Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pát 10. pro 2010 19:09:19

Zkušenosti nemám naše má zase tvrdá játra a nikdo neví, z čeho.. ale na tvém místě bych to řešila krom inzulinu dietou dia, jako u lidí, to by neměl být problém.. já si ale potravu pro psa vařím sama, konzervy a granule nevedu
:4994: :9850: :9900: :4225:

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pát 10. pro 2010 20:38:01

ahojky pewi. pesan od tchánů ( první knírač) byl nemocný na srdíčko a navíc mu pak našel veterinář taky cukrovku. jelikož jsem taky diabetik, tak jsem měla za úkol mu píchat injekce s inzulínem. ale moc odvahy jsem neměla. Nejhorší bylo, že jsme pro "stanovení" závažnosti cukrovky museli po dobu 3 dnů při každém venčení sbírat moč, což se nám opravdu nedařilo......
Bohužel i přes inzulín dlouho nežil............ale je to už zpátky takových 10 let, takže už teď bude určitě léčba cukrovky u zvířat v jiném stádiu ....

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » pát 10. pro 2010 20:44:30

My taky vaříme stravu sami. Ale s tou dietou, tak doufám, že se mamka umoudří a už jí nebude cpát co jí napadne:( děkuju za rady...

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pát 10. pro 2010 20:57:04

teda to ti nezávidím. Ale na dietu se zeptej veterináře, ten ti musí poradit co a jak. Ale určitě by pes neměl žádné sladkosti a jak píšeš necpat ho mamka vším možným. Nejspíš dostaneš od veta speciální granule. Já měla pro kocoura taky speciál granule, mě začal čůrat krev a to byl mladý ani ne rok. No blbec málo pil a tak se mu začli dělat krystali a ty mu dráždili močovou trubici a pak krvil. no naštěstí to pomohlo, ale počítám, že jak bude starší, tak jako kastrát a ještě při těle bude muset taky dostat dietu. Přemýšlím, že si koupím dietní granule už teď aby se trochu zhubnul a to ho chudáka držím zkrátka. Když holky dostanou maso nebo rybu nebo mlsky on je jen na granulích. Dostane max. jeden kousek.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pát 10. pro 2010 23:11:48

Já bych myslela, že zrovna z masa nebo ryby ti neztloustne, to spíš naopak z těch granulí...?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » sob 11. pro 2010 10:44:43

no jo, ale nemůžu ho ládovat jen hovězím nebo treskou. To bysme za chvíli přišli na buben. :538:

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » sob 11. pro 2010 13:12:53

Já mám štěstí, že jedna firmy Zverimex prodává hrubě mleté libové maso, za 28 kč. Nasekám, zamrazím, a odebírám podle potřeby. Dietu vařím na několik dní, v lednici vydrží, taky odebírám porci. Porce jsou z : rýže, mleté libové maso, tvaroh, mrkev vařená, + vitaminy . Byl by ovšem problém pro hodně zvířat, tohle píšu jen pro toho jednoho pejska. Pokud bych chtěla dát konzervu, je tam jen 3 % masa, a ostatní jsou soja a mouka, v granulích je jen mouka a stopa krve nebo tuku, s tím se musí počítat. Pak těm psům je i cítit z huby, mému nikdy. Určitě se dietou dá hodně podržet, ale diabetik fakt nesmí cukr, a mouku jen propočítaně. Ta vařená zelenina to hodně nastaví.
:4225:

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » sob 11. pro 2010 13:19:34

modrakocka1 Ivi, tos ještě měla štěstí. Kocouři, zvlášť kastrovaní, a zvlášť zrzaví, často trpí na ostré kamínky, struvity. Ony se dělají v močovém měchýři. My ho měli mockrát cévkovaného, byl to dost horror, a vím, že nesmí normální žrádlo, a už vůbec ne konzervy.. tam to přímo ty fosfáty dělají. Museli jsme ho nechat operovat, nemá už šamšourka, aby struvity mohly volně odcházet. A samozřejmě protistruvitové granule, a docela drahé.. ještě že máme jen toho jednoho, to se dá utáhnout. Když nemůže močit, musí se okamžitě na veterinu, hrozí prasknutí močáku. Nepřeju to nikomu, je to záběr.
Jo, a jinak zdravím všechny.
:350: :8653: :538:

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » sob 11. pro 2010 19:48:03

No ty brďo, to jsou problémy s těma zvířátkama:( Dneska jsem venčila a viděla jsem nějakou dietní konzervu, tak snad naši nějak stravu upraví. Chjo chjo, někde jsem četla, že u fenek se může ta cukrovka i uplně zlepšit, začíná to po hárání a když se to podchytí, tak se to prý lepší, tak nevim. No, radost z toho vůbec nemam a naši se asi prohnou:(

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » ned 12. pro 2010 5:36:33

modrakocka1 píše:no jo, ale nemůžu ho ládovat jen hovězím nebo treskou. To bysme za chvíli přišli na buben. ::

Ivo, já ti přece neříkám, abys ho krmila jen tím - ale tys psala, že tohle dostávají jen holky, on ne, protože je tlustší, tak má jen granule - a to je teda (nezlob se na mě ;-) tak trochu na makovici...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » ned 12. pro 2010 13:59:17

Propočítávala jsem si to žrádlo pro zvířátka finančně, a není to ke srovnání. Kilo čistého libového masa pro zvířata se dá sehnat kolem 30 korun, a konzerva, která maso v podstatě neviděla je taky asi za 30... přimíchám rýži nebo tak, a trochu mrkve, a mám dlabanec, co fakt má hodnotu a je čerstvý. Vše ostatní kupované je určitě míň kvalitní, a taky dražší, a o dost. Zvíře krmené granulemi nebo konzervami vypadá trochu jinak, nehledě na přidanou chemii..a nemluvě o béžové kašovité stolici.. omlouvám se ..
:4225:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 12. pro 2010 14:48:23

Marti, můj veta říkal, že právě kastráti mají problémy z granulí. Tvoří se jim v ledninách a močáku z přebytku minerálu ze stravy písek a je zle. Taky to u nás proběhlo u perské kočky. Musela brát ATB. Nakonec umřela skoro ve věku 18ti let na selhání ledvin. Protože mám doma další kastráty, taky to dělám tak, že kupuji převážně kuřecí maso a vařím jim ho s rýží nebo těstovinou. Dělám takové husté polívky. Co mám doma to poslední kotě, to vůbec konzervy nemůže, má z toho věčně bláto na hřišti. Aby dostaly i syrové maso, vždy objednám vepřová a nebo ještě lépe hovězí srdce....kamoška vždycky říká, že by se chtěla mít jako kočka u nás. :266:

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » ned 12. pro 2010 15:21:44

Marti jakto, že zrzavým kocourům se to dělá častěji??? To mi hlava nebere

Hani, ale proč by to bylo postavený...já mám granule Royal Canin Fit ... které udržují váhu (jenže on by toho měl sníst 80 g denně a holky víc, no jo jenže jak je donutím aby jedli všichni naráz v určitou dobu, když jsou od mala zvyklí na neustálou nálož granulek. Budu ho muset nějak donutit k pohybu. Škoda, že nedělají takové kolo na běhání jako pro křečky :11917:
Když ještě nebyl kastrovaný, tak to bylo dobrý. To si občas zařádil z kočkou a byl šlang, ale te´d ho to už vůbec neláká. Spíš je na nervy, když ho holky otravujou

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 12. pro 2010 18:14:15

Kočeno, náš Mikeš je vždy na zimu vypasený jak čuně, je to kastrát. V létě ale je hodně venku, tak zase zhubne.. kéž by to fungovalo i u mě!

Uživatelský avatar
Barča 27
Příspěvky: 163
Registrován: úte 02. lis 2010 13:39:44
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Barča 27 » ned 12. pro 2010 19:03:59

Ahojte holky...jak to u vás vypadá....???U nás sněží,sněží a sněží....To jsem zvědavá jak to bude vypadat ráno...docela se bojím....;o((

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » ned 12. pro 2010 19:06:39

Ivi, já nevím, říkají to veterináři.. taky je tam ta pžíčina, že kocour roste asi do dvou let, ale kastruje se při první říji, a prý se nějak zarazí určité části a nevyvinou se tak, třeba ta moč trubice, nebo ocas zůstane menší.. jak slyším, dávám dál

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 12. pro 2010 19:10:29

Baruš, i u nás valí sníh celý den. Už jsme dvakrát odhazovali.. teda já ne - manžel.

Uživatelský avatar
Barča 27
Příspěvky: 163
Registrován: úte 02. lis 2010 13:39:44
Bydliště: okr. Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Barča 27 » ned 12. pro 2010 19:13:28

Nějak se mi letos ta zima nelíbí..je taková jakási divná..teplo,zima...no dneska přes noc skoro všechno roztálo,
tak jsem si říkala...HURÁ...bude po sněhu...No a teď už tu přes dvě hodiny valí a valí...trochu...ale takový ten sníh co drží....ch jooooooooo.....:o((

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 12. pro 2010 19:19:00

Alespoň budou vánoce bílé, pro děcka to je ráj. Jinak by musely sedět doma a otravovat rodiče.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » ned 12. pro 2010 21:08:32

No jo Babetko, ale já naše kočky ven nepouštím a Bakouš když ho vezmu na špagátě, tak kouká jak vzít kramle do baráku. jsou to hold postelový povaleči. No a holky ven pustit vůbec nemůžu, aby mi je obskočil nějaký cizí kocour to nemůžu dopustit. to bych pak mohla klidně zdravý a čistý chov skončit. Teda ale hlavně si neumím představit, že by se mi některý z nich zaběhl a už bych je neměla nikdy vidět miláčky moje.

a myslíš, ež budou bílé vánoce? Říkali, že prý bude bláto. včera to skoro všechno odtálo bylo přes 5 stupňů a dneska zas sněží a počítám, že zítra to zas sleze.