Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pát 26. dub 2013 9:38:12

Dano, já při pochodu ani nevím, že nějaké zatmění mělo být... a musím se pochlubit, že jsme výborně vybrali zdivo na barák. Venku jsou vedra a chlapi vevnitř v baráku nosí mikiny, že je tam chladno, takže že bych měla konečně dobré klima pro kytky??? A že bych pokusila strepsíky??? :148:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 26. dub 2013 9:47:41

Miki, přeji vám krásné, teplé počasí, aby se vám dobře pracovalo. Kdy výhledově chcete stavbu dokončit a stěhovat se? V novém domově budeš mít určitě lepší podmínky pro pěstování strepsíků. Určitě je zkus. Strepsíci se umoudří a porostou.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pát 26. dub 2013 9:58:36

Danuš, tak včera říkal menža, že pokud půjde vše tak, jak má, tak bychom se mohli v září stěhovat, ale to se musí opravdu všechno povést a musí vycházet počasí, takže já počítám spíš tak s listopadem, prosincem... a jak je takhle hezky, tak jsem celá na nervy, že musím sedět v práci a nemůžu být na stavbě...

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 26. dub 2013 10:09:58

Už je to strašně dlouhé, viď? My stavěli 4 roky s bratrem dvojdomek. Jenže tehdá nic nebylo k dostání. Dneska je všechno, ale zase šíleně drahé. Měla jsem holky malé, 6 a 3 roky, dělala jsem na dvě směny na lisech. Být znova mladá, už bych do toho znova nešla ani za nic. Nestálo mi to za ty nervy, manžel děcka tahal s sebou na stavbu. Ta starší chodila do první třídy. Později se nade mnou šéf slitoval a zařídil mi ranní směny. Pomohlo to jen z části, ale i za to jsem mu byla vděčná. Byla jsem v zápřahu v jednou kuse i o víkendech. Usínala jsem, kam jsem sedla.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pát 26. dub 2013 10:22:31

Mikčo - tak to je super zpráva! Gratuluji! To bude doma místa na kytičky!

Babett - holka, to muselo být hrozné. Moje teta stavěla půlku života. Její manžel postavil 3 baráky. Když na to vzpomíná, říká, že měla zůstat v prvním baráku.
Obrázek

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pát 26. dub 2013 10:24:37

Danuš, hele, přede mnou takhle nemluv... né, určitě to byl zápřah. Já mám fajn, že jsou děcka větší - skoro 14 a 10 let, takže puberťačka se zabaví sama a malý pomáhá třeba s úklidem, nosí nářadí atd. Dokonce ho Kristýna kooonečně naučila jezdit na kole bez balančních koleček. Já vím, že je to pozdě, že ostatní děcka už v poho v pěti atd., ale prostě jsem asi moc starostlivá či co, ale mně to loni nešlo, když spadl několikrát po sobě, tak jsem byla vytočená, že to neumí, a vzdala jsem to... no a Kristýna se s ním nesra.a a naučila ho to. Teď prká na kole kolem stavby, až mám kolikrát strach, že v té rychlosti vjede do příkopu...

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pát 26. dub 2013 10:32:22

Mikčo, mě děda učil bez koleček - prostě je vzal, odmontoval, a hodil do popelnice. A musela jsem bez nic. Protože viděl, že jsem se na ně vyloženě spoléhala! Dneska vím, že udělal dobře. Sice jsem spadla několikrát, nejednou jsem si nabila pořádně. Ale ta radost potom! Své děti jsem prvně učila na koloběžce, aby se naučily chytit balanc. A dnes lítaj na kole jako draci. A že ztratíš trpělivost? Nezlob se na mne, ale dle mého každá normální máma ji jednou ztratí.
Obrázek

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pát 26. dub 2013 10:50:11

Zuzko, jedinou věc ze sportovních aktivit (bruslení, lyžování a ježdění na kole) umím to kolo. Jsem dřevo a tohle zdědil synátor po mně. Dcera je celý taťulda, ta se naučila na kole sama, ještě jí nebylo pět, na bruslích to samé, kdyby jí dal manžel horolezecké lano (kdysi celá rodina lozili po skálách), tak to určitě taky zvládne. Ale maluch prostě ne, takže jsme ztráceli nervy s menžou společně. Proto jsem ráda, že se to za jedno odpoledne díky Kristýně naučil.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pát 26. dub 2013 10:56:11

Já ti to nějak nevyčítám. Já to myslela dobře!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » pát 26. dub 2013 11:10:40

Zuzko, neblázni, já jen vysvětluju, po kom to to děcko má :538: . Menža vždycky mávne rukou a řekne, no jo no, celý maminka. :475:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 26. dub 2013 12:26:01

Naši vnuci to mají taky pěkně rozdělené. Jeden má dobrý mozek a ruce levé a druhý se nechce učit, ale vypadá to, že ruce bude mít šikovné.
Starší jezdil bez koleček, ještě neměl ani čtyři roky, a ten malý už čtyři roky měl a na kolo vůbec nechce, jezdí na odrážedle. Z kopce drandí jak čert, balanc mu tedy nedělá potíže, ale kolu se brání.

Uživatelský avatar
Čejka
Příspěvky: 824
Registrován: pon 15. lis 2010 18:01:53
Bydliště: Český Dub Hodky
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Čejka » pát 26. dub 2013 12:57:04

Pepo, objednávání z Ruska nefunguje, jedině že bys měl někoho, kdo tam jede a přiveze to, potom je ještě možnost, pokud jsou ochotní dát to průvodčímu ve vlaku, který jezdí třeba Moskva-Praha, jediný, o kom vím, že s tím má zkušenost, je Lucka Chalupská, objednávala od Naděždy Pavljuk z Archangelska, ta to poslala nějaké kamarádce do Moskvy a potom to cestovalo vlakem do Prahy, potom ale zase musíš mít někoho, kdo to u toho vlaku vyzvedne a nebo sám, udělat si výlet do Prahy, a samozřejmě za to všichni chtějí peníze.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » pát 26. dub 2013 13:07:46

S těmi sporty to je teda všelijaké... já lyžuju (teda už teď ne tak moc), ale děti naučil lyžovat manžel teoretik... na lyžích stál asi před 30 lety, a to na běžkách. Na bruslích to samé... prostě jim to vysvětlil a bylo... syn jezdí na kolečkových, že až trnu strachy... rychle, překládá, piruety. Ale vypadá to dobře. :-)
No a sporty, které dělá, jako tenis a kolo, to nedává ani jeden. Tedy na kole jo, ale ani jeden ne nějak aktivně. Tenis vůbec, a když dal do ruky raketu mně, tak jen konstatoval, po kom to ty děti mají. Bídák. Sprosťák.
Jo a na kole jsem se učila sama, na pánském, velkém, zkroucená pod rámem. Dodnes to nechápu.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Martinica » pát 26. dub 2013 13:26:31

Babetta píše:... My stavěli 4 roky... Byla jsem v zápřahu v jednou kuse i o víkendech. Usínala jsem, kam jsem sedla.

Babett... takový byl běžný život naší generace. U Dopravního podniku bylo běžné, že jsem spala jen jednu hodinu a nástup v půl třetí ráno. Pro samoživitele vražedný. Dnes jsou zase jiné problémy.

Uživatelský avatar
cirrhus
Příspěvky: 2260
Registrován: stř 13. úno 2013 17:53:20
Bydliště: Straškov Vodochody

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod cirrhus » pát 26. dub 2013 14:08:56

Soni, díky za odpověď. :350:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 26. dub 2013 14:21:42

Marti, to máš pravdu. Každá doba má své bolesti.

švýcarka
Příspěvky: 504
Registrován: stř 13. říj 2010 10:51:47

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod švýcarka » pát 26. dub 2013 14:26:13

cirrhus píše:Soni díky za odpověď. :350:


Kdybys chtěl zkusit tu osobu z toho Švýcarska, tak tam možná v létě zase pojedu ke kámošce...Nevím tedy z které části Švýcarska je, ale třeba by to nějak šlo vyzvednout. Ale tam nepojedu teď, tak jestli na to pospícháš, tak třeba to pošle poštou.. Ahoj Eva

Uživatelský avatar
cirrhus
Příspěvky: 2260
Registrován: stř 13. úno 2013 17:53:20
Bydliště: Straškov Vodochody

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod cirrhus » pát 26. dub 2013 14:28:21

Evi nepospíchám, zkusím všechno, samozřejmě, protože jsou tam dva Strepsy, které opravdu stojí za to... A díky za nabídku. :8653:

švýcarka
Příspěvky: 504
Registrován: stř 13. říj 2010 10:51:47

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod švýcarka » pát 26. dub 2013 14:31:34

Já vím, jaké to je, když se do nějaké kytky zamiluješ... :8653: Zkus všechny možnosti a uvidíme... Zatím krásný víkend Eva

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pát 26. dub 2013 14:35:06

Ze Švýcarska snad není problém - je to Shengen, a Mila posílá, Terka-Věrka už od ní kdysi objednávala... :-)

Oprava: Mila to posílá z Francie, takže EU.
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz