Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » úte 13. bře 2012 20:11:33

Pewi,véééééélkej vytápěnej skleník je fajn, horší je, když přijde vyúčtování za to topení. Po takových mrazech jako letos... no, rozhodně jsem neskákala radostí :9409: :1526: Práce a času to taky sežere hafo, víc jak ty poličky. Na druhou stranu... když to rozkvete, tak je to radost a i ta práce mě baví. A třeba se ti to přání i splní, člověk nikdy neví!

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » čtv 15. bře 2012 12:41:55

ahojky holky, asi to naladím na jinou vlnu, ale mám takový dotaz... všude teď čtu o exekucích, člověk třeba zapomene zaplatit pár kaček a už mu zabavujou majetek... dá se nějakým způsobem zjistit, jestli někde nedlužím??? jako třeba nějaká instituce, kde se zjištujou dluhy??? díky za odpovědi...

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » čtv 15. bře 2012 13:27:32

Majo, myslím že existuje nějaký registr dlužníků, ale nevím, jestli do něho je volný přístup veřejnosti. určitě ale někdo bude vědět podrobnosti. Já se třeba dostanu do registru dlužníků navržených k exekuci ale jen počtem ve vesnici jak mám chalupu. Ale ke konkrétním jménům nebo výši pohledávky už nemám šanci se dostat.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » čtv 15. bře 2012 13:43:28

právě, chtěla jsem vědět, jestli je nějaký takový registr dlužníků... normálně mám strach, jestli máme zaplaceny veškeré složenky za pojistku atd... jsem schíza to vím, a nechci se dostat do situace, že za pár peněz, co někam založím složenku, příjdu o všechno, co mám...

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » čtv 15. bře 2012 15:11:37

...možná tedy oběhnout časem všechny inkriminované instituce a poprosit o zpětnou kontrolu plateb, pokud budou ochotní to udělat.

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » čtv 15. bře 2012 19:37:55

Chtěla jsem to sem všechno vypsat, ale našla jsem docela použitelnej článek, tak si to můžeš přečíst: http://www.mesec.cz/clanky/centralni-re ... kusenosti/

Ale problém je v tom, že ty se v tom registru objevíš jen tehdy, když se věřitel rozhodne tě tam ohlásit. Takže můžeš být klidně zadlužená a zatim to nezjistíš. Pototm se tam objevíš, najednou exekuce a je to. A v podstatě se tam ani objevit nemusíš... Připomínám pozor na CERD, je to neoficiální seznam dlužníků, tudíž nepoužitelný! Jinak si můžeš vyžádat výpis, ale platí se za to.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pát 16. bře 2012 13:55:24

díky holky za pomoc... budu muset obvolat ty pojišťovny, abych to zjistila přímo u nich... podle mě když k něčemu takovému dojde, tak se instituce snaží dluh oddálit, aby naskočilo penále... tedy si myslím... no snad něco vyřídím...

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » pát 16. bře 2012 18:45:49

To udělej, když si nejsi jistá. Mně se stalo, když zemřela maminka, že jsem nevěděla, že se musí zapiatit nějaká daň z majetku (tenkrát to bylo ze zákona) ale já o tom zákonu nevěděla a úřednice na finančáku mi nic o té povinnosti neřekly. Ozvali se až za dva roky, už po mně chtěli s penále víc jak 40 tisíc. Já se tam tenkrát tak nas...., že se všichni dekovali ze dveří. Napsala jsem na vedení generálovi do Budějovic „paličský dopis“ s pohrůžkou, že to zveřejním v TV, a bylo. Omluvili se mi a uznali, že mě na tu platbu měli upozornit. Jasně že to udělali, jak píšeš. Chtěli ze mě vyrazit víc peněz. Jenže na mě si nepřijdou. A nedej se odradit!

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » pát 16. bře 2012 21:12:57

Já nechci být nějaká ošklivá nebo tak, upozornit tě na to měla, ale zas "neznalost zákona neomlouvá", jak se řiká... Ale je pravda, že v tvé situaci, bych asi zapomněla úplně na všechno. :(

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » sob 17. bře 2012 7:00:28

Janli, já bych řekla, že to byl hlavně průser toho finančáku, když jsi je napráskala ;-), že na to dva roky kašlali - spravujou státní peníze a mají povinnost je vymáhat - neexistuje čekat, až naroste penále; a hlavně ti úředníci z toho, kolik zaplatíš, nic nemají - nedělej si iluze, že by přemýšleli, jak nahrabat víc - pro stát. :-)
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » sob 17. bře 2012 7:22:01

Jo Hani, to máš asi svatou pravdu. Vono je to jak kdy. Když mi předloni zemřel manžel, hrdlil se se mnou poskytovatel el. energie (smlouva byla psána na manžela) o přeplatek. Poskytla jsem jim okamžitě vše co chtěli vč. plných mocí od dalších dědiců. Šlo o necelých pět tisíc. Stále se na něco vymlouvali. Jednou něco chybělo, pak to nemohli dohledat atp. Pochopila bych to při půl milionu ale tohle? Tak jsem jim po třech měsících, když jsem se vytočila k nepříčetnosti, oznámila že záležitost postupuju médiím, a děly se věci. Druhý den ráno to bylo na účtu. Ti se už ale neomluvili. :)))))))))) To mě naučilo, že se čovek nesmí bát se o svoje brát.

Uživatelský avatar
Čejka
Příspěvky: 824
Registrován: pon 15. lis 2010 18:01:53
Bydliště: Český Dub Hodky
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Čejka » sob 17. bře 2012 15:20:53

Jani, úplně s tebou souhlasím, jen zkuste dlužit elektrárně nebo třeba sociálce, já jsem jednou měla na sociálním pojištění nedoplatek jednu korunu, tak jsem si říkala, že to přičtu k další záloze, hned se sháněli a jak jsem byla vytočená, tak jsem to omylem poslala elektrárně, odtamtud volala paní, že jsem jim poslala korunu a co že to má znamenat.

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod pewi » sob 17. bře 2012 19:19:40

Korunu?!?! No, to už fakt šaškárna! Někdo dluží miliony a to mu projde a tebe honí pro korunu!

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » sob 17. bře 2012 19:25:27

Ano, mohu potvrdit. Nám se to stalo, mně i manželovi, díky zaokrouhlování dlužil každý z nás 1,- Kč, každý z nás dostal od sociálky doporučený dopis (kolik je stálo poštovné?). Já jsem při cestě do města zašla na jejich pokladnu a ty dvě koruny jsem zaplatila.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » ned 18. bře 2012 10:09:18

je to hrůza, trošku odlehčím téma. včera jsme byli v ZOO Lešná a bylo super, sice bylo dost lidí, ale i tak bylo krásně...

028.JPG
037.JPG
047.JPG
mají tam novou super lanovou dráhu pro děti od 3 do 11 let...

017.JPG
a tohle zvíře je od tchánů... jejich oslík Ferda...

Uživatelský avatar
Čejka
Příspěvky: 824
Registrován: pon 15. lis 2010 18:01:53
Bydliště: Český Dub Hodky
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Čejka » ned 18. bře 2012 10:36:58

Jé, Ferda je kouzelný a naštěstí pro něj má k našim starostem určitě daleko.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » ned 18. bře 2012 10:39:08

jo jo kouzelný, kolikrát je na zabití... nevím jak od něj budu vybírat hnůj na zahradu, tchána pokaždé kouše, tak mám z něj strach, a když tam jde tchyně (měří 153 cm), tak ji "obtěžuje" :2095:, potvor jeden...

Uživatelský avatar
Lenca
Příspěvky: 602
Registrován: úte 04. říj 2011 9:09:55
Bydliště: Jirkov - Ústecký kraj

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Lenca » ned 18. bře 2012 12:47:53

Mikino, jéé, tak to si asi tchyně s tchánem užijou s Ferdíkem... Ale je moc hezký a na foto se tváří jako mílius.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » ned 18. bře 2012 12:59:16

Mikino, však jsi psala, že si občas pohraje se slepicí. :-)
No jo, černý humor.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » ned 18. bře 2012 14:26:10

V Lešné jsem byla. Už měli udělaný výběh pro slony. ZOO se mi líbila, ale Kopeček je Kopeček, na něj jsem už zvyklá. Jezdíme tam každý rok.
Miki, Ferdík je milášéék. Takového bych brala.