Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » ned 12. pro 2010 21:09:15

modrakocka1 píše:...ale proč by to bylo postavený...

No, Ivo, sama říkáš, že drahé granule, které "udržují váhu", váhu neudržují, protože jich žralok žrout sežere víc než by měl. Když sežere kus masa, sežere o něco míň granulí = o něco víc proteinů a o něco míň sacharidů a tuků. Mně z toho vychází, že by to pro udržování váhy mělo být lepší.

Martinica píše:Kilo čistého libového masa... přimíchám rýži nebo tak, a trochu mrkve, a mám dlabanec, co fakt má hodnotu a je čerstvý. Vše ostatní kupované je určitě míň kvalitní, a taky dražší, a o dost. Zvíře krmené granulemi nebo konzervami vypadá trochu jinak, nehledě na přidanou chemii..a nemluvě o béžové kašovité stolici...

Marti, tohle ale zdaleka není tak jednoznačné - rozhodně libové maso + rýže + mrkev není plnohodnotná strava. V přirozeném prostředí pes i kočka sežere myš, ptáka - prostě co uloví - komplet - kosti, drápy, vnitřnosti, krev, tuk, obsah žaludku, chlupy, sem tam peří, hmyz... to všechno má význam, se vším se počítá. Takhle kocour sice nedostane "tu přidanou chemii", ale zdaleka všechno potřebné taky nedostane, protože to v samotné svalovině prostě není. A už vůbec blbě se asi budou řešit správné poměry všeho - to se týká taky té rýže - kočičí strava by měla obsahovat spíš minimum sacharidů...

Ale tím nemyslím, že třeba granule jsou ideál - jenom je zdaleka nezavrhuju. Krmila jsem granulemi psa, krmím s nimi i kočky...
Průměrný věk, kterého se dožívá německý ovčák, někde uvádějí 12-13 let, někde jen kolem 10 let s tím, že někteří jedinci se dožívají i 14 až 15 - Niki se dožila 13-14 (brala jsem si ji až jako tříletou a nevím, v kterou roční dobu byla narozená) a byl to veliký statný pes s nádhernou srstí - léta lidi nevěřili, že jí je kolik jí je, každý ji tipoval na míň... Z tlamy jí nesmrdělo (olizovala nás od hlavy k patě :-), žádným průjmem běžně netrpěla... Konzervu dostávala jen občas a granule podle toho, na jaké jsem v kterou dobu zrovna měla, k tomu sem tam něco doplňkově, podle okolností...

Mimochodem tady je pěkně rozebraná problematika krmení, stojí to fakt za přečtení... ale jeden správný návod prostě neexistuje (resp. ano - ten přírodní ;-)...
Správné krmení psů a koček
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » ned 12. pro 2010 21:22:32

noo drahé...když bych krmila rádoby levnějšíma - whiskas, kitekat a pod. tak mě to ve výsledku přijde mnohem dráž - jak na oběmu sežraných granulí, tak na objemu použitého steliva a ve výsledku i na veterinární péči (navíc jako chovatelka mám přímo od firmy co ty granule distribuuje pro Čr za velice výhodné ceny co v krámě nejsou ani omylem). A on kocour sežere denně víc než by měl (aby byl štíhlý) ale myslím, že kdyby tyhle granule neměl (měl třeba jinou variantu) tak by byl tlustší a neříkám, že dostává pouze ty granule. Včera holkám pěkně vymetl misku s hovězím a dneska jim pomáhal s tuňákem, ale hold ho musím kontrolovat a trochu krotit jinak by byl stokilový

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » ned 12. pro 2010 21:36:40

modrakocka1 píše:Marti jakto, že zrzavým kocourům se to dělá častěji??? To mi hlava nebere...

Jo s těmi zrzky - prostě ta vloha pro barvu srsti je spjatá s dalšími genetickými dispozicemi - asi jako bílé kočky bývají často hluché...?

Jinak naši oba zrzci měli ten problém taky - a bylo to ještě před kastrací. Taky měli antibiotika, pumpovali jsme do nich vodu injekční stříkačkou a dlabali dietní granule a paštičky - a veterinář mi naznačoval, že by snad měli mít dietu napořád... :6447:
Podle toho, co jsem o tom našla, jsem přesvědčená, že to u nás (kromě té zrzavé dispozice) mělo prapůvod v tom, že byli pohromadě 4 kocouři - táta a tři puberťáci. Kulíšek totiž právě ty dva zrzky nejvíc pronásledoval (evidentně se mu nepovedli - on je černý), a tak byli pořád ve stresu a navíc zřejmě i málo pili - nějakou dobu totiž s tátou "bydleli na střídačku" - courat mohli, jen když jsem Kulíška zavřela v ložnici, a když jsem ho vypustila, oni se zase uklízeli do pelíšků v policích nad počítačem (tam nahoře je nechával na pokoji - nerad šplhá po výškách, pokud tam nejde důstojně vyjít po schodech :-)...

Jak se vyléčili, nechala jsem všechny čtyři vykastrovat a od té doby je klid, jsou bez problémů (klepu na dřevo)...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » ned 12. pro 2010 22:57:22

Vy jste se nějak rozepsali:) Psině už je o krapet líp, ale teda když jí vezli na veterinu, tak jí bylo pekelně blbě... inzulin snad snáší obstojně, jen špatně dýchá trochu. A příhoda s kočičkama (ať nejsem uplně out) .... Tetiny milé kočičky přitáhly domů blechy (teda bydlí pod náma) a najednou byl celý barák zablešený.. tak jsme všechno nechali vystříkat a nechali jsme ty potvůrky přes víkend chcípnout, a asi po týdnu po znovunastěhování se do baráku málem jedna kočička tetě pošla. Asi reakce na ten sajrajt, jak to stříkali, ale už je dobrá.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 12. pro 2010 23:03:46

Pewi, když je řeč o blechách, vzpoměla jsem si na jednu příhodu mé dávné známé. Osypávala se na celém těle, až musela jít na kožní... nějakou dobu nemohli přijít na to proč se osypává. Nakonec za to mohly přemnožené blechy od jejich kokřičky. To byl pro ni šok a já myslela, že se uhyhňám smíchy, když mi to vyprávěla. Ona si myslela, že když má doma čisto, blechy u nich nemůžou být. :9851:

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » ned 12. pro 2010 23:39:17

Jej, to nám se zas kdysi usadily blechy ve starém ušáku. Než jsem na to přišla, odkud lezou, byla jsem celá poštípaná. Čekala jsem zrovna Honzíka a měla jsem jít do poradny, jenže já měla nohy od shora dolů červeně puntíkaté a strašně jsem se styděla tam tak jít. No a manžel (byl tehdy sice jako jednoročák na vojně v Tachově, ale stavoval se doma tak jednou týdně, když doprovázel pacienty do střešovické nemocnice) měl úplně skvělý nápad - prý abych to zapatlala tekutým pudrem, aby to nebylo tak vidět.
No to byla bomba!!!
Byly z toho červené puntíčky a kolem nich bílé kroužky... :8721:
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » ned 12. pro 2010 23:41:31

Děvčata, běžte už spát. Dobrou noc :12022:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 13. pro 2010 8:25:04

Hančí, ty byly nějaké divné neštovice ! :266:
Všem dobrý den. U nás opět sněžící ráno.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 13. pro 2010 9:11:51

:4225: pěkný den přeju ...právě jsem vyklepala bestiji Evinu s krabice z cukrovím. No málem mě šlehlo a to jsem odběhla asi na čtvrt minuty na půdu jen pro máslo. Tak dostala vycukáno a te´d se mnou nemluví potvora.

Jinak ano Hani bílé kočky mají dispozice k hluchosti...takového jednoho jsme měli...chuděrka malý už je rok pod kytičkama. Ale ten byl tak úžasně uřvaný jak se neslyšel, že ho bylo slyšet když spustil po celém okolí :11917: a nejlepší to bylo když spustil v noci :3150: no a na výstavy musí mít bílé kočky atest, že nejsou hluché. Já doufám, že se nám taky jednou bílá koťátka poštěstí. No třeba hnedle příští rok. ještě se musím pořádně domluvit s majitelkou kocoura. Ty budou taaak krásný bílý briťáčci. Jenže kdy ty naše holky začnou říjet to je ve hvězdách, evidentně se jim ani jedný do děcek nechce.


K blechám...taky jsme si užili svoje. To jsme měli ještě jen Bobíška a Bakouška. A tchýně jezevčíka a kočku Micinu. Ti naši ven nechodili a pořád měli blechy. Ale to jsem je pomalu obden koupala a pudrovala a pokaždé jsem jim pochytala tak kolem 50ti blech. no hlavně na bílém to bylo vidět úžasně. No a tchýně pořád, že ty její blechy nemaj, že je prohlíží a nic nevidí...ono na hnědém psovi a mourovaté kočce se to těžko hledá kor když je člověk už lehce přisleplý že. No tak jsme se pak už naštvali a od veterináře nakoupili speciální ampule co zničí jak dospělce tak vajíčka a larvy. Vysříkali jsme barák od sklepa po půdu. Bábě jsme vyprali všechno co se kde válelo a že to bylo snad 15 praček - deky, svetry a pod. Ona totiž má mánii přikrývat zvířata i v bytě (taky kolikrát měli jazyky na vestě) No a všechny zvířata znovu vykoupat, napudrovat a pak ampule. Teprve pak jsme se toho zbavili. No a vloni, když jsme předělávali její starý byt aby ona mohla dolů místo nás a my místo ní nahoru (aby nemusela po schodech) tak při strhávání starého lina v ložnici jsem našla hnízdo pod topením. no naštěstí to bylo pochcípané, ale byl to teda humus. A přesně to bylo na místě kde měli zvířata misku s vodou a žrádlo. Teď od té doby co už psa nemáme tak je klid. Já bych i psa do baráku chtěla, ale právě kvůli téhle zkušenosti raději ne. kor když chodíme na výstavy s kočkama a to by pak byla ostuda kdyby nás vyhodili, že máme blechy. Brrr hnus představa.
Joj to jsem se rozepsala...no co stejně nemám rozměklé máslo na rohlíčky, tak ještě můžu odpočívat.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pon 13. pro 2010 10:49:44

Ivi, s tím žrádlem, to byl jen základní model. Samozřejmě přidávám i Roboran, odřezky masa, tvaroh a dost jiného, sacharidy hodně omezeně. To by jinak rychle strádali. Navíc pejsek úplně šílí po kousku kedlubny, ta má přednost. Taky pro chuť přidám špetku granulí, ale v zásadě jimi určitě nekrmím jako hlavními, krom toho struvitového kocoura. Chtěla jsem jen říct, že dieta jde určitě výborně vymyslet.
Jo, a blechy jsou velký problém už proto, že pokud je má jeden, mají je všichni, takže odblešení a údržba místa dá potom dost práce.
A jinak přeju všem holčinám krásný den a ne moc předvánoční honičky.
:350: :475: :8653:

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 13. pro 2010 11:17:04

já se teda předvánočně nehoním. te´d jsem uhnětla těsto na rohlíčky tak musí odpočívat a já taky. No a namíchala jsem si barevný sliz na zdobení perníčků, ale pořád se mi to nějak nezdá. Asi jsem tam něco nedala. Ale já si poradím a nějak to dopadne. max. to vyliju a pocintám čokoládou a bude hotovo

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 13. pro 2010 14:26:42

Kočko, fascinuje mě, když mi někdo tvrdí, že jeho zvíře, ač se pohybuje volně venku, nemá blechy! Byla jsem docela nešťastná z toho, že jsem věčně odblešovala naše zvířata, protože ti ostatní ty blechy NEMĚLY ! Bych vraždila! Je jasné, že když se psy a kočky potkávají venku, fungují jako taxi a když jsou majitelé taxíků nezodpovědní a neodčervují a neodblešují je pak zablešené kde jaký taxík. :12633:

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pon 13. pro 2010 14:55:20

Ono někdy stačí potkat venku ježka, a to psi mají blechy i kdyby do té doby neměly žádnou.

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » pon 13. pro 2010 15:47:02

Kočko, ty bys mohla psát knížky ... :266:

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 13. pro 2010 19:18:37

pewi to raději ne, to by byl brak :11917: název : Fialkářův den s kočkama??? Nebo jak pěstovat fialky a chovat kočky a nezbláznit se...

No u nás ty blechy pramenili z procházek na pole kam chodí všichni psi z širého okolí. Sousedka v létě taky byla nešťastná. holka šla s jejich kokrem na pole a od té doby se nemohli zbavit blech. Chudák pes měl úplně obalené koule blechama tak ho furt koupali stříkali a nevím co ještě, no pak vzali taky ty ampule a vzali s nimi i psa, ale stejně se jim to za měsíc znovu objevilo. Já se toho taky bojím, přecijen jsem v kontaktu se psema a covím co si dotáhnu třeba na gatích.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 13. pro 2010 19:22:42

tak si tu te´d popíjím čajíček :475: a co se mi stalo? Vlítnul mi do špatné dírky...no málem jsem se utopila a všechno je poprskané od čaje (měla jsem úplně plnou pusu) :1210:

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » pon 13. pro 2010 19:27:01

Ten název: Nebo jak pěstovat fialky a chovat kočky a nezbláznit se... mi připomíná knížky Haliny Pawlowské...

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » pon 13. pro 2010 19:30:31

My nemáme zvířátka, ale své jsme si užili s veškama. Absolvovali jsme výlet lehátkovým vlakem do Budapešti (rok 1988). Když jsme se vrátili, dceru bolelo v krku. Doktorka zjistila spálovou angínu a šup Haničku do špitálu. V tom zmatku jsme nepostřehli, že dcera chytila asi v lehátkovém vlaku vši. Byla jsem pozvána na kobereček, sepsuta a zostuzena :9894: , že by ode mne pes kůrku nevzal a dcera má do dneška na zdravotní kartě velkým písmem napsáno latinsky, že byla zavšivena :8697: .

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 13. pro 2010 20:08:41

To jsou blbouni! To snad není možné a to si říkali doktoři??? Vždyť člověk k tomu příjde jak slepý k houslím. Já bych jim dala kartáč! Každý rok s železnou pravidelností se vši objevují ve školkách, školách......Je to nezničitelný hmyz.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pon 13. pro 2010 22:13:33

ahojky holčiny, nějak nestíhám, tak moc nepíšu. snad už to v práci půjde líp a já budu mít více času...
nejsem schopna dodělat ani cukroví. teda upéct mi chybí už jen jeden druh, ale musím ještě slepit linecké a pak naplnit různé další kousku (i když krémy nechám až na poslední chvíli) a pak ještě udělat nepečené. Ovšem teď celý týden a pak i pondělí a úterý jsem v práci a teď když nemám auto a jezdím autobusem, tak jsem doma až před šestou. Dneska jsem dělala s maluchem domácí úkoly, pak trošku uklidila, a už nemám ani čas ani náladu něco slepovat....tak doufám že mi to vyjde někdy jindy....