Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 19. dub 2013 13:21:58

Někdy se ale kácejí zdravé stromy tam, kde nijak nepřekážejí. Což mě taky štve. Přitom na svém vlastním pozemku ovocný strom pokácet nesmím, když je v průměru silnější 18 cm.
Nad námi je modřínový lesík. Modříny dělají příšerný binec na pozemku. Máme plné rýny, věčně ucpané gajery, na zahradě nánosy jehličí a z toho velkou kyselost půdy. No prostě jehličí je všude, i v bytě. To by nebylo ještě to nejhorší. Modřín je dost křehký a moc blízko našeho domu. Kdyby jeden spadl, máme ho na střeše. Dvakrát jsme žádali město o vytěžení toho lesíka, marně. Prý není starší 35 let. Potom jsme se dověděli, že nepatří nikomu. Není nikde zanesen. Alespoň je vidět, jaký mají na úřadech binec. Nabízeli jsme na vlastní náklady výsadbu jiného porostu, nikdo se s námi nebavil.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pát 19. dub 2013 14:11:28

Babett... tohle jednání mě dřív potkávalo běžně, kancelářská hluchota, věci nešly a nešly... a kamarádce najednou šly, a to velmi rychle. Ani nepátrám, proč. Mám silný dojem, že se moc nezměnilo, myslím, že si šetří svá místa a možná i něco víc... před pár lety jsem dělala novou střechu, a totéž. Nakonec mi to vyřešila firma a úplatek si přirazila, a já jsem si ušetřila nervy. To jen píšu své zkušenosti, velice různé, někdy.
Kamarád vozíčkář měl taky strom až do bytu, skácet ho nesměli, tak mu to udělali kamarádi... žalovat, koho? Což na venkově nejde.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pát 19. dub 2013 17:03:41

Já bych strom za oknem jen kvůli svícení nedala... :9850:
Však jsem to tu už psala na pokračování, jak dopadly tři kaštany na našem dvoře, resp. spojených dvorech... :-(
Nejdřív sousedi z našeho baráku chtěli strom na našem pozemku skácet, že jim zaclání (a že je nemocný, nebezpečný a bla bla). Taky to životní prostředí nedovolilo - je to strom jak kráva, bude mu teď už ke sto letům, a byl fakt nádherný, každý rok plný květů - trochu klíněnky, ale nic fatálního. Tak ho aspoň "prořezali" (společně se skorosousedy z protějšího bloku a s jejich kaštanem - udělali z nich torza, nad kterými se chtělo brečet). A chtěla bych vidět, kolik světla získali - orientace na západ, přes dvůr souvislá řada domů a od jihu vedle oken přilepená zvenku na baráku výtahová šachta - to jsou věci, se kterými nehnou.
Je to už pět let a teprve teď ty stromy jakž takž začínají trochu vypadat... loni už i trochu kvetly... :-/

DSC02530.JPG
Jen pro názornost - tohle je hromada z "prořezání" jednoho stromu (to hnědé v popředí je klepadlo na koberce a ta hromada je minimálně stejně vysoká; ty větve nahoře proti nebi jsou od toho druhého stromu - ten to teprve čekalo...)

A tady jsou další fotky, jak jsem to tu před třemi lety vyprávěla: http://saintpaulia.cz/phpBB3/viewtopic. ... =380#p8737

Pak - před těmi třemi lety - v srpnu bouřka srazila dvě větve tomu třetímu krasavci, který jsem měla před oknem já - a hned na to v listopadu toho jeho páníčci odnaproti zneužili, že je poškozený, a nechali ho sundat.
Teď se mi chtělo napsat něco hodně moc sprostého... - ještě dneska dopoledne, když jsem došla k oknu, jsem se "podívala", jestli už pučí...
No, tady se můžete podívat, jak "strašně nutný" asi ten zásah byl... :-((
http://saintpaulia.cz/phpBB3/viewtopic. ... 184#p15184
http://saintpaulia.cz/phpBB3/viewtopic. ... 904#p19904 (pokračování je pak ještě na dálší stránce).
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » pát 19. dub 2013 17:49:07

Hani, vysadili jste tam něco nového?
A zas něco pro volný čas
http://pontu.eenet.ee/player/kurg.html
a ještě
http://pontu.eenet.ee/player/saunja.html

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pát 19. dub 2013 17:51:25

Toho kaštanu je škoda, koukat do krásného stromu, proč ne... pořád lepší, než na baráky naproti.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pát 19. dub 2013 17:57:17

Nic. Je tam pořád ten pařez... jen trochu zarostlý nějakými plevely. Čučím na bordel na protějších balkónech (které jim ještě navíc závidím, protože já nemám :-).
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pát 19. dub 2013 18:21:28

Tos mi s tou kamerou připomněla zážitek z minulé soboty. Ukazuji klukům on-line kameru z Makova, už tam není krmítko, ale hnízdící čápi, tak je tak pozorujeme, a najednou něco běží přes obrazovku a zůstalo to tam, a on se usadil přímo na objektivu pavouk. Naštěstí ho to neostřilo, ale i tak to bylo hnusné.

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod vlasta sr » pát 19. dub 2013 19:03:10

Jadka, já bývam cca 20 km od Makova, poznáš Makov?

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pát 19. dub 2013 19:16:32

Vlasti, to bude jiný Makov (u Písku) http://www.makov.cz/?action=webkamera.
Ten tvůj, pokud je to hraniční přechod, znám akorát od chlapů z cesťáků, když jim proplácím stravné. :266:

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod vlasta sr » pát 19. dub 2013 19:20:00

Ano, ten čo myslím já, je hraniční prechod. :o))
To som nevedela, že aj v Čechách je Makov. :11917:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 19. dub 2013 19:23:12

Hani, na ty kaštany si pamatuji, že jsi sem dávala fotky, jak je poničili. No já nevím, mně se prostě zdá, že kácet stromy se stalo nějakou módou či co. U nás na sídlištích jich hodně pokáceli a na hlavním starém náměstí vykáceli skoro všechny lípy. Je ale pravda, že vysadili nové. My loni káceli nádhernou třešeň a řeknu ti, že mi z toho nebylo dobře. Do poslední chvíle jsem přemýšlela, jestli to udělat nebo ne. Byla zdravá, ale musela udělat místo té druhé třešni. Byly moc blízko vedle sebe. A ta druhá třešeň se táhla na jednu stranu kvůli nedostatku světla. Větve jí sílily z jedné strany, až musela jednu shodit. Proto bylo nutné udělat jí místo a pustit jí světlo i z druhé strany. Jedna musela z kola ven.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 19. dub 2013 19:25:58

Evuško, ti černí čápi jsou úžasní. Takhle blízko jsem je nikdy neviděla, ale vím o nich.

Uživatelský avatar
Čejka
Příspěvky: 824
Registrován: pon 15. lis 2010 18:01:53
Bydliště: Český Dub Hodky
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Čejka » pát 19. dub 2013 20:14:16

Vlasti, myslím, že přes tvůj Makov jezdíme, když jedeme k mojí kamarádce do Popradu.

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod vlasta sr » pát 19. dub 2013 20:18:55

Ano, Sonička, myslím, že to je ten prechod, iný u nás nie je. :o))

miroslav
Příspěvky: 926
Registrován: ned 24. úno 2013 16:55:03
Bydliště: Sedlec, okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod miroslav » pát 19. dub 2013 21:17:48

Konečně začalo i u nás pršet, už to byla katastrofa, je krásně, když člověk vidí kolem, jak kvetou zlatice, pohoda. : )

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » sob 20. dub 2013 8:15:44

Dobré ráno, 8 °C a celou noc krásně pršelo. Mějte pěkný den. :350:

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » sob 20. dub 2013 8:36:59

Dobré ráno!
U nás zataženo a mokro už od včerejška, tráva roste doslova před očima.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » sob 20. dub 2013 10:49:48

Dobré dopoledne.
Venku zataženo. I když je +9 °C, není to poznat. Je tam vlezlá zima. Tráva zatím jen vystrkuje růžky, ještě vylézají ze země krokusy. Zem je zmrzlá. Dobrá zpráva je, že se má oteplovat. Tak se snad už dočkáme příjemných teplot.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » sob 20. dub 2013 12:53:32

Přeju pěknou sobotu. :350: U nás je už po krokusech. Bylo to tak rychlé, že jsem ani nezaznamenala, že kvetly, objevila jsem až odkvetlé. :-(
Dneska jsem nakoupila 3 pytle zeminy do truhlíků, nějaké kvítí a tisícovka v háji. No ale užily jsme si s kámoškou srandu. Trošku jsme ohnuly kárku, a tak jsme ji vyměnily za plošinu, která normálně vydávala zvuky jako brečící dítě.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » sob 20. dub 2013 14:40:58

Evuško, to se asi smáli i ti ostatní... :9851: