Asi padlí

inzerce - nabídka, poptávka, výměna, prodej - rostliny, příslušenství, cokoliv...
Pravidla fóra
1. Vytvořte si vždy vlastní vlákno, nepište do cizích vláken, pokud nereagujete na inzerát zakladatele vlákna!
2. Nepoužívejte obecné názvy pro vlákno - vždy by se z názvu mělo přímo poznat, co je uvnitř - tj. zda nabídka nebo poptávka + další upřesnění - čeho, k jaké příležitosti a pod.
3. Neuvádějte v textu e-mailovou adresu - e-mail se posílá přes ikonku obálky vpravo u příspěvku! (Svůj e-mail si můžete případně změnit v uživatelském panelu...)
4. Zamknout - v sekci Nabízím - Hledám (jinde ne!) má autor vlákna možnost své vlákno zamknout, pokud již není aktuální - např. je nabídka rozebraná...
(na stránce vpravo dole Zamknout téma - vedle kliknout na Přejít a na další stránce ještě potvrdit.) Prosím využívejte to...!
5. Buďte ohleduplní k zadavateli inzerátu a nezasírejte vlákno drbárnou - pokud se vaše otázky nebo připomínky netýkají předmětu inzerátu, pište je raději jinam. ;-)
:3843:
staske
Příspěvky: 121
Registrován: stř 27. bře 2013 19:07:22
Bydliště: Žamberk

Asi padlí

Příspěvekod staske » pon 22. dub 2013 6:31:43

Ahoj spolupěstitelé, jsem tady nová ale plná elánu pro pěstování "paulínek". Mám asi 30 druhů. Ale teď k věci. Prosím mohl by mi někdo poradit? Na květech se mi dělá bílá krupička, začíná na už plně rozvitých květech od krčku a potom se to přenese na listy. Snažila jsem se omezit zálivku kvůli vlhku, ale nepomáhá to. Mám použít nějaký postřik? Hlavně mi neříkejte, že to mám vyhodit :734: Díky za info.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Asi padlí

Příspěvekod HankaP » pon 22. dub 2013 9:01:05

Poohlédni se v sekci Gesneriaceae - podpětovité, je tam vlákno Problémy, choroby, škůdci, můžeš použít i vyhledávání - o padlí se tam několikrát psalo, najdeš tam i nějaký postřik, co kdo používá...

Tohle vlákno zamykám (trefila ses do inzerátů na prodej a výměnu :-).
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz