Čo nám práve... (slina přinese :-)

dsdagmar
Příspěvky: 302
Registrován: sob 19. říj 2013 19:37:46

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod dsdagmar » čtv 03. črc 2014 22:14:23

Mně taky tady kolem nerozumějí... a to z nich nikdo ani netuší, kolik "zeleného" mám tu v bytě, ale již se "učí".

Našla som dnes pred dverami - odrezanú, odkvitnutú hortenziu - už sa ich niekoľko tu v dome naučilo, že nemajú hneď dávať do kontajnera (11posch. dom)...

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » čtv 03. črc 2014 22:41:56

Zítra se jdeme podívat do Žebětína, 2 km od nás, na toto:
http://www.zebetin.cz/clanek/Jizda-hist ... es-Zebetin

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » čtv 03. črc 2014 23:06:23

Pche, kytka před dveřmi... ;-) To já měla dneska překvápko, když jsem přišla domů... Ale ne na chodbě - v předsíni, na rohožce před dveřmi do obýváku...!
:9854:

IMG_3721_2.JPG
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » pát 04. črc 2014 6:49:22

Dobré ráno, dnes opět teplé a sluníčkové.
Haničko, to není příjemné překvapení. Kde ho kočka ulovila, na okně?
Přeji všem pohádkový den. :350:

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pát 04. črc 2014 7:00:39

Dobré ráno :350:!
U nás studené jen 8 °C, ale taky :538:.

Loni jsem taky měla doma takovou nadílku. Sýkorku. Vletěla přes větračku a kočky ji dostaly. Překvapilo mne, že ji jen zardousily a nesežraly. A taky, že při lovu nepadla za oběť žádná kytka. A že jich na parapetech mám...

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 04. črc 2014 9:29:43

Dobré ránko všem, krásný sluníčkový den. Nikde ani mráček.
V dálce někde slyším traktory, že by snad konečně kosili to seno na stojáka, co je na loukách? Už to chtělo jak sůl. Jen doufám, že srnčata už tam nejsou.
Manžel včera chvilku sekal trávník. Tentokrát nechal sekačku venku za domem a nechal tam i kanystr s benzínem. Už mi volal z práce, že ho bolí záda a že bych mohla sekat.

Helenko, to by se líbilo mému muži.

Hani, úlovky jsou skoro každý den. Můra donese myš a řve venku jak tygr. Nevím, jestli se chce pochlubit, nebo svolává psy k zákusku. Nosívala je Matesovi. Enny, ta jak někde zbytky zdechlinky najde, bez milosti si ji rozpajcuje po zádech. Bych ji zabilááá!

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pát 04. črc 2014 10:19:59

To jsou nejlepší "parfémy", hlavně co největší smrad. I takový kravinec má své "kouzlo" nebo nějaká zdechlina, dobře to znám.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pát 04. črc 2014 10:32:28

No, jo, ale moje kočky jsou, Babett, zavřené v bytě v prvním patře, jen okna otevřená - takže to buď musely ulovit na okně (taky jsem honem počítala, jestli mám doma všechny, jestli nemám jít hledat někoho dolů), nebo to, jak říká Vlaďka, mohlo vletět dovnitř...
Stejně by mě zajímalo, kdo ho dostal - když jsem přišla, většinou se přibližovali a očuchávali to se značnou nedůvěrou. :-)
Asi bych to tipla na Kulíška, taťku - to byl lovec od mimina, "ulovil" hned první myš, co jim tehdy máma donesla do pelíšku (u mně v práci), ale navíc pak ještě až asi do devíti měsíců žil jako polovenkovní, chodili s bráškou Mourkem na zahradu a Mourek měl "problémy se sousedy", že prý loví ptáčky...
Čičinu - Čertíka - jsem si brala do bytu hned v 9 týdnech, no a mladí už se narodili v bytě. Po můrách (případně motýlech) a jiném hmyzu jdou nekompromisně všichni, ale přece jenom to je trochu jiná váhová kategorie než tohle... :-)
Ale pamatujete, jak jsem dávala to video, jak Mourina (našich máma a babička) ulovila a sežrala toho zajíce...? Tak vlohy teda mají po kom mít... :-)
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 04. črc 2014 10:51:28

Hani, kočka je největší predátor na světě. Neloví jen pro obživu, ale taky pro zábavu. To žádná jiná šelma nedělá. Je jim jedno, co loví, jen když se to hýbe. Ferda nosil k domu hady.
Jestli dobře vidím, tak podle žlutého ozobí je to mládě. Asi se učilo lítat.

Uživatelský avatar
AnnaZ
Příspěvky: 516
Registrován: pát 12. bře 2010 19:52:08
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod AnnaZ » pát 04. črc 2014 11:43:10

Když je tady řeč o ptácích a o kočkách, tak naše andulka měla minulý týden veliké štěstí, že ji naše kočky nezlikvidovaly. Máme na dvorku voliéru s andulkama. Je tam jedna taková maličká - mládě, které ještě neumí létat. Celý den běhá po zemi, maximálně si vyleze po žebříčku, který jsme jí tam dali na kmen, ale do budky ještě nevylétne. Tak, jak běhá po zemi, našla malou dírku v pletivu, a protože je maličká, tak se protáhla a vylezla ven a běhala po dvorku. Našla ji dcera, když šla do práce na odpolední. Andulka se nechala chytit a dala jsem ji zpátky do klece. To měla kliku, že ta naše likvidační četa - 2 koťata, 2 kocouři a stará kočka (máma všech) nebyla na blízku. Jinak to byl její konec. A mládě kosáka už jsme taky našli na zahradě. :11100:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 04. črc 2014 14:25:53

My měli bílou andulu, kočka se jí vyhýbala obloukem. Andula se jí jednou pověsila na čumák, získala si respekt.

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » sob 05. črc 2014 7:16:31

Dobré ráno, dnes velice teplé, 18 °C, zataženo, před chvilkou malinko skráplo.
Přeji příjemnou sobotu. :350:

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » sob 05. črc 2014 7:30:15

:1171: u nás taky 18, ale sluníčko, semtam mráček.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » sob 05. črc 2014 8:37:35

U nás teplota stejná, jen sluníčko za mraky.
Mějte krásný den.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » sob 05. črc 2014 19:44:01

Koukala jsem, že to video se zajícem, o kterém jsem mluvila, je už z roku 2009 (to muselo být ještě na Dámě :-). Tak jsem ho dala na YouTube a tady je - kdo se chcete podívat - je to sice hrozně dlouhé, skoro 50 minut (a navíc je to z mobilu šíleně nekvalitní), ale schválně jsem to nestříhala, protože co ta kočka s tím zajícem provedla, to je fakt těžko uvěřitelné.

Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » ned 06. črc 2014 7:18:32

Dobré ráno a hezký den vám přeji. :350:
Haničko, to snad ani není možné, že jsou kočky až takoví dravci. :6414:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 06. črc 2014 8:25:02

Dobré ráno, venku už 20 °C! Bude pařák!

Teda to bych fakt nečekala, že se kočka pustí do tak velké kořisti. To koukám.
Dnes ráno jsem honem mazala pohledat úlovky našich koček kolem domu, než je najdou psi. Našla jsem jen dvě celé myši a jednu už jen zbytek.

Včera sekali louky, traktor vyhnal dvě srnčata. Jedno uteklo k nám na špici lesa a chudáček tak békalo. Druhé srnče našel a poválel pes, než ho pán stačil odvolat, ale nic se srnčeti jinak nestalo. Srna ho s velkou pravděpodobností už nepříjme. Říkal švára, že se budou snažit ho dohledat a vzít ho na umělý odchov.

Mějte krásný den plný slunce a pohody.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » ned 06. črc 2014 13:02:28

Jo, holky, kdybych to neviděla na vlastní oči, tak tomu taky sotva uvěřím. Bylo to takhle večer, servis už byl prázdný, přímo pod mými okny - je tam ten stadion, z druhé strany je pole a vzadu za servisem kousek divočiny, tak nám tam občas zajíci nebo bažanti courají.

DSC02991.JPG
z mého okna

Slyšela jsem toho zajíce vřeštět, tak jsem vykoukla, co se to děje, a viděla jsem, jak ho Mourina morduje. Ještě jsem ji chtěla nejdřív zahnat, ale bylo vidět, že už je pro zajocha pozdě... Tak jsem vzala mobil, oběhla barák a šla se na to podívat...

Druhý den už zbylo ze zajíce jenom tohle...

DSC05226.JPG
DSC05229.JPG

Samozřejmě těžko říct, kdo všechno se na tom podílel - jisté je, že celou hlavu včetně lebky zchroustala na posezení kočka... naše milá sladká kočička, která je navíc spíš muší váha, žádný obr. :-)

DSC03792.JPG
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » ned 06. črc 2014 15:19:41

Chudák zajda! A kočičína, jak takhle mhouří, tak má pěkně za ušima, potvůrka. Ona vůbec ta zvířátka, když dostanou příležitost, probudí v sobě celé věky potlačované vlastnosti a touhy a je z nich na chvilku divočák. Vidím to na mým motejzlíkovi, jak se chová tady na zahradě a jak v paneláku. Tady je to neohrožený barvář, honič a norník, psisko jedno.

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » pon 07. črc 2014 7:50:30

Dobré ráno, u nás je hodně teplo, v noci 19 °C, :538: svítí, obloha je vymetená.
Já jedu do Bohunic na denzitometrii, ani se mi do dopravních prostředků moc nechce.
Mějte příjemný den. :350: