Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod HankaP » pát 21. zář 2012 14:06:00

Tak to si musím přihřát polívčičku ještě jednou - sibiřáci totiž žádnou údržbu srsti nepotřebují. Jednou za čas, když mám chuť já i oni, tak na ně vezmu hřeben nebo kartáč a trochu je spíš podrbu - žádné rozčesávání. Jejich srst se fakt necuchá a neplstnatí (abych teda byla co nejpřesnější: Čerňákovi jsem tak možná třikrát, čtyřikrát musela odstřihnout dredík v podpaží (je mu 5 let), Kulíšek - jeho táta - se ke mně vrátil před šesti a půl lety, jako osmiměsíční, s jedním dredem na krku (před tím ho 5 měsíců měl někdo jiný a žil jako polovenkovní - v tom dredu měl i nějaké přírodniny) a od tenkrát už nikdy nic, Zrzek nikdy nic, je mu 5 jako Čerňákovi).

Jo, a nejsou vůbec čistokrevní, jsou to kříženci, od mourovaté kočky a zrzavého kocoura z autoservisu, ale ty znaky sibiřských koček jednoznačně mají, takže někde nějaký sibiřský předek byl...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod modrakocka1 » pát 21. zář 2012 14:58:41

No jo, ono v každém plemeni se najde jedinec mrcha. Dost často si lidi stěžují na modré britky, že to jsou potvory nemazlivý. Ty naše krémačky naštěstí ne, ty jsou až otravně vlezlý. Teda ne jen krémačky, ale i zrzek, a Bakouš taky. Bakouš, ten teda má úchylku převším na ducání, a že teda umí dát ducáka pořádnýho, no však je ho taky kus kocoura. :3523:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod Babetta » pát 21. zář 2012 20:12:41

Hanko, peršani mají moc hustou jemnou srst. Blbě se udržuje. Právě že se jim hodně dělají cucky. Ten náš blondýn je taky polovenkovní. Dvakrát i třikrát do roka ho celého stříháme, jinak by se v těch cuckách udusil. Když jsem ještě měla tu papírovou peršanku, byli jsme s ní dvakrát na výstavě. Na té poslední v Olomouci nabízela nějaká děvucha perskou kočku za 500 Kč. Chtěla jsem ji vidět a to, co vylezlo z přepravky, snad ani nebyla kočka. Ubohé stvoření, ostříhané skoro dohola, vážící ani ne polovinu váhy, co by měla vážit normálně. Holka jezdila někam na internát a ta kočka byla zavřená někde ve sklepě, nedostávala žrát, nikdo se ji nevěnoval. Byla v takovém stavu, že by ji nikdo nechtěl ani zadarmo. Proto jsem ji koupila. Prý měla pět let. Dovezla jsem ji večer domů, a jak byla strašně vyhladovělá, bála jsem se dát jí normálně nažrat. Po chvilkách jsem ji dávala jen suchý starý rohlík. Měla strašný hlad. Postupně se lepšila, ale měla zdravotní problémy. Kožní problémy, jizvy na břiše, roztoče v uších, strašně zkažené zuby... všechno jsme zvládli, udělala se z ní krásná kočka, jen už nikdy úplně zdravá nebyla. Bettinka se dožila 13 let a ta čistokrevná 18 let.
Jo a naše Lucka má sibiřanku. Tomu zvířeti se něco muselo jako kotěti stát, je to takový rapl, že ani pes se tak nechová. Věčně někde schovaná, bojí se každého neobvyklého zvuku. Útočí bez zjevného důvodu na cizí lidi. Nedovolím si na ni sáhnout. Naposledy zmlátila našeho psa a stihla mi roztrhnout nohu.
I mezi zvířaty se najdou šílenci...

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod vlasta sr » pát 21. zář 2012 20:23:50

Babettka, to klobúk dole pred tebou, ako si sa starala o tú mačičku, čo si kúpila v takom zúboženom stave. Málo ľudí je takých, to musí mať človek k tomu proste vzťah. A sú zasa ľudia, čo robia tie hrozné veci, ako si našla tie mačiatka v lese, oni nemajú svedomie ani cit. Sú hnusne bezcitní a majú radi asi len seba, ale niekde dúfam, že je aj v tomto spravodlivosť a dakedy sa mu to vráti, aby pocítil to, čo urobil tým mačiatkám.
:3325:

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod HankaP » sob 22. zář 2012 2:32:22

Danuš, to já vím, že s peršankou je hodně práce s údržbou srsti - právě proto říkám, že ty sibiřky jsou v tomhle úplně jiné - ač dlouhosrsté, tak bezúdržbové. Že prostě neplatí obecně, automaticky, že dlouhá srst = hodně práce.
A že by sibiřka nemohla být nepřítulná nebo i zlá, to jsem neřekla - jen říkám, že to má jiný důvod a není to tím, že je sibiřka - protože charakteristický pro tohle plemeno je právě opak... :-)

No ale s tou zuboženou peršankou - souhlasím s Vlastou, jsi borec! Člověk si může třeba myslet, že by se tak nejspíš zachoval taky, ale... ty ses do té situace dostala a udělala jsi to. Zasloužíš metál. :-)
:3236:
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod Babetta » sob 22. zář 2012 10:33:56

Vlasti, máš pravdu. Lidi jsou hnusní. Snažím se pomoci i jinak. Sem tam pošlu nějakou korunu na francouzké buldočky v nouzi, virtuálně dávám hlas - nakrm kočku, podepisuji různé petice na ochranu zvířat. Není to moc, ale jsem ráda, že vím o lidech, co smýšlejí jako já.

Hani, sibiřanky nemají podsadu, proto nemusí mít jejich srst takovou péči. Zrovna včera jsem četla hezký článek o posvátných kočkách - birmách. Birmy taky nemají podsadovou srst. Pokud bych někdy chtěla ušlechtilou kočku, byla by to buď birma a nebo hadrová panenka - ragdoll. Ale to už se nestane. Pořád je po ulicích spousta bezprizorních koťat, a tak si nás určitě zase nějaké najde.
Ještě bych zapomněla poděkovat za ten metál. To potěší. Díky.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod HankaP » sob 22. zář 2012 13:02:22

Jejda, Babett, kdes to vzala, že sibiřka nemá podsadu? Co by si chudák na té Sibiři počala bez pořádného teplého prádla? :-)) Samozřejmě že má podsadu, a pěkně hustou! To, že se necuchá a neplstnatí, je díky tomu, že krycí srst je silnější, a taky - krycí i podsada - mastná...
Ale ať se zbytečně nedohadujeme, tady jeden pěkný odkaz: http://www.moje-kocka.cz/plemena/sibirska-kocka-126.html...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod Babetta » sob 22. zář 2012 13:31:19

Jsem trdlo, to dá rozum, že sibiřská by zmrzla! Jak jsem si pročítala ty typy srsti, asi jsem něco popletla. Popletlo mě i to, že ta sibiřanka, co žije u Lucky pořád v bytě, má zdá se jen dlouhé krycí chlupy. Skoro jak vlasy. Průkaz původu nemá, čert ví, s čím to sprskli. Nebo je to tím, že je pořád v teple a tolik té spodní srsti nepotřebuje? Ovšem kolik má podsady by mi neukázala.Taky za ty roky už jsem dávno vypadla z obrazu. Balineska nemá podsadu skoro žádnou.
Některá plemena vůbec neznám. Třeba munchkins... atd.
Ale jsou tam krasavice, co?

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod HankaP » sob 22. zář 2012 14:25:22

Sakryš, musela jsem opravit odkaz, schramstlo mi to i ty tečky na konci... :-)
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Zdenaka
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07. kvě 2010 7:47:57
Bydliště: Praha

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod Zdenaka » stř 03. říj 2012 12:40:26

Přeji všem kočkám i kocourům krásný sluníčkový den.

652078.jpg

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod Babetta » ned 03. úno 2013 9:57:21

Tentokrát to nebude o koťatech, ale musím vám ukázat čím se na staré kolena bavím. V zimě je nuda. Našla jsem tvorbu na Facebooku. Vyráběla je jedna Japonka. Na moje nešikovné ruce je to nadlidské úsilí. Levá ruka mi dělá starosti. Jsem nešikovná, nitě jsou pro mě horor a oči taky.

PICT0008.JPG
PICT0009.JPG

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod modrakocka1 » ned 03. úno 2013 10:32:58

Teda Dančo, ty jsou moc krásný a povedený. To je z čeho dělané? Ty hlavičky a ručičky? To je silonka vycpaná nebo modurit?

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod Packa » ned 03. úno 2013 10:37:57

Betty, ty jsou supééér.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod modrakocka1 » ned 03. úno 2013 10:53:05

Já jsem se teď pustila do tohoto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7884.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod Babetta » ned 03. úno 2013 11:50:02

Celá panenka je udělaná z punčoch, vycpaná náplní do plyšových zvířátek a nebo polštářů. Kočeno, ta maska je moc hezká. Lucka dělala takovou korunku pro princezny z drátků, s korálky to vypadalo moc dobře. Má to jako rekvizitu na focení. Až tu masku uděláš, fotni ji, chci ji vidět.
Jo a děkuji oběma za pochvalu.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod modrakocka1 » ned 03. úno 2013 12:31:38

Jasně, fotnu. Háčkovaná korunka je na mimibazaru taky, ta je další v plánu. Eliška to využije, je to parádnice. Já včera akorát dodělala čepici.

č2.jpg

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5131&user=26487

Uživatelský avatar
EvaK.
Příspěvky: 3213
Registrován: úte 02. bře 2010 6:55:54

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod EvaK. » ned 03. úno 2013 12:36:26

Dano, to je fakt pěkné... a co s tím děláš, chodíš na trh???
Ivanko, ty jsi taky šikovná, máš malé děti, tak to aspoň využiješ... já jen tak jedině pro sebe.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod mikina » ned 03. úno 2013 12:37:50

Holky, koukám na vaše výtvory a moc pěkný... já už jsem dlouho nic nedělala.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod modrakocka1 » ned 03. úno 2013 13:23:55

Maruško, já právě taky dlouho neřádila a teď mě to zas chytlo. Ale jak se znám, budu mít za nějaký čas zase útlum.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vychytávky do bytu (nejen) pro bláznivé kočkaře

Příspěvekod Babetta » ned 03. úno 2013 13:30:09

Evi, to je zatím jen prvních pár kousků. Zatím netuším, co s nimi budu dělat, asi fakt půjdu s nůší jak stará babka na trh. Něco asi půjde na charitu.

Kočeno, jsi šikovná. Jehlice ani háček mi není cizí. Jen už děcka vyrostly, a tak jsem se tomu přestala věnovat. Jen jsem dělala ještě háčkované dečky. To mě docela bavilo. Měla jsem takovou krásnou akorát na nový stolek do obýváku. Sousedka mi k narozkám donesla nějaké to mýdélko a v té kazetě byly taky takové tenké fialové a zelené svíčky. Jednu jsem si zapálila a sedla k PC. Ta svíčka, jak byla tenká, se nahřála a sklonila dolů. Dečka chytla a ve stolku byl propálený flek povrchové úpravy. Vůbec jsem necítila, že něco hoří. Myslela jsem, že mě chlap sežere.