Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
Maďa
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 02. bře 2010 14:09:13

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Maďa » pon 11. čer 2012 21:14:33

Vladi, hlavně ho žehli jenom na malou teplotu :-)..........

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pon 11. čer 2012 21:50:40

Hani, jenom 6,5 kg (musela jsem si teď schválně vlézt na váhu). Ta srst mu přidává na objemu. Ale ja fakt, že přes zimu je těžší, jak se oteplilo, už tolik nežerou.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 11. čer 2012 21:55:31

Hmm, náš miláček rád vyžehlené v koši.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pon 11. čer 2012 23:07:26

Náš Čert, když byla ještě malá, tak zase strašně ráda asistovala při věšení prádla v koupelně - vždycky se mi uložila do škopku do toho mokrého a musela jsem to vytahovat zpod ní, abych to mohla pověsit... :-))

Vladi, to je sušný :-), naši mají tak maximálně 4,5 - už jsem je teda dlouho nezvážila. A to jenom ti tři huňáči - kočka je drobounká a Buřtík po ní, ti budou mít počítám ještě tak o kilo míň...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » úte 12. čer 2012 8:34:04

vLADI, KOCOUR JE TEDA PĚKNÝ MACÍK. tY naše potvory (pardon caps) taky jak vytáhnu prkno, už jsou na něm, a na prádlo, jak vyžehlím, taky milujou. Jen kdyby nelezali na páníkovo, ten pak pindá, že to má všechno chlupatý.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » úte 12. čer 2012 9:16:18

Mám problém s cizím kocourem. Jak jsme se ujali kočky, začaly problémy. Kocouři si kolem baráku neustále jeden přes druhého značkují. U vchodu okno do sklepa, z druhé strany truhlíky s muškáty... atd. Zkoušela jsem stříkat kde čím, abych buď kocoury odehnala a nebo se zbavila toho smradu! Už jsem z toho na mrtvici.
Máte někdo nápad? Za každou radu budu vděčná.

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » úte 12. čer 2012 9:21:06

A máš tu kočku vykastrovanou?

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » úte 12. čer 2012 10:04:26

Dano, jak píše Vlaďka, kočku vykastrovat, jestli není, a zkus ocet, ten likviuduje pachy a kočky ho moc nemusí.

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » úte 12. čer 2012 10:56:05

No jo, Danuš, s ptáčkama je sranda, ale cizí člověk se musí mít před nimi na pozoru... hájí si svého páníka... Kryšta, ten má zase rád ženský, sice k nikomu nejde, jen ke mně, ale spíš snese ženskou, než chlapa, ale nikomu nic neudělá, když si ho nikdo nevšímá, jinak začne ječet, jako siréna... a letí se schovat ke mně na rameno... i ted mi tu sedí a dloube mi do brýlí... je holt zvyklý tu být pánem... :1354:

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » úte 12. čer 2012 13:36:30

Danuš, tu kočku jednoduše nechat vykastrovat z více důvodů. Kocouři ztratí zájem a ona se zklidní, a taky nebudeš řešit 2-3x ročně, co se 4 koťaty... což je dost problém a nikdo z nás asi není zastánce kýblovýho řešení.
:350:

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » úte 12. čer 2012 19:30:26

Marti, nejsme zastánkyně a hlavně je to trestný.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » úte 12. čer 2012 20:19:25

Holky, vy sklerotičky :-) - není to ještě ani 14 dní (str. 219), co jsme se o tom bavily, a Dana psala, že už je kočka vykastrovaná!

Já si myslím, že to ještě chvilku po kastraci může trvat - ten zájem kocourů - nějakou dobu trvá, než se tělo zbaví hormonů a všech těch "voňavých" látek, co ty kocoury přitahují. Určitě se to časem upraví samo.
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » úte 12. čer 2012 20:29:13

No to já si to pamatuju, ale kdo ví, kolik těch potvor ještě má? :18:

Já třeba u tebe si to nikdy nepamatuju, kolik jich to máš. 5?

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » úte 12. čer 2012 20:37:40

Hani, alespoň ty mě čteš....
Kocour, i když je kastrovaný může značkovat. Ne vždy kastrace pomůže. Toho jednoho našeho pacholka jsem viděla na vlastní oči na skalce, jak mi pokropil bohyšku. Ale je pravda, že problémy nastaly, až přibyla kočka. Ocet už mám taky odzkoušený. Den dva to vydrží a zase mám truhlíky označkované. Taky jsem odzkoušela takový sprej na háravé fenky proti dotěrných psům. S tím samým účinkem jako je ocet.
Koťata jsme řešili dvakrát. Vždy se naštěstí někdo našel. Snažím se najít i kočce nového pána, naši kocouři ji strašně tlučou.

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod vlasta sr » úte 12. čer 2012 20:46:42

Holky, ako tu tak čítam o mačičkách, tak mám potrebu tu tiež dačo pridať:
Nám po sestre zostali na starosť mačky aj psík, keď švagor zostal sám so synom, tak sme mu s nimi trocha pomáhali, ale tým, že mal viac mačiek ako kocúrov, zrazu ich bolo neuveriteľných cca 20 mačiek. Už nám hovorili, až sa ich zbavíme, že to stojí veľa peňazí aj práce, že by sme na miesto nich mohli vychovať aj prasa. Ale ako švagor, tak aj já aj moje deti sme boli proti tomu ich dajako utracovať, proste sme proti tomu, máme strašne radi zvieratá a nikdy by sme im neublížili, a to ešte spomeniem, že dcéra našla ďalšie mačiatko úplne maličké vyhodené na ceste, tak aj to zobrala ku tým našim... moja mama nám hovorila vraj sme im život nedali, nemáme im právo ho brať, a vraj sú mačky pomstlivé, že keď im niečo zlé spravíme, tak sa nám to alebo našim deťom vráti v zlom. A tak sme sa starali asi pol roka o taký počet mačiek. ale aj tým, že švagor býval blízko hlavnej cesty, tak mačičky sa akosi vytratili, až ich ostalo iba 4.
Keď zomrel aj švagor, zostali na starosť iba nám s deťmi, tak sme sa o ne starali zasa. Boli tam aj maličké mačičky, tak sme im chodili dávať 3 krát denne jesť asi tak 0,5 km vzdialené. Deti si museli ráno trocha privstať, asi o 5,30 hod ráno, aby stihli aj do školy, poobede zasa a večer sme tam chodili spolu, a tak to išlo aj cez zimu asi tak 5 mesiacov. Už sme boli z toho aj unavený, ale sme sa s malými mačičkami aj potešili a teraz? ani neviem ako, už sú len 3 a z toho 1 kocúr, dačo sa vytratilo, dačo sme rozdali a zostali nám momentálne 2 mačky a to ešte čierne. ale asi nebudú mať ani malé, tak máme chvílu menej práce.
A niekde tá jedna porodila, ale po maličkých ani stopy. Tak máme u švagra 3 mačky a jedného psíka a ešte máme aj my asi 8,5 ročného svojho psíka, ktorý je už aj chorý.
Takže sme taká asi zvieracia rodinka. :o)

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » úte 12. čer 2012 20:51:50

Kotě, jo, mám jich 5 - a už 5 let se to nezměnilo... :-))
Strašně to letí, ale ty nejmladší měl syn "k 18. narozeninám", a už je mu pacholkovi 23...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » úte 12. čer 2012 21:04:33

Vlasto, to je skoro chovná stanice.
No my teda kočku a ani už psa nemáme, ale pyramidy na zahrádce pořád a docela mě to sejří... se jim zlíbí vždycky to nejnevhodnější místo. A pak třeba chodím koukat na denivky, už už rozkvést a pak... bych to vzala holí a brečela, když se mi v tom nějaká sousedovic zrzka vyválí. A skrz jednu fialovou vytrvalou astru mají vydusaný chodník a jinudy prostě chodit nebudou a ne a ne.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » úte 12. čer 2012 21:05:59

Danuško já tě čtu, ale jsem dutá a hned všechno zapomínám. Jen doufám, že to je jen mateřskou a ne nějaká počínající demence či skleróza.

Vlasti, to jste hodné duše. Ono jak jsou u koček blízko auta, tak se časem samy vytratí, auta, to je pro kočky zkáza. Proto já ty naše nepouštím a ani nikdy pouštět nebudu. Zažila jsem už několikrát, že jsem musela pohřbívat, a už nechci. A s koťaty venku to je těžký, když jsou brzo na jaře, tak buď pomrznou, nebo pomřou hlady, když kočka nemá dost mlíka, a nebo to sežerou cizí kocouři. Teda já jsu tak sčastné, že už to máme všechno kastrované. Sice jsme najezdili plno výstav a holky jsou ještě mladé, ale když vidím, co je všude koček, tak to ani nemělo smysl.

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod vlasta sr » úte 12. čer 2012 21:07:42

U švagra majú veľký pozemok, tak majú miesta až až. A teraz tam jeho syn už ani moc nepestuje, takže majú priestoru ešte viac. :o)

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod vlasta sr » úte 12. čer 2012 21:10:36

Totiž švagor by ich tiež nebol mal tak veľa, ale sa mu to akosi vymlklo spod kontroly a už sa s tým nadalo nič robiť, iba čakať, koľko bude maličkých. :o)