Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » stř 18. dub 2012 12:27:41

Mně stačí, když brácha tu potforu vytáhne z terárka a pustí ji po obýváku, pak mu musím pomáhat hadici dát zpátky... sám ji neutáhne... on ji chytí kousek za hlavou a já někde v půlce a táhneme ji... to jsme jako parta hic... mu vždycky říkám, že až se ten had jednou naštve, tak ho slupne i těma teplákama, co má na sobě... :1243:

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » stř 18. dub 2012 12:29:23

Mikino, kdepak, akvarijní rybky miluju, ale jen na pokoukáníčko...

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » stř 18. dub 2012 12:37:13

Leni jasně, já tě jen zkoušela...

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » stř 18. dub 2012 13:16:45

Žádná havěť mi nevadí, pokud nemá víc jak čtyři nohy. Zmije je u nás docela častý had, jeden kocour je nosil domů. Je to hezký had, zbarvený podle toho, kde žije.
Nesnáším pocit, že po mě leze nějaký hmyz!
Kočko, i čmelíky jsem zažila! Úplná hrůza. Zrovna jsem si dovezla 14 kuřiček. Musím je vystříkat proti těm breberkám a taky jim nasypat repelent do hnízda. Nejlepší jsou listy z vlašského ořechu. Ty nemám.
Jo a takové kuře ze dvora má úplně jinou chuť než to kupované. Ta kupovaná kuřata jsou vyhnaná směskami, kde nejsou zrovna moc zdravé věci. Prý obsahují hormony, aby kuřata rychleji rostla, a my se pak divíme, že holčičky vyspívají dřív (to není z mé hlavy).
Paradox je, že kuře ze dvora by spoustě lidem už ani nechutnalo. Zrovna tak je to s mlékem. Lidi už nevědí, co je opravdové mléko, znají jen ty umělé hnusy z krabice, a jak jim to chutná!

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » stř 18. dub 2012 14:28:35

Danuš listí z ořešáku ti můžu poslat až naroste, klíďo a na podzim si přijeď s náklaďákem... táta má na zahradě dva veliké ořešáky. To je vždycky fuška to pohrabat a zlikvidovat. A prý to dřív se používalo i proti blechám.

Jo a pravé mlíko je moc dobré, my jezdili tady kousek pro čerstvé mlíčko a tvaroh a taky sýry. Ale kvůli zdražování to celé zrušili a už nechávájí spásat louku cizím kravám, aby nemuseli sekat. Škoda, všechno dobré se ruší.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » stř 18. dub 2012 14:37:41

Kočeno, kdybych měla krávu kam dát, mám ji. Chtěla jsem kozu... manža je proti. Mno jo no, jsem holka ze statku...

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod picris » stř 18. dub 2012 15:13:35

Ahoj, když vidím, jak se tady debatí o kvalitních potravinách :) přidávám sem dotazníček, který by má spolužačka potřebovala vyplnit, studuje vejšku - zemědělku a shání to na diplomku. Je to anonymní. Tak kdyby se někomu z vás chtělo, můžete ho vyplnit a zaslat na můj e-mail, ráda jí ho předám. Předem díky. :350:
Přílohy
DOTAZNÍK.doc
(171 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
pele
Příspěvky: 1860
Registrován: úte 02. bře 2010 6:42:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pele » čtv 19. dub 2012 10:17:38

Jo, febro, díky za podělení se se zkušenostma.

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » čtv 19. dub 2012 10:21:01

Babett, si pamatuju, že jako malá holka jsme jezdili s bráchou k tetě na vesnici (jsme holt panelákoví) a to byl pro nás ráj, moc jsme se nemuseli koupat a zvířat měli habaděj, i kozu, a to jsme chodili do chlívku ke koze a stříkali si vemenem mléko do pusy... No, dnes nad tím sice kroutím hlavou, ale často zato na to vzpomínám... anebo domácí vajíčka, krásně žluťoučký žloutky... ráno buzení kokrhání kohoutem... anebo Velikonoce na vesnici, krása, jako malou mě ostříhali na kluka a já chodila s bráchou koledovat :121: .
No jo, holt moderní věda pokročila... a je skoro vše nadopované éčkama...

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » čtv 19. dub 2012 10:21:54

Mikino, vím... :11917:

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » sob 21. dub 2012 18:41:36

Ahoj děvčata. Se jdu podělit se svojí noční příhodou... Už pár týdnů vždycky v ložnici večer, nebo v noci jsme slyšeli takové chroupání a ten můj mě nejednou budí v noci a že máme v ložnici asi myš... že tam v rohu něco chroupe... a já mu říkám, že takhle vrčí lednice... ať dá pokoj, že se potřebuju vyspat, že vstávám brzy ráno do práce... a tohle se opakovalo několikrát za sebou... a včéra večer jsem šla spát a jak bylo ticho, tak slyším to chroupání znovu a říkám si, já si na tebe počíhám (nutno podotknout, že jsme nikde bobky ani nic okousaného doma nenašli) a jdu ke skříňce, odkud se ten zvuk linul, na té skřňce mám fialky, tak to jsem tam letěla jako splašená, až jsem sebou řízla na zem, jak jsem se zamotala do peřiny... a přilítnu tam, jako velká voda a poslouchám, opět to chroupání, tak letím rozsvítit, abych si zase nedala na kokos a koukám na ty fialky, odkud jde ten zvuk, měla jsem strach, jak jsem jednotlivě brala květináčky do rukou, že na mě něco vyskočí, třeba pavouk :1351: , to bych se asi poto... uf a na pátém květináčku, co jsem vzala do ruky si to tam šmároval asi 7cm slimák a chroupal tam nevím co... tak jsem ho čapla do ubrousku a letěl do záchodové mísy... prevít jeden, ale ani jednu fialku jsem neměla okousanou... za ty týdny, jen si vybavuju, že jsem občas na listech fialek viděla takovou tu uslintanou stopu, co nechávají i šneci... a ten můj mi dnes ráno řekl, že jsem zlá a necitelná, že kdyby nebyl zrovna ve sprše, že by ho šel dát před panelák... tak to holky vidíte...

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » sob 21. dub 2012 18:53:10

Slimáky nebrat! :266:

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » sob 21. dub 2012 18:55:51

No jo Babett, jen si dělej srandu... ale já měla málem u toho zástavu... :7123: :266:

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » sob 21. dub 2012 20:09:22

teda Leni potkat doma slimáka, asi by mě omylo... já dneska plela druhou část okrasné zahrady a tam bylo slimejšů teda dost... zatím malinkatí, ale už se zase třepu, co bude ožrané...

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » sob 21. dub 2012 20:23:02

Potvora jeden, já hlínu nepropařila a tady to mám... a pak v noci poslouchám hysterické výlevy mého přítele, že máme doma myš... jako by ho ta myš měla sníst... a nemohlo to počkat do rána, on je hrozný cimprlich...

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » sob 21. dub 2012 20:23:55

Mikino, a jak bojuješ se slimoušema Ty?

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » sob 21. dub 2012 20:29:00

něco dáváme slepicím a zbytek co najdu dávám do slané vody... odříznu petku, nasypu dost soli a doliju vodou... jak to naplním slimejšema, tak pak vylívám do lesa... samo tam kam běžně nikdo nevstoupí... loni jich bylo dosti...

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » sob 21. dub 2012 20:36:11

Fíhá, to je asi s nima nekonečný boj... viď ? Hlavně že si slepičky pochutnají..., by asi nadělaly slípky pěknou paseku, kdybyste je pustili do záhonů...

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » sob 21. dub 2012 21:03:27

To se divím, že ti je slepice žerou, naše by se jich netkly (asi je máte více hladové, naše si nasbírají, co jim chutná :11917: )

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » sob 21. dub 2012 21:07:18

No slepice v záhonech, to by byl asi konec...
Našemu taťkovi občas utekly slepice mamce do "skalky" a jak to rozhrabaly, tak teď má všude ladoňky.
Já se slimákama nemám slitování, sypu vaniš.