Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » úte 28. kvě 2013 7:40:25

Dobré ráno, venku krásně svítíObrázek.
Přeji pohodový den. Obrázek

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » úte 28. kvě 2013 8:49:47

Dobré ráno. U nás od noci leje a leje. Venku poměrně chladno, 9 °C. Helen, pošli k nám sluníčko, alespoň na víkend, však víš.

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » úte 28. kvě 2013 9:13:20

U nás se zatáhlo, od rána fouká šílený vítr a možná to vypadá divně, ale musela jsem včera běhat s konví po zahradě a zalívat, protože je sucho. Máme sice zataženo a zimu, ale vždy spadne jen pár kapek vody, která se přes listí a trávu ani na zem nedostane.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » úte 28. kvě 2013 9:28:47

Počasí tedy předpovědět neumí. Tady je od rána zima, zataženo - a že prej nejteplejší den! Houby! Na víkend opět hlásí zimu a déšť. Počítám, že letošní léto bude fakt suprové.

Uživatelský avatar
pele
Příspěvky: 1860
Registrován: úte 02. bře 2010 6:42:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pele » úte 28. kvě 2013 10:09:48

:538: Ale včera pršelo a bylo zataženo a zima.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » úte 28. kvě 2013 12:19:20

Marti, tohle je bohužel stejné už pradávno... matky jsou tu v podstatě trestané za to, že mají děti. Nemyslím nepřizpůsobivé, ti mají veliké příjmy a navíc různé úlevy a zrušené poplatky, že o nich ani nevíme. Tohle je snad možné jen u nás, pokud žijí třeba v Anglii, tam si je sakra ohlídají.
Jsem pamětník, a tak vím, co bylo za problémy za nás, bylo to obrovsky těžké, nebyly byty a podpory, mateřská jen půl roku, myslím, že trochu placená. Člověk mohl pracovat jen v oboru, který se vyučil, jinde ne. Byli jsme velmi skromní a dokázali vyžít prakticky z naprostého minima. Co se kupuje dnes, byl nepředstavitelný přepych. Ale věděli jsme, na čem jsme a co s tím jde. Určitě jsme byli šťastnější.
Dnes jsou zase jiné problémy, málo pracovních míst, velká drahota, placené léky a rúzné poplatky, které chudší lidi drtí. Veliký stres a nejistoty, konzumní a hektický život, osamělost a málo radosti. Honba za penězi, lidi se bojí nejistoty a taky jsou i zpovykaný. Děcka skoro nemají dětství.
Na závěr dávám fotku z FCB, Hanči ji asi smaže kvůli autorským právům. V tom případě se omlouvám. Jen poznámka - na tohle jsme celý život dřeli...
https://www.facebook.com/martin.drab.66
Naposledy upravil(a) Martinica dne stř 29. kvě 2013 13:02:11, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » úte 28. kvě 2013 12:30:01

:8722:

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » úte 28. kvě 2013 18:08:12

Marti, dovolím si trošku odporovat - mateřská byla sice krátká, oproti dnešku, ale neplatila jsi spoustu věcí (např. sunar za 1 Kč) - dneska tě stojí kojenecké mléko 400, a to jsem levná. Po mateřské jsi musela nastoupit do zaměstnání - tudíž jsi měla KAM jít. Měla jsi jistotu zaměstnání - dnes ji nemáš vůbec.
Nebyly podpory - nebyly potřeba, nebyla nezaměstnanost. Bytová politika byla rozhodně lepší. Měla jsi jistotu, když si vezmeš půjčku na cokoliv, splatíš ji, budeš mít z čeho.
Běž a vezmi si dneska hypotéku na byt 3 000 000, když nemáš jistotu zaměstnání? Hypotéka je, když dobře, na 20 let - a 20 let nejistoty!
A pokud přijdeš o zaměstnání, vše ti seberou, a nemáš nic. Nikdo se tě na nic neptá, nikoho nic nezajímá.
A firemní byty? To je snad už jenom pojem z dějin!
A z toho všeho si máš šetřit na důchod, platit popelnice, léky, nemocnice atd.
Moje maminka si udělala dálkově při ročním dítěti a při zaměstnání průmyslovku. Taky podle toho měla práci - odpovídala jejímu vzdělání. Dneska? Lidi s vysokou dělají v hypermarketu, a sotva se třepou. Lidi s maturitou dělají podřadnou práci, nebo dřou někde za pár šušňů. A to naši taky neměli jednoduché a žili skromně, ale zvládli to. Dneska nemáš šanci, a to žiješ o hodně víc než skromně!
Obrázek

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » úte 28. kvě 2013 18:29:43

Marťo, prosím tě, smaž tu fotku. Prosím!
Obrázek

Uživatelský avatar
tsasenka
Příspěvky: 225
Registrován: stř 13. úno 2013 11:29:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod tsasenka » úte 28. kvě 2013 19:10:50

Doba je zlá, ještě, že pracuje manžel a uživí nás. Jinak nevím.
Vzpomínám si, jak mamku vyhodili z práce, žili jsme jen z taťkova invalidního důchodu - necelých 10 000 Kč. Z toho jsme museli vyjít 4členná rodina, já na střední, ségra na 8letém gymplu. Když šla mamka požádat o nějakou tu podporu na bydlení, tak jí řekli, že ju uživí manžel.
Kupovalo se jen to nejnutnější do školy a na boty nebo oblečení jsme čekali několik měsíců, než se našetřilo. Jsem moc ráda, že je ta doba pryč.
I když paradox je, že mamka vydělá míň, než má taťka důchod. Ještě se starají o sestru na výšce. Snažíme se pomáhat si celá rodina, a díkybohu za ni. :-)

Uživatelský avatar
tsasenka
Příspěvky: 225
Registrován: stř 13. úno 2013 11:29:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod tsasenka » stř 29. kvě 2013 8:31:55

Přeji dobré ráno. :475:

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » stř 29. kvě 2013 8:35:39

Krásné ráno a pohodový den. :350:

Uživatelský avatar
cirrhus
Příspěvky: 2260
Registrován: stř 13. úno 2013 17:53:20
Bydliště: Straškov Vodochody

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod cirrhus » stř 29. kvě 2013 8:50:29

Ahoj holky. :350:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » stř 29. kvě 2013 8:53:09

Dobrý den. Dnes se dobře vstávalo, sluníčko mě potěšilo. Teplo jen na sluníčku, jinak chladno.

Uživatelský avatar
AnnaZ
Příspěvky: 516
Registrován: pát 12. bře 2010 19:52:08
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod AnnaZ » stř 29. kvě 2013 9:39:57

Taky přeji pohodový den :475: . Tak jsem se těšila na :538:, ale zatím se vůbec neukazuje a je zima... už mě to štve!!!
My se snad letos vůbec neohřejeme.

Uživatelský avatar
tsasenka
Příspěvky: 225
Registrován: stř 13. úno 2013 11:29:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod tsasenka » stř 29. kvě 2013 10:56:29

Poslední dobou mám pocit, že u nás začala doba ledová a manžel se v Norsku opaluje. :538:

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » stř 29. kvě 2013 13:14:34

Zuzko, odporovat můžeš, ale celkem zbytečně. Na to by ti asi nejlíp odpověděli ti, co v té době žili, a neměli ani peníze, ani zdraví. A ještě víc naše matky a babičky, jim i nám šlo o holé přežití, i když každému jinak. Prostě jsme to uměly a dělaly. Dodnes si vážím toho, že mi po otočení kohoutku teče teplá voda, a voda vůbec... do práce po mateřské mě samozřejmě nevzali, ale nabídli zametat, to musím uznat. Byt nebyl, ale nabídli nám maringotku, a věř, že jsem byla vděčná i za to... manžel byl smrtelně nemocný, a taky tak dopadl. To jen okrajem, žili jsme dlouho opravdu na chlebu se sádlem... už o tom asi nebudu pokračovat, každý si musíme prožít své, abychom si - možná! - začali vážit života, míru a současných vymožeností proti některým jiným státům. Ono se za tu dobu zas tak moc nezměnilo, bohužel, snad jen lidi.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » stř 29. kvě 2013 13:44:28

No, ono nejde srovnávat třeba léta padesátá - babičky a maminky - s léty 70., 80. V těch jsem už žila já, a na nějaké hrůzy se tedy nepamatuju. A to jsem, jako z rodiny statkáře (děda) nesměla jít dělat novinařinu. Jasně, byly věci, co člověka štvaly... dneska je jich víc. Ze svého okolí ale neznám nikoho, komu by netekla voda, nešel proud. O cenách nemluvím. Drtivá většina známých v té době pořídila - ušetřila - a postavila rodinný domek, aniž by zatížila budoucí generace. Prostě nejde všechno paušalizovat a srovnávat nesrovnatelné. Myslím, že současná doba jako taková se do dějin nezapíše příliš slavně. Podotýkám, že jsem nikdy tomu, co bylo, moc nefandila a sama jsem měla problémy s STB, za některé své aktivity a známosti. Ale snažím se být objektivní. :)

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » stř 29. kvě 2013 14:58:31

S tou vodou to zažila dcerka na venkově, dvě malé děti, podnikový byteček a voda žádná. Ve městě je to samozřejmě jiné. Bylo a je to hodně o tom, jestli člověk má nějaké bydlení a jaké zdraví a jaký příjem. A jak podepře rodina, pokud může. O tom to všechno je a není. Obě si dnes vážíme už toho základu, bez něj je to zoufalé. Každý příjem navíc citelně změní úroveň života. Ale je to pryč, a jsem fakt ráda.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » stř 29. kvě 2013 15:13:01

Jak jsem byla kráásně naivní, když jsem byla v době převratu nalepená na televizi a očekávala doby lepší. Trvalo mi dlouho než jsem přišla na to, že vše bylo zmanipulované a že s námi manipulují dodnes. Sametová revoluce musela být sametová. Jsem zklamaná, znechucená vládou mafiánů a darebáků. Poslouchat musíme zrovna tak jako za minulého režimu, ba ještě víc. Každý se klepe o práci.
Ne vše za minulého režimu bylo špatné. Byli jsme si hospodářsky soběstační. Existovaly normy, co se týká složení potravin. Nejedli jsme humáč, který se k nám nyní dováží jak prasatům do korýtka.
Za komančů měl člověk jakés takés omezené jistoty. Dnes přijde exekutor a skončíte pod mostem, ani nevíte za co. Malého člověka v naší společnosti se nezastane nikdo. A že se otevřely hranice? Co z toho, když na to, abych se za ně dostala, prostě nemám?
Lidi mají různé osudy. Někdo se má nebo měl lépe než ten druhý, a tak se vše nedá paušalizovat.
Marti, lidi se změnili, a není to k lepšímu. Vládnou peníze, vytratila se taková ta sousedská solidarita. Lidi jsou na sebe jak psi.
Najdou se výjimky, to zas neříkám. :8653: