Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » pát 06. kvě 2011 22:03:38

Každý má svou "úchylku":) Těší mě, že to označuješ za zajímavé...:)

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » sob 07. kvě 2011 7:54:29

Venku kuká kukačka a opět je přimrzlo. Tak se mi zdá, že zmrzlíkům přibyli nějací sourozenci....přeji krásný den. :538:

Uživatelský avatar
JarkaMirka
Příspěvky: 822
Registrován: čtv 18. bře 2010 7:31:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod JarkaMirka » sob 07. kvě 2011 12:44:25

Když jste u těch krtků, mravenců a jiné havěti.... tak tady máte foto.... milý krťour se nám vesele proháněl po zahradě... divu, že si ho nevšimla kočka ;o))))
P4240377.JPG
P4180332.JPG
nevím, jestli je to dobře vidět ;o))))

P4180330.JPG
P4260385.JPG
Paní Rehková se kouká, jak myji okna ;o)))

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » sob 07. kvě 2011 13:01:35

Jarlo jsi dobrá když u mytí oken ještě stihneš fotit. Ten krtek je s největší pravděpodobností samička. Shání materiál na hnízdo na povrchu. Samci, pokud vím, na povrch nelezou. Ten druhý obrázek jsem v první chvíli myslela, že jsou kozí bobky?? Chybka - jsou to mravenci, hurvy! Rehek je takový dost hojně rozšířený ptáček. Podbila jsem prkýnkama trámy na kurníku, rehkům to slouží jako hnízdiště. Když vyletí ptáčata, musím doma věznit kocoury..

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » sob 07. kvě 2011 13:35:49

U mne si rehci udělali hnízdo nad vchodovými dveřmi. Týden jsen se schodu ometala mech, seno a jiný stavební materiál. A že toho bylo. Při první stavbě se buď pohádali, nebo se jim to nelíbilo, tak to celé smetli a začali kousek vedle znovu.

Uživatelský avatar
JarkaMirka
Příspěvky: 822
Registrován: čtv 18. bře 2010 7:31:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod JarkaMirka » sob 07. kvě 2011 13:44:46

Tak to je u nás podobné..... nejdřív jsme se podivovali kde že se bere neustále seno na pergolce...... zametlo se a ono tu bylo zas....... několikrát jim hnízdo ulítlo.... nakonec místo našli ;o))) ale kdo ví, jestli tam zůstanou.... to bychom také museli dát kočce domácí vězení, protože ta by jim dala ;o(((((
Babett, stíhám.... páč zrovna stavěli to hnízdo, tak si neustále hlídala situaci... stačilo jen počkat...... pan rehek je zdrženlivý a koukal jen z velké dálky.... škoda...

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » ned 08. kvě 2011 0:06:09

Pani Rehková je moc pěkná pani:) To nám vždycky sýkorky sídlily pod střechou u verandy a hulvát strejda jim to vždycky shazoval:(

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 08. kvě 2011 8:14:05

Přeji všem krásný den i když dnes deštivý. :734:
Pewi, v zimě přiléta na naše krmítko spousta ptáčků a sýkorek snad nejvíc. Přilétá sýkorka koňadra a modřinka. Modřinky jsou velice krásné, nemůžu se na ně vynadívat. Koňadry každý rok vyvádějí mladé v kovové trubce, která slouží jako sloupek plotu. Jen jeden rok, když byly takové ty silné deště tak sýkorky hnízdit nešly. Ráda pozoruji život kolem našeho domu v blízkosti lesa i když někdy vidím i to, co bych raději vidět nechtěla, ale takový je život no... ( některý náš kočičák včera zavraždil krásného ptáčka červenky, hajzlík) :9900:

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » ned 08. kvě 2011 9:07:49

Dobré ránko! U nás zatím svítí sluníčko, obloha vymetená...

Babetto, já taky jednou viděla naši pracovní Mourinku - chytla korelu...! Skočila po ní tak tři čtvrtě metru do vzduchu a bylo... :-( No a jednou jsem taky viděla, jak ulovila zajíce - mladého, ale zdaleka už ne malého - začala ho žrát od hlavy, z té zbyly jen uši...
V tomhle jsem docela ráda, že ty moje domácí jsou jenom domácí - jsou to její děti a vnoučata, dispozice by asi měli :-) Takhle se jejich lovecká vášeň soustřeďuje jen na mouchy, sem tam zbloudilého motýla (to je pak masakr, když ho pětičlenné komando začne honit - radši je pochytám a někam pozavírám)... A Čerňák nejčastěji loví brčko - strašně rád si s nimi hraje, momentálně se mu různě po bytě povalují tři, totálně prokousaná, že je z nich krajka - ale běda, jak ho někdo sebere - jak nezvedne ruku dostatečně vysoko, Čerňák po něm skáče a to je skoro o ruku. :-) Mám vyzkoušeno, že z napřažené ruky 140 cm nad zemí mi ho sebere...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » ned 08. kvě 2011 9:45:19

:4225: čauves holky. naše potvory taky loví mouchy, pavouky, no prostě co vleze nebo vlítne dovnitř to má spočítané. to pak i buřt Bakouš vyvíjí neuvěřitelnou aktivitu. :475:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 08. kvě 2011 17:38:36

Hanko, to s tím brčkem jsi mi něco připoměla... když byl náš kocour Mikeš ještě nevyclánej spratek, chodil mi prokusovat hadičky od vzduchování akvaria. Poprvé když se to stalo, ryby visely tlamkama u hladiny, lapaly po vzduchu a já nevěděla proč se to děje. Po nějaké době jsem na to přišla, že v hadičce jsou dirky. Vyměnila jsem ji a ono se to ještě ten samý den opakovalo. Myslala jsem, že mám nějaké vadné ty hadičky. Opět jsem ji vyměnila, ale to už byl ten náš miláček, v podezřenííí... chytla jsem ho u toho, dostal vylágoš na tu svou chlupatou prdku, ale stejně to pořád dělal dál. Myslela jsem vždycky, že puknu vzteky, protože to dalo docela práci dát věc do pořádku. Vyřešila jsem to tak, že jsem mu kus hadičky nechala a ono ho to po čase přestalo bavit.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » ned 08. kvě 2011 18:32:59

Danuš tlouct kočky je zbytečné. nemá to absolutně žádný výchovný účinek. Nejlepší je postříkat vodou a nebo co se kabelů (hadiček) týče, já to vyřešila chilli pastou. Vždycky koťata jak začnou hlodat tak to potřu oni si párkrát kousnou a pak je to přejde když je pálí tlamky :538:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 08. kvě 2011 19:22:59

Postříkat vodou mě nikdy nenapadlo, na tom něco je. Udělala jsem ten postřik proti parazitům z rozmarýnu a to je boj ty kočičí pacholky nastříkat. Pes to bere jako hru, ale kocouři se jdou zbláznit jak se tomu brání.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » ned 08. kvě 2011 21:36:21

no a nebo na ně fouknout nebo zasyčet. Maximální tělesný trest který můžeš na kočku použít je chytit za kůži za krkem a vycukat. Oni to berou jako pokárání od mámy stejně jako to foukání, to berou jako když na ně syčí kočka...i když teda u nás foukání nezabírá, těm se to můrám líbí

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » ned 08. kvě 2011 22:17:06

Ještě, že naše psina už z toho vyrostla:)

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pon 09. kvě 2011 6:26:01

No nějak si neumím představit, že tahám našeho 8 kilového Hemingwaye za kůži, abych ho sundala s parapetu. Tak si akorát vyřvu hlasivky, a on si ze mnec vysloveně dělá p...l, počká až si sednu zpět do křesla a je tam zase.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 09. kvě 2011 7:20:04

Vladi to by moc dobře asi nešlo... já našeho bakouše taky za kůži nemůžu. Zaprvé bych mu asi za chvíli s jeho váhou udělala na zádech pěkný závoj a za druhý on má tu kůži tak tuhou, že to ani nejde

švýcarka
Příspěvky: 504
Registrován: stř 13. říj 2010 10:51:47

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod švýcarka » pon 09. kvě 2011 8:08:57

Dávám sem taky můj ptačí úlovek :8653:

duben 2011.jpg

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 09. kvě 2011 8:23:27

Švýcarko, tak to se ti povedlo.. je to zřejmě strakapoud malý a přišel prozkoumat vaše plastová okna, jestli nemají breberky. :266:
U nás v lesíku taky jsou. Takové moje největší setkání bylo s hranostajen v zimním bílém oblečku a s dudkem. Z toho jsem byla úplně paf!

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pon 09. kvě 2011 8:30:23

Mně takhle strakapoudi chodí kontrolovat oplechování na střeše a to je rachot, když začnou klepat. Dneska mě potvora taky jeden vylekal, když mi nad hlavou v ranním tichu začal bubnovat do osvětlení.