Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » ned 14. dub 2013 19:20:02

Vladi, to je k vzteku, budeš to muset fakt asi nějakým způsobem oplotit. Šmejdi to jsou. Já dneska podělala celou zahradu, taky jsem stihla vysypat celé hnojivo, rozsekat sud na zelí (teda jen víko) a málem jsem si přerazila sudem palec na noze. No vyloženě povedený den.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » ned 14. dub 2013 19:43:03

Já se ti, Vladi, taky nedivím, ať si parchanti někde rozsekají hubu! Stát se to mně, tak nevím, asi bych po nich střílela. Někteří lidé jsou dnes skutečně jak ze zlého snu. Asi by to fakt chtělo pořádný plot. :8653:

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » ned 14. dub 2013 19:51:38

Vladi, je mi to moc líto, co si lumpové dovolují, ale nejhorší je ta bezmoc. Dnes si může každý dělat, co se mu zlíbí.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » ned 14. dub 2013 22:16:36

Vladi, nešlo by tam někde na hranici tvého pozemku natáhnout drát? Nechci psát ostnatý...

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » ned 14. dub 2013 22:30:42

I něco takového mne napadlo. Zase mi tu občas chodí synovci, tak mám obavy, aby se nezranili.
Ale hlavně jsem byla v šoku, protože se nikdy nic takového nestalo a ani by mne v životě nenapadlo, že si někdo tohleto může dovolit. Kdybych v těch místech plela záhon, tak je po mně, protože by mi přistáli na hlavě a ze spod kopce není vidět, že se tam vrtám v hlíně, nehledě na to, kdyby tam zrovna byla děcka, ani pomyslet.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pon 15. dub 2013 8:05:49

Babett, naprosto s tebou souhlasím.
Víš, já už pár incidentů řešila ve škole a říkám jedno: můžou za to rodiče. Protože děcko si dovolí tolik, kolik mu dovolí rodiče.
Obrázek

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 15. dub 2013 8:39:30

Dobré ráno,
rosnička dneska vstávala dost pozdě. Stav počasí v 8.33 h - ještě je vidět ve stínu, že byl přízemní mrazík, ale teploměr už ukazuje +3 °C. Svítičko sluní a štípy mouchají. Pořád jsem přemýšlela, proč ptáci atakují naše okna. Asi jsem na to přišla. Teplo probudilo všelijakou hmyzí verbež, hladoví ptáci loví. I berušky se postupně vytrácejí z baráku.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pon 15. dub 2013 8:41:38

Nejhorší je ta nemožnost chytnutí a postihu. Ale oni to ti dacani vědí.
Obrázek

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 15. dub 2013 9:11:46

Zuzko, nad naším barákem a lesíkem je vysílač, netroufám si napsat, jak vysoký... hodně! Je to vysílač pro telefony. Není nijak zabezpečený. Každý rok tam mládež leze, hulákala jsem na ně. Oni zase na mě. Vyhrožovala jsem a nakonec jsem i policii zavolala. Jenže než pomahači přijeli, výrostkové byli dávno pryč a nebo stihli utéct, protože je to na kopci, kde je široko daleko vidět. Viděli tedy policejní auto už z dálky. Loni tam bylo tolik hulákání, že mi to nedalo a šla jsem tam. Až ve špičce toho vysílače byli dva kluci, vypadali tak na 10 let. Ti si dali říci a slezli. Po dobrém jsem jim vysvětlila, co by se mohlo stát, a že jestli je tam ještě uvidím, přijdu s foťákem a dám fotky do školy. Zatím se neukázali. Jako ve většině případů se celý problém bude řešit, až někdo spadne dolů. Potom se bude hledat viník.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 15. dub 2013 9:22:36

Zase mě dostal překladač. :266:

Achimenes "Ice Tea" (S. Saliba, 2007, "Elegance" × "Orange královny")
Květy jsou velké. Corolla fialová-růžová broskev odstín v centru, okraje okvětních lístků zvlněné. V žluté tečky v krku kaštanových a mozkové mrtvice. Listy jsou tmavě zelené, hnědá níže. Brown stonky, lodyhy vzpřímené. Tyto oddenky jsou podlouhlé, purpurové, fialové.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pon 15. dub 2013 9:25:20

Přesně tak. Nejhorší je, když toho výrostka chytíš, dotáhneš domů, on vše popře a ty jsi u toho ten debil. Až se něco stane, pak ti zlomení rodiče budou říkat: Proč jste nezasáhla?
Obrázek

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 15. dub 2013 9:27:56

Je to těžké. Přece nebudu riskovat pidlu v zádech.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pon 15. dub 2013 13:35:31

Babetta píše:Zase mě dostal překladač. ::

O překladači mi něco povídej... teď jsem si psala se Světlanou, co má přijet do Prahy a Brna, a napsalo mi to: - Prosím, byly by lístky - psáno jako do divadla??? atd... chtělo by to hodně fantazie.
:11917: :16:

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pon 15. dub 2013 13:40:11

Víš, Babett, to máš těžké... těm menším ještě domluvíš a vysvětlíš, ti větší už jsou chytrý jako rádio. Ta puberta je nejhorší. Ale koneckonců je to jejich život, věci nemůžeme dělat nad míru, kterou zvládneme. Bohužel s tím víc neuděláš.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pon 15. dub 2013 13:43:33

ZuzanaH píše:... říkám jedno: můžou za to rodiče. Protože děcko si dovolí tolik, kolik mu dovolí rodiče.

Plný souhlas... jen bych doplnila - kolik dovolí a kolik dobře a včas vysvětlí... ale to už je věc důvěry, vztahu a lásky. Dobře vychované dítě většinou VÍ... co s tím udělá, je jiná věc.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pon 15. dub 2013 13:45:05

Packa píše:... nejhorší je ta bezmoc. Dnes si může každý dělat, co se mu zlíbí.

Bohužel, bohužel... bezzubé zákony a žádné hranice.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 15. dub 2013 14:07:27

V dnešní době to nemají ani rodiče jednoduché. Musejí se ohánět, aby se uživili. Někdo má práce i dvě. Dělá od rána do večera. Nedivím se, k takovému chování je tlačí společnost. Dneska chtějí zaměstnavatelé, aby děcka uměla jazyky, čím víc, tím líp. Praxi alespoň dva roky. Ale kde tu praxi mají ta děcka vzít? Nikdo je zaměstnat nechce. Někteří mladí ani nechtějí dělat, no jasně, živí je rodiče! To je ale ta lepší společnost. Teď se mluví o tom, že se zavedou pro děti základních škol uniformy. Jsem pro! Nebudou se před sebou vytahovat, kdo má hadry Nike atd. Děcka se tělesně trestat nesmějí, to beru, pokud se to nepřehání. Existuje linka důvěry, to dřív taky nebylo. Při představě, že moje dítě zavolá na tuto linku, se mi ježí vlasy na hlavě! Hajzlíci dobře vědí, že se jim nic nestane. Nejsou trestně zodpovědní. Zrovna tak to nemají lehké učitelé. Těm jejich platy nezávidím. Nemohla bych tu práci dělat.
To všechno je začarovaný kruh. Může být rodič dobrý, jak chce, a stejně se děcko nepovede, chytí se špatné party a už v tom lítá.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 15. dub 2013 14:32:57

Dančo, já bych pro ty uniformy byla taky. A jen ať si haranti zkusí vyhrožovat linkou bezpečí, tak jim řeknu, jen ať si zavolají. Půjdou do děcáku, já podmínku a bude oběma fajn. Uvidíme, komu z toho bude hůř.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pon 15. dub 2013 18:02:42

Vladi, tak to je síla, jenže jak ti pomoct, sakra. Plot je drahý a, jak píšeš, jak tam půjdou kluci šmejdit, tak by si mohli na ostnáči ublížit...
Ivanko, hele, klidně to zkus, já to těm mým říkám běžně, pokud mají problém, ať si zavolají na linku důvěry a já že si konečně odpočinu a nebudu se dohadovat, kdo měl čeho více, kdo udělal více a kdo méně a prostě kvůli každé krávovině se to dohaduje. Můžu říct, že se snažím vychovávat, děcka nemají první poslední, na co si vzpomenou, a i přesto jsou kolikrát na palici. Opravdu stačí špatně poděděná povaha po bůhví jakém dědečkovi. Opravdu vím, o čem mluvím. Má to ale výhodu v tom, že když už u nás takováhle výměna názorů o lince bezpečí proběhne, tak zas nějakou dobu poslouchají bez problémů.

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » úte 16. dub 2013 5:28:49

Dobré ráno a hezký den všem. My už vyrážíme do Děčína. :6451: :350: