Zahrada

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Zahrada

Příspěvekod jadka » úte 12. kvě 2020 10:12:54

Stačí Mospilanem, taky jsem už letos stříkala. Za rok musíš 4-5x. Je to o generacích. Snažím se to hlídat, opravdu často do buxusu hledím - teď ne, sedí tam ptáček na vejcích, ale první postřik jsem stihla. Navíc to jsou housenky pažravky, ty žerou, i když nemají hlad. Loni jsem myslela, že se s buxusem rozloučím (po okolí hodně lidí vykopalo a spálilo, brácha dokonce celý živý plot, přes 100 ks), ale po postřicích se vzpamatoval. Viděla jsem i buxus hodně seříznutý a taky nakonec opustil.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10028
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahrada

Příspěvekod Evuška » úte 12. kvě 2020 15:19:19

To já taky nechci moc chemie, ale mám buxusy asi dvacetileté a ty zelený svině to do týdne sežerou dohola, tak žádné slitování. Jsou nenažraný a je jich moc. Beztak bio a eko a nevím co ještě většinou nefunguje.

Uživatelský avatar
JoGinger
Příspěvky: 360
Registrován: úte 07. úno 2012 14:06:47
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada

Příspěvekod JoGinger » stř 13. kvě 2020 19:49:59

Tak postřik dneska dorazil, ale má večer pršet, tak to ještě nechám. Včera i dneska jsme houseny sbírali a nasbírali 2 půllitrový kyblíčky. No fuj, velebnosti. A koukala jsem sousedovi přes plot, má taky jako já nízký živý plůtek z buxusů a i bez brýlí na dálku je v dost žalostném stavu. Tak doufám, až se mu to tam vylíhne, že to zas nalítne na ten náš... No nic, tak budu stříkat a stříkat.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10028
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Zahrada

Příspěvekod Evuška » pát 15. kvě 2020 14:27:44

To je právě se sousedy potíž. My tu z jedné strany máme prázdný barák, nesečená tráva metr vysoká. Lezou z toho slimáci. Z druhé strany u sousedů neošetřovaný "sad", staré růže, bezinky... takže padlí, mšice, housenky... všechno, nač si vzpomeneš. Ale třeba zas tam lítá strakapoud, sýkorky a tak.

Uživatelský avatar
JoGinger
Příspěvky: 360
Registrován: úte 07. úno 2012 14:06:47
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada

Příspěvekod JoGinger » pát 15. kvě 2020 16:42:59

No jo sousedi, my z jedné strany máme mlaďocha, ten vykácel na zahradě, co tam bylo, meruňky, lísky, a nechal jen metr vysokou trávu... a přesně, lezou od něj slimáci a už 2x i zloději... bylo veselo.
Jinak se sousedi docela snaží, ale ten buxusovej plůtek je teda chudinka. Ale strakapouda máme svýho, dneska jsem se chvilku povalovala na zahradě v hamace a pacholek strakapoud se bavil tím, že si lítal na síť pro ořechy a skořápky mi házel do houpačky.... ale ptáků tu máme nespočítaně, teď tu někde podle zvuku bydlí káně, tak čekám, kdy nám uloví pesinku.