Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
JarkaMirka
Příspěvky: 822
Registrován: čtv 18. bře 2010 7:31:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod JarkaMirka » stř 04. kvě 2011 20:23:15

Třešně jsou mňam mňam, ale jak tu již bylo psáno...... nekoukat dovnitř ;o)))) jak jednou kouknu, tak hlodá semínko pochybnosti a je po konzumaci ;o))))) chtěla jsem si letos koupit třešeň do zahrady, ale už neměli, prý na podzim ;o))))) tak jsem si koupila aspoň zelenožlutou blumu, slivoň či co ;o))))

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » stř 04. kvě 2011 20:32:54

medovicový med? to je normální nebo nějaký jiný? med jím... dokonce jsem jednou dostala celou plástev a občas tam byli včelí mimča to mi moc teda oku nelahodilo, ale bylo to dobré (miminka jsem vydloubávala)

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » stř 04. kvě 2011 20:36:19

Medovice je sladká tekutina, kterou sbírají včely na jehličí, listech a větévkách rostlin. Přinášejí ji do úlu a tvoří z ní med, který je znám pod názvem "lesní".
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » stř 04. kvě 2011 20:38:24

jo a určitě to jsou nějaké výměšky hmyzu že? mšic a tak pod... neděs mě.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » stř 04. kvě 2011 20:41:31

No vidíš, jak jsi chytrá holka! :-)

Medovice je hustá lepkavá substance bohatá na cukry vylučovaná stejnokřídlým hmyzem (zejména mšicemi). Zdrojem medovice jsou sladké šťávy, které tento hmyz vysává svými bodavě savými orgány. Tyto rostlinné šťávy obsahují mnoho cukrů. Mšice vysávají z rostliny více šťávy, než jsou schopné strávit, většina prochází jejich zažívacím traktem nevyužitá a je vylučována jako medovice.
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » stř 04. kvě 2011 20:43:22

hi hi jak na co... no ale když si představím támhle v Austrálii domorodce že takhle chroupou medové mravence ..brrrr tak v té sklenici to člověk tak nějak bere líp :538:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » stř 04. kvě 2011 20:44:20

No a na to si mravenci opatrují celé armády mšic. Pasou je a dokonce přenášejí na různá místa po rostlinách... mravenci mě upřimě řečeno se...u. Mám jich plnou zahradu a ve skleníku už likvidují saláty.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » stř 04. kvě 2011 20:47:52

Danuš já mravence taky nesnáším. My jich měli poslednícca 4 roky plnou kuchyň každé jaro. Hnus velebnosti. Nakoupili jsme takový lepkavý gel, který jedli a chcípali, jenže to tak bylo asi půl dne než to zjistili a pak se tomu vyhýbali obloukem mrchy. No ale co se loni vydloubali u baráku mezi kameny spáry a znovu zadělali tak je zatím klid...taky ten co ty spáry dělal, na rohu kuchyně vykopl pěkně veliké hnízdo.
Jo a dneska jsem otevřela kompostejnér a tam jich teda rejdilo, no nechám jim volné místo působnosti a tak za 2 měsíce to přeházím a překopu tak uvidím jak se jim to bude líbit

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » stř 04. kvě 2011 20:55:50

Musím nakoupit pečivový prášek a kolem salátů ho nasypat. Ještě jsem to nezkoušela, ale prý je to účinné, tak uvidím...

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » stř 04. kvě 2011 21:55:43

no to mně tvrdila sousedka taky, tak jsem měla všude po kuchyni prdopeč a teda nepřišlo mi to nějak extra učinné

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » stř 04. kvě 2011 22:17:46

Sypala jsem i skořici, taky se mi nezdála moc účinná. Měla by je odpuzovat..

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » čtv 05. kvě 2011 5:43:55

Já na zahradě všude sypu mouku. Musela bych sice posypat celou zahradu, ale na ložiska mi to trochu pomáhá. U nás největší zlo dělá krtek.

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » čtv 05. kvě 2011 6:50:04

Tak u nás pro změnu hraboši, (krtek řádil přes zimu na louce, ale tam mi tak nevadil), myšiska mi ryjí v osázených záhonech a to bych vraždila. Taky už jsem začala sypat proti slimákům, už se potvory objevili.

švýcarka
Příspěvky: 504
Registrován: stř 13. říj 2010 10:51:47

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod švýcarka » čtv 05. kvě 2011 7:47:33

Moje řeč, hlavně ty slimáci mne tedy štvou.. Už jsme je objevili před 14ti dny.. a i když bylo sucho, tak na dvou místech, kde bylo vlhko byla líheň. Bez milosti jsme je vyvraždili a taky nasypaly pod vyříznutou misku Vaniš, takže nějaký zapomenutý tam hned vylezl. Mám zlost, protože jsme měli nádherný bílý klematis, byl zase osypaný poupaty, bylo jich tam určitě přes 20 (je to rostlinka od loňska) a najednou šlahoun visel jako hadr... Dole u kořenů jsou totiž nasazené pomněnky a když jsem to začala prohlížet, tak jich tam teda bylo...mrchy jedny. Já jsem na ostatní havěť taková útlocitná, ale tyhle mrchy bez milosti vraždím, chodím z dráty, napichuju je, potom shrnu do kbelíku a zaleju horkou vodou.. Hrozně se to přemnožilo, jsou všude, v lesích, na loukách, ve městech...fuj a žádné přirozené hubitele to nemá. Četla jsem, že někde /bohužel mám hosipa/ mají sběr a ničení těhle potvor dokonce zakotveny v zákoně..že je jejich povinností tyhle potvory hubit, to jsou věci. Eva

švýcarka
Příspěvky: 504
Registrován: stř 13. říj 2010 10:51:47

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod švýcarka » čtv 05. kvě 2011 8:04:40

Pro modroukočku: jo, strepsíci jsou teď asi na prvním místě.. Fialky jsem musela rozdat a zbylo mi jen pár kousků, doma mi od té doby, co mám plastová okna nejdou a tam, kde by se jim dařilo, jsou zase strepsíci. Já mám plno jiných kytek a skoro už žádné místo.. Mám spoustu dalších.. ibišky, citrusy, adénko, plumérii, eucharis, orchidky, psidium (jahodový stromek), voskovku, tlustici a další..
Měl by to být streps Bristol's Water Bug.. já měla i Alissu.. ta má taky úzké listy, ostatní mají široké..tak podle mne to bude ten co jsem psala. Co jinak? Dobrý? Máš krásné fialenky..švýcarka
Naposledy upravil(a) HankaP dne čtv 05. kvě 2011 9:28:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z fialek...

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » čtv 05. kvě 2011 8:09:49

Taky přidám jednu stížnost... pro mě jsou úplně nejfujtajblovější klíšťata! :6392: Kocouři i pes toho nosí do baráku hafol. Nepomáhá ani frontline. Už jsou, ty hurvy, asi proti němu imunní.... blééééééé. Slimáky tu máme taky, ale protože u nás je na sev. Straně docela chladno, jsou spíše na jižní straně na zahrádkách. Ještě mě napadlo, že jim možná nedělá dobře modřínové jehličí. Tím máme zasypanou zahrádku a vlastně všechno.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » čtv 05. kvě 2011 8:53:29

Evi zatím dobrý, ještě pořád 2 v 1...no určitě to bude Bristols WB, Alissu mám tu jsi mi nedávala. :8653: jinak s těma jinýma kytkama...přijeď se podívat k nám a uvidíš botanickou zahradu
Naposledy upravil(a) HankaP dne čtv 05. kvě 2011 9:28:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z fialek...

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » čtv 05. kvě 2011 9:01:03

ahoj děvčata :4225:

Evi to nepiš takhle veřejně nebo tě nějaký zelený pako zažaluje, že vraždíš nevinné chudáčky...ale co s nima že? Já jich teda moc nemám, ale taky semtam nějakýho hnusáka slizkýho objevím. Zato u našich to kolikrát s tátou po ránu nebo navečer chodíme s nůžkama. Protože solit to, tak máme za chvíli ve studni slanou vodu co jich je. A tohle je asi nejrychlejší. Kupovat vanish to bysme se nedoplatili

švýcarka
Příspěvky: 504
Registrován: stř 13. říj 2010 10:51:47

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod švýcarka » čtv 05. kvě 2011 9:15:46

Ivčo, to 2 v 1 to je dobrý haha.. Taky si myslím že to bude on...máš pravdu Alissu jsi nechtěla a ty ostatní strepsy měly listy jak lopuchy... To věřím, že to máš jak botanickou, stačily mi ty fotky fialek na perlitu. Hlavně to máš dobrý, že máš chápajícího muže a je to i dobrý táta, o malou se postaral výborně, takže se určitě rád postará i o Jindříška :-). Pa
Naposledy upravil(a) HankaP dne čtv 05. kvě 2011 9:27:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z fialek...

Uživatelský avatar
sapho
Příspěvky: 892
Registrován: pon 01. bře 2010 21:41:31

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod sapho » čtv 05. kvě 2011 10:51:36

Ahoj,
na klíšťata mi poslala známá tento recept:
Klíšťata od Vás utečou

Máme pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!

Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv!!