Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pát 01. lis 2013 15:40:43

Tak pokračování, aby řeč nestála...

Na stížnost poslanou hned včera mailem (s požadavkem nápravy - čímž jsem pochopitelně myslela doručení :-) mi dnes napsali, že "podání bylo postoupeno k vyřízení. Výsledek obdržíte v nejkratším možném termínu, nejpozději však do 30 dnů." Takže tudy ne...

O opakované doručení je sice možno poštu požádat, ale nejméně 3 pracovní dny před požadovaným termínem doručení. Hm, tudy taky ne...

Tak jsem naznala, že mi fakt nezbyde, než to z té pošty přivléct, jinak se mi z toho poserou ještě i kočky. :-)
Ještě na vysvětlenou musím říct, že bydlím přesně uprostřed mezi dvěma poštami - 432 metrů na obvodní, 442 metrů na Újezd. No a mezi tyhle dvě pošty máme z pro mě nepochopitelných důvodů rozdělené ukládání zásilek - obálky Újezd, balíky obvodní. Ve včerejším oznámení byla uvedená obvodní. Pochopitelně: balík, tak jak jinak?
I vyrazila jsem - dole jsem vybrala narvanou schránku, včetně velké nadité obálky, kterou jsem z otevřené schránky nemohla vyrvat - ovšem náš pošťák je geniální, on ji tam dostal škvírou - bohužel už se té geniality nedostává na to, aby mi tuhle všechnu poštu předal současně s tím jedním dopisem, který potřeboval podepsat, a dával mi ho dopoledne z ručky do ručky (ale to jsem zas odbočila - to je letitý standard, i když mě to teda nepřestává udivovat...). Mimo jiné tam byla taky výzva k vyzvednutí zásilky - totálně sešrotovaná, asi jak to tam rval - tak si říkám fajn, mám aspoň papír. S ostatní poštou jsem se ještě vrátila domů a vyrazila znova. Směr obvodní. Ten kus žvance jsem ani nedávala do tašky, aby to nevypadalo, že jsem ho vyrobila já...

Jenže jak tak jdu, ani nevím proč, ale kouknu na ten canc v ruce - a tam pošta Újezd! No to se snad ... (jenže minulý doporučený dopis byl pro změnu uložený na obvodní - sakra, tak asi nějaká změna, taky by na to mohli upozornit!) - no jo, ale včera ještě psali, že je to na obvodní... no to si dělaj blázny, nebo co? A už fakt slušně nažhavená jsem změnila azimut a dorazia na Újezd. Když ovšem slečna zadávala číslo zásilky do počítače po třetí, rovnou jsem jí řekla, ať to ani nehledá... To už jsem byla i nahlas sprostá (jí jsem se rovnou omluvila - vždycky tohle odsírají akorát ti, co jsou v tom nevinně... :-/).

No a to už je skoro konec pohádky. Na druhé poště jsem si svou kýženou 14kilovou bednu zaplatila, vzala ji láskyplně do náruče... a jestli mě z toho neklepne dodatečně, budeme si spokojeně kakinkat příštích 6 neděl. Pak ale budu muset znovu objednat... :-(
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » pát 01. lis 2013 16:29:39

Hani, máš to tedy přímo dobrodružný. :) Tady ta naše pošta v Jindřicháči je nějaká divná. Vždycky všechno doručí včas, není s ní žádná legrace. Příště si dej, než půjdeš na poštu, nějaké povzbuzovadlo, aby tě nekleplo!

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » pát 01. lis 2013 16:51:41

Pošta je prostě pošta.
My tu máme taky dvě, druhou nám otevřeli asi před dvěma lety. Mám ji trochu blíž, ovšem je na úplně druhém konci města, takže někdy je mi to k prdu, protože většinou, když vyrážím z domu, potřebuju zařídit i jiné věci, ke kterým je z té původní blíž. A taky mají úžasnou pracovní dobu - od 10 do 14 přestávka. :-(

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pát 01. lis 2013 17:36:45

No a tos mi připomněla - si ještě říkám, zaplaťbůh, že jsem to neodložila na zítřek - obvodní má otevřeno, jenže až bych cestou zjistila, že to "mám" na újezdské, tak by mě fakt jeblo, protože ta má v sobotu zavřeno. (A podruhé pak v pondělí, až bych zjistila, že to ke všemu na tom Újezdě není...! :-)
Jo, a vlastně ještě něco - ráno mi přišla nějaká SMS, která se toho týkala, ale víc nevím - nějak mi uklouznul mobil v ruce či co (probudla mě) a SMS byla rázem v prdeli, takže ani nevím, co se v ní psalo a ani z jakého čísla byla, abych se mohla zeptat - evidentně ji nějaký dement poslal jen na displej... :-/

Jó jó, to si člověk pokaždé říká, že to už je vrchol - a ono ne a ne a ne...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pát 01. lis 2013 17:45:51

Tak to já mám fakt štěstí, že mi pošťáci dávají balíky do práce (mají to dříve po cestě a nemusejí ke mně zajíždět), a dokonce jsou i tak šikovní, když mám těžký balík s kytkama na dobírku, staví se u mě, vyberou prachy a pak mi ho odvezou domů před dveře. A to se tu s balíkovkou střídají 4. A poštu mi taky listonoška nechává v práci. Jen jí hlásím, kdy mám dovolenou, tak mi to vozí domů.

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » pát 01. lis 2013 18:21:50

Vladi, na venkově je to takové, skoro, rodinné. Je to v lidech. V původním bydlišti jsme měli listonošku, která je tam stále už spoustu let. Zazvonila, že nese doporučený dopis, vyjela výtahem do osmého poschodí a automaticky nesla i ostatní obyčejnou poštu. Tady na novém, stále se rozrůstajícím sídlišti se to stále střídá, pošťák zazvoní, přijďte si dolů pro doporučený dopis.
Páteční poštu často roznáší, asi jeho babička, v neděli.

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pát 01. lis 2013 18:39:52

Já vím, že je to u nás o něčem jiném, než ve městě. Ale i u nás proběhly změny, poštu máme ve vedlejší vesnici, ale listonošky vyjíždějí z Frýdku. Takže už to taky nejsou místní, akorát nedoručené balíky a doporučené nechávají uložené na té poště.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » pát 01. lis 2013 20:58:53

Hani, (nezlob se na mě) pobavila jsi mě. Culím se tu na PC jak blbec. Jednu dobrou zprávu pro tebe mám, dnes mluvili v telce o tom, že se budou nadbytečné pošty rušit, tak možná ta jedna vaše přestane existovat a budeš to mít jednodušší. :11917:

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » pát 01. lis 2013 22:23:30

Pořád říkám, že na všem zlém se musí najít aspoň kousíček dobrého - tak jsem ráda, Dančo. :-)

A co se týče případného zrušení pošty, jsem pro - jenom si poslední dobou přestávám být jistá, která z nich by byla pro ten účel vhodnějším adeptem. :-)
Ta malá na Újezdě byla v době, kdy jsem se sem přivdala, zavřená. A ještě hezkých pár let po tom. Pak ji znovu zprovoznili (a nás bohužel zrovna k ní přidělili) a byla to snad nejhorší pošta ve střední Evropě. Otevřeno jen do pěti, takže vyzvednout uloženou zásilku věčný problém, a fronty snad v kteroukoliv denní dobu (kromě tedy té, co bylo zavřeno). Pak někdy během času aspoň protáhli tu otvírací dobu do šesti...
Na druhé straně obvodní otevřená ve všední dny do osmi a v sobotu dokonce do jedné, a tak pět minut před zavřením už tam ani ty fronty nebývají, takže jasná volba. No, už to asi bylo moc nudné, tak ji teď vylepšili - dorazil k nám pokrok (mírný, v mezích zákona) - lístkový systém. Jenže: vstupní dveře, asi pět schodů, v rohu nad schody lístkovník a pak dvě místnosti s přepážkami. Takže si každý vezme lístek a celé stádečko stojí na těch schodech, protože člověk neví (až na pár specializovaných přepážek), do které haly ho to pošle... :-/
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » pát 01. lis 2013 23:42:05

Na naší "hlavní" poště taky je lístkový systém a taky stojí celé stádo pod displejem, s hlavou vyvrácenou, tupě zírající na ta čísla.
Ovšem hodiny tam nemají. Asi preventivně, aby lidi neměli moc na očích, jak dlouho tam čekají. Někdy fakt hodně dlouho...

este
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 10. led 2013 5:44:00

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod este » sob 02. lis 2013 5:18:05

Dobré ránko, ja používam všeobecne rozšírený slovanský zvyk, poštár vie, že ak ma s tým balíkom najde, neodíde naprázdno. Takže nemám problémy. :475:

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » sob 02. lis 2013 7:48:12

Dobré ráno, 6 °C a zataženo. Přeji příjemnou sobotu. :350:

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » sob 02. lis 2013 7:56:26

Taky přeji krásný den, u nás trochu tepleji, 9 °C, ale též pod mrakem.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » sob 02. lis 2013 10:05:17

Tak že bych nakoupila třeba čokoládové králíčky?
Potíž je, že přijede pokaždé někdo jiný, to se bude tradice zažívat dost ztuha... :-D
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » sob 02. lis 2013 10:21:50

Právě v tuto chvíli je u nás teplota na 10 a sedá mlha.
Přeji hezký den.

Musím uznat, že na naší poště jsem frontu nestála ani nepamatuji.

Uživatelský avatar
Olginka
Příspěvky: 623
Registrován: úte 20. zář 2011 8:53:21
Bydliště: Děčínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Olginka » sob 02. lis 2013 13:04:51

Ještě k té poště. Schválně jsem zadala do Googlu adresu pošty, pod kterou spadáme, i adresu nejbližší pošty.
Tak teď se držte:
Spadáme pod poštu Varnsdorf, která je od nás vzdálená 12,5 km, 21 minut, nejbližší pošta Krásná Lípa 2,2 km, 4 minuty. Podotknu, že zásilky nám vozí právě z Varnsdorfu, pokud nejsem doma, vyzvedávám si je v Krásné Lípě. Zajímalo by mě, který chytrák tohle vymyslel a z jakého důvodu. :7790:

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » sob 02. lis 2013 13:52:33

Dobré odpoledne. Byla u nás na návštěvě manželka manželova kolegy, dostala jsem keramickou ovečku.

IMG_0033.JPG
.
Paní tvoří zajímavé věci, tak vám sem dávám odkaz na její stránky: http://www.atelierglass.cz.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » sob 02. lis 2013 14:25:50

Helenko, ta ovečka je moc povedená. Na stránky se určitě podívám.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod HankaP » sob 02. lis 2013 15:10:14

Oli, asi se nevyplatí, aby to každá jednotlivá pošta rozvážela zvlášť... hlavně, že jako ukládací máš tu nejbližší.
Nesmíš počítat, že z toho Varnsdorfu jedou extra s tvojí zásilkou těch 2x 12,5 km, ale 1 auto s 1 řidičem obstará celou spádovou oblast (nebo možná víc aut a víc řidičů, nevím, ale pořád míň, než kdyby si to obhospodařovala každá pošta zvlášť).
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » sob 02. lis 2013 15:10:42

HankaP píše:Tak že bych nakoupila třeba čokoládové králíčky? ... :-D

Hani, prali by se o tebe a vozili ti i to, co sis neobjednala. :-)