Fialky do Íránu

inzerce - nabídka, poptávka, výměna, prodej - rostliny, příslušenství, cokoliv...
Pravidla fóra
1. Vytvořte si vždy vlastní vlákno, nepište do cizích vláken, pokud nereagujete na inzerát zakladatele vlákna!
2. Nepoužívejte obecné názvy pro vlákno - vždy by se z názvu mělo přímo poznat, co je uvnitř - tj. zda nabídka nebo poptávka + další upřesnění - čeho, k jaké příležitosti a pod.
3. Neuvádějte v textu e-mailovou adresu - e-mail se posílá přes ikonku obálky vpravo u příspěvku! (Svůj e-mail si můžete případně změnit v uživatelském panelu...)
4. Zamknout - v sekci Nabízím - Hledám (jinde ne!) má autor vlákna možnost své vlákno zamknout, pokud již není aktuální - např. je nabídka rozebraná...
(na stránce vpravo dole Zamknout téma - vedle kliknout na Přejít a na další stránce ještě potvrdit.) Prosím využívejte to...!
5. Buďte ohleduplní k zadavateli inzerátu a nezasírejte vlákno drbárnou - pokud se vaše otázky nebo připomínky netýkají předmětu inzerátu, pište je raději jinam. ;-)
:3843:
Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Fialky do Íránu

Příspěvekod Miška » ned 08. pro 2013 19:08:32

Ahoj holky, kluci,

moje kamarádka (šlechtitelka fialek) Agnetha Wolgast nutně shání pro svoji známou z Íránu listy, případně mladé rostlinky fialek. Její syn přijede brzy do Prahy ke svým známým. Měl by někdo ještě nějaké hezké přebytky? Samozřejmě ne zadarmo.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod modrakocka1 » ned 08. pro 2013 19:10:47

No, já max. listy. Jenže jak to dopravit do Prahy, aby to pošta nedodala jako zmrzlý salát... respektive, aby to vůbec dodala.

Uživatelský avatar
midibaba
Příspěvky: 253
Registrován: stř 12. říj 2011 20:24:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod midibaba » pon 09. pro 2013 7:59:20

Já taky max. listy a mám ten samý problém s dopravou, jako kotě. :X

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Miška » pon 09. pro 2013 8:21:25

To asi všechny. :-) Listy by stačily. Ten syn má přijet někdy v lednu, což je ještě horší, může být už hodně pod nulou. Uvidíme. Domluvím se ještě s Agnethou, jak si to celé představuje, a když tak se ozvu. Moc díky za nabídky.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Babetta » pon 09. pro 2013 14:14:47

Teď v zimě je to na prdlačku.

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Miška » pon 09. pro 2013 15:12:31

To jo, ale zase chápu, že jinak to nejde. Do Íránu je asi nemožné zasílat fialky poštou, takže jedině osobně. Ten syn studuje v Rakousku a v lednu asi jede k rodině na návštěvu do Íránu a bere to přes Prahu.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Babetta » úte 10. pro 2013 19:34:49

Miško, jen mě tak napadlo... co dát lístečky do polystyrenové krabice, poslat třeba Ivče (kdyby něco chtěla přidat) a Ivča by ji poslala třeba dál a nebo tobě??? Pár dní by to asi zabralo, i kdyby se balíček přeposílal jako obchodní (do ruky), ale snad by to lístky vydržely??? To by samozřejmě nesměly být velké mrazy.

Uživatelský avatar
cirrhus
Příspěvky: 2260
Registrován: stř 13. úno 2013 17:53:20
Bydliště: Straškov Vodochody

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod cirrhus » úte 10. pro 2013 19:39:48

Holky, nechci vám do toho kecat, ale už se dají sehnat takovéto "ohříváčky". Používá se to pro posílání živých rostlin a ryb a ceny jsou v závislosti od toho, jak dlouho to má vydržet.
http://www.ebay.com/itm/Uniheat-40-Hour ... 3cd037745d

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod HankaP » úte 10. pro 2013 23:14:23

Hm, sákra, to je skoro zadarmo - s poštovným 50+135 korun za první a 50+95 za každý další kus... :-/
Muselo by se to dát sehnat tady (dovézt ve velkém), jinak to bude asi trochu moc drahý luxus...?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
cirrhus
Příspěvky: 2260
Registrován: stř 13. úno 2013 17:53:20
Bydliště: Straškov Vodochody

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod cirrhus » stř 11. pro 2013 8:19:52

No, bohužel, podnikatel nejsem. Ale pokud bychom se domluvili pár lidí na objednávce, tak bych se toho ujal. Myslím objednání. Samozřejmě, že asi ne na eBayi, když to zadáš do Googlu, tak jsem je myslím viděl normálně dostupné v nějakém anglickém on-line obchodu, a mně osobně to přijde jako náramně chytrá věcička.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Babetta » stř 11. pro 2013 10:04:58

Abych se přiznala, nerozumím tomu, co to je a jak by to mělo fungovat.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod HankaP » stř 11. pro 2013 11:21:09

Jasně že je to chytrá věcička - to nebylo nic proti tomu - to jen že všichni (na eBayi, co jsem našla), kdo jsou ochotní to poslat sem, počítají tak šílené poštovné za každý kus... jedině co je tam nabídka na 100 balíčků, tak to už by asi cenově (na kus) šlo, i když by se muselo připočítat minimálně DPH (asi i clo, teď nevím jistě). No ale je to zase pálka... někdo by ji musel investovat a pak to leda rozprodávat...?

I z té Anglie (tady https://www.heatpacksuk.co.uk/) mi vychází cena s poštovným při 10 kusech ještě pořád přes stovku (asi 111/ks... 50 ks kolem 60/ks, při 100 ks se to srazí na něco přes 50/ks, při 200 ks asi 48/ks...).
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod HankaP » stř 11. pro 2013 11:40:40

Dančo, to je pytlík, který hřeje a udrží v balíčku po určitou dobu o něco vyšší teplotu oproti okolní - konkrétně ten, co byl odkaz (a na který jsem počítala cenu) vydrží hřát 40 hodin a to zvýšení teploty má být o 10-15 °F - tak mi vychází, že při venkovní nule by to snad nemělo klesnout pod cca 5,5-8 °C uvnitř...?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Babetta » stř 11. pro 2013 16:12:57

Hančí, docela užitečná věcička. Pokud by se objednávalo, jdu do toho.

Uživatelský avatar
sapho
Příspěvky: 892
Registrován: pon 01. bře 2010 21:41:31

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod sapho » ned 15. pro 2013 12:40:10

Ahoj,
mohu poskytnout polystyrenové krabice, mám 2 od nějakého materiálu, který přiletěl do nemocnice z USA. Od Robinsona mám někde výplň, kterou byla vystlaná krabice s fialkami, aby nepomrzly v letadle... Pokud bude zájem, mohu poskytnout.

Uživatelský avatar
Vokajda
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 10. říj 2013 23:21:28

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Vokajda » ned 15. pro 2013 19:31:34

Ahojky... Miško, bylo by nejlépe až v létě. Syn bude mít určitě prázdniny a bylo by to bez problému.

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Miška » ned 15. pro 2013 19:59:58

Vokajdo, to bohužel nezáleží na mně. Myslím, že pokud by byla možnost dovézt fialky do Íránu v létě, jistě by ji ten syn využil a Agnetha by mě nežádala o pomoc. Ona má fialek i listů na prodej více než dost, ale žije ve Švédsku a zasílá nejdříve v květnu, dříve jí to počasí nedovolí. Loni tam měli ještě v dubnu -18 °C. Z její žádosti vyplynulo, že to dost spěchá.

Počkáme, jak se situace vyvine, ale už teď díky všem za snahu pomoci. Zatím to vypadá, že z Prahy se ten syn vrátí ještě na nějaký čas do Rakouska, a předání fialek mamince se tak o trochu opozdí. To už bych mohla mít i já nějaké přebytky rostlinek a zaslat je přímo do Rakouska. Snad se v únoru najde pár teplých dní - vzpomínám, jak se před několika lety opaloval můj táta na balkoně. :-)

Uživatelský avatar
Vokajda
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 10. říj 2013 23:21:28

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Vokajda » pon 16. pro 2013 20:40:59

Milá Miško, nezlob se, nevěděla jsem, že je to tak složité a komplikované.

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialky do Íránu

Příspěvekod Miška » úte 17. pro 2013 7:59:09

Ale já se přeci vůbec nezlobím, k tomu není nejmenší důvod. ;-) Já v první chvíli také nechápala, o co Agnetě jde a proč s tím tolik spěchá.