Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 27. kvě 2013 12:42:20

Tsasenko, nedělám už skoro 4 roky. Na pracák si nemůžu stěžovat, jsou tam mladé baby a příjemné, slušné. Teď jsem projevila zájem o nějakou rekvalifikaci, tak uvidím, co nabídnou.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » pon 27. kvě 2013 13:23:12

Tsasenko, o nějaké potupě vůbec nepřemýšlej!!! To není TVOJE ostuda, to je ostuda celé téhle společnosti!
Já než jsem šla do penze, také jsem několikrát na pracáku skončila. To se totiž může stát každému slušnému člověku. Grázlům, tunelářům, zlodějům a ostatním šmejdům ne.
Tvoje pocity mi nejsou cizí, znám je. Ale nedej se, nenech se zdeptat!
Přeji ti, abys práci našla, alespoň minimálně trochu podle představ. A když ne, tak takovou, která by ti neotrávila život!
Hlavu vzhůru - vše bude jednou dobré, uvidíš sama.
Já za tebe i Danku budu hladit tu svou zahradní Šťastnou prdelínu. A to by bylo, aby to nepomohlo!

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 27. kvě 2013 13:32:59

Jani, někde v obchodě se ke mně dostalo 5 zlotých, asi místo naší pětikoruny. Prý budu mít štěstí.

Uživatelský avatar
tsasenka
Příspěvky: 225
Registrován: stř 13. úno 2013 11:29:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod tsasenka » pon 27. kvě 2013 16:55:14

Holky, děkuji za podporu. Nemám praxi a mám 4leté dítě, takže jsem velmi neaktuální. Snad se brzy zadaří a práci najdu.
Babett, tak ať ti "zloty" přinese štěstí. :-)

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 27. kvě 2013 17:52:58

Tsasenko, nezávidím ti, mě to čeká za dva roky taky. A ženskou sice s maturitou, ale která víceméně nic neumí a má dvě malé děti, navíc na severu Čech, nikdo nechce. Budu se snažit o nějakou rekvalifikaci a mám v plánu už příští rok (jestli mi kluka vezmou do školky) něco začít shánět.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pon 27. kvě 2013 18:00:00

Jo, děvčátka, tak jak vy, tak i já. Počasí stojí za bačkoru, jak to jde, přisvětluji miminům.
Ale že by se kytky měly čile k světu, to teda vůbec. No, tento rok je nějáký divný, loni touto dobou jsme seděli na zahrádce v tričku s krátkým rukávem. Stojí to vážně za starou belu. :-(
Obrázek

Uživatelský avatar
tsasenka
Příspěvky: 225
Registrován: stř 13. úno 2013 11:29:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod tsasenka » pon 27. kvě 2013 18:31:08

Modrakocko1, já mám sice VŠ, ale nemám vůbec žádnou praxi. Z denního studia jsem přecházela na dálkové, abych školu dodělala. Takže když jsem jim to tam řekla, tak na mě hleděli, jak na...
Dneska je to s prací těžké. Když jsem se s ekonomkou hlásila na personalistu, tak vzali holku, co vystudovala agroturistiku...
O rekvalifikaci taky uvažuji, ale musela bych dojíždět 20 km a k tomu špatné spoje, musím to ještě nějak vymyslet.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pon 27. kvě 2013 18:45:49

Já se hlásila na technické místo - konstruktérka /administrativní pracovnice - vzali holku s ekonomkou, bez technického vzdělání a praxe. Jsem měla chuť hodně řvát. Líto mi to bylo 2 dny.
Obrázek

Uživatelský avatar
tsasenka
Příspěvky: 225
Registrován: stř 13. úno 2013 11:29:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod tsasenka » pon 27. kvě 2013 18:51:11

Někdy to je tak, že i když se vypíše výběrové řízení, dopředu se ví, kdo tam nastoupí...

Uživatelský avatar
febra
Příspěvky: 653
Registrován: pon 30. srp 2010 7:44:20
Bydliště: Albrechtice, okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod febra » pon 27. kvě 2013 19:20:15

No, je to hrůza, já jsem na tom podobně, práci hledám už dva a půl roku, co je máma v důchodu, mám 2 děcka, vzdělání k ničemu (gympl a pomaturitní obor asistentka podn.) V okrese Karviná dost problém, pokud nejsou známosti, místa dopředu obsazená, nebo chtějí OZP, připadám si jako krypl, a to zkouším vše, i uklízečky. A navíc pro spoustu zaměstnavatelů jsem už stará!!! A na posledním pohovoru mi paní řekla, že bych kazila pohodu v kolektivu, jelikož bych byla jediná, kdo má děti.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pon 27. kvě 2013 19:23:40

Jo, u nás taky všude chtějí OZP, i na uklízečky. Taky si připadnu jako dementní kripl.
Obrázek

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 27. kvě 2013 20:18:39

Vidím, že v tom nejsem sama. Že nemám práci já, baba v letech a ještě s podlomeným zdravím, bych ještě pochopila, ale na pracáku vidím tolik mladých lidí, škoda mluvit. Jen ty cikány tam moc vidět není. To je vzácnost. Co jsem ale po letech viděla v Rýmařově? To mně totálně spadla čelist! Kopou se tam nějaké příkopy na vedení čehosi, nevím. Cikáni kopali a házeli lopatou!!! Fakt! Foťák jsem s sebou neměla. Byli to asi zaměstnanci pracující pro město. No a pak že se zázraky nedějí.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 27. kvě 2013 20:44:38

Teda, holky, to je fakt děs. Pro ženský s dětma vidím jediné východisko, odrodit, odchovat děti a pak jít skočit ze skály. Fakt mě tenhle svět irituje.
Danuško, to právě jak dělají na vzduchu, tak byli opálení. To nebyl zázrak. :475:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 27. kvě 2013 20:51:28

Kočeno, v tom případě nedělám vůbec nic, jsem neopálená.
Maminy s děckama to nemají jednoduché a ani důchodci. Nejraději by je vyhladili, aby jim nemuseli vyplácet důchod, a přitom ten důchodce pracoval celý život. To je hnusárna.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod modrakocka1 » pon 27. kvě 2013 21:00:29

Danuško, bohužel, a nejsmutnější na tom je to, že ten důchodce, který dělal celý život, má usoplených pár tisíc, že po poplacení poplatků mu zbývá max. na suchý rohlíky a čínskou polívku. A cikán, který celý život na práci nesáhnul, má důchod počítaný z průměru.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pon 27. kvě 2013 21:08:08

Bohužel, je to pravda.
Kde kterej darebák se má jako v bavlnce a slušnej poctivej člověk dře bídu s nouzí a žije z ruky do huby. A to nejen mladý člověk, ale i důchodce.
Taťka si stěžoval na důchod, tak jsem mu řekla, at moc nefrfle, že ať je rád, že něco má, že já nebudu mít vůbec nic a pán bůh ví, jestli se vůbec důchodu dožiju. :-(
Obrázek

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pon 27. kvě 2013 21:22:35

Když jsou ještě důchodci dva v jednom bytě, tak je dobře. Jak zůstane jen jeden, je to zlé. Nemá mnohdy ani na léky, a jiní je mají zadarmo! Chudáci.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ZuzanaH » pon 27. kvě 2013 21:27:45

Ono to není jednoduché kolikrát i pro mladého člověka. Natož pro důchodce!
Obrázek

Uživatelský avatar
tsasenka
Příspěvky: 225
Registrován: stř 13. úno 2013 11:29:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod tsasenka » úte 28. kvě 2013 6:57:20

Být někde nějakým šéfem, tak se nebojím brát mladé matky do práce, když by šly na mateřskou, tak zaměstnám někoho, kdo má blízko do důchodu a je to (tady nehrozí odchod na mateřskou :-). A je to vyřešeno. Spokojení by byli všichni.

Uživatelský avatar
febra
Příspěvky: 653
Registrován: pon 30. srp 2010 7:44:20
Bydliště: Albrechtice, okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod febra » úte 28. kvě 2013 7:15:24

Oni se nebojí, že půjde člověk na mateřskou, ale nemocných dětí, různých výměn směn kvůli dětem (jejich mimoškolním aktivitám). No a taky když je člověk pěkných pár let doma, což já su už dlouho, tak mu chybí praxe a dívají se na člověka jako na blba, co je schopný akorát stát u plotny a poklízet byt.