát do pořádku.
Díky a ještě jednou promiň.
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Po registraci neaktivní účet

Příspěvekod HankaP » ned 05. kvě 2013 13:11:34

A obecně - co dělat v takovém případě?

Pokud dostanete z fóra e-mail, že váš účet byl vytvořen a čeká na aktivaci, přesto k aktivaci nejpozději do 24 hodin nedojde, připomeňte se prosím - stačí úplně jednoduše zasláním odpovědi na uvedený došlý informační e-mail.
:1220:
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz