Sháním červeně kvetoucí fialky

inzerce - nabídka, poptávka, výměna, prodej - rostliny, příslušenství, cokoliv...
Pravidla fóra
1. Vytvořte si vždy vlastní vlákno, nepište do cizích vláken, pokud nereagujete na inzerát zakladatele vlákna!
2. Nepoužívejte obecné názvy pro vlákno - vždy by se z názvu mělo přímo poznat, co je uvnitř - tj. zda nabídka nebo poptávka + další upřesnění - čeho, k jaké příležitosti a pod.
3. Neuvádějte v textu e-mailovou adresu - e-mail se posílá přes ikonku obálky vpravo u příspěvku! (Svůj e-mail si můžete případně změnit v uživatelském panelu...)
4. Zamknout - v sekci Nabízím - Hledám (jinde ne!) má autor vlákna možnost své vlákno zamknout, pokud již není aktuální - např. je nabídka rozebraná...
(na stránce vpravo dole Zamknout téma - vedle kliknout na Přejít a na další stránce ještě potvrdit.) Prosím využívejte to...!
5. Buďte ohleduplní k zadavateli inzerátu a nezasírejte vlákno drbárnou - pokud se vaše otázky nebo připomínky netýkají předmětu inzerátu, pište je raději jinam. ;-)
:3843:
Uživatelský avatar
eskargoth
Příspěvky: 218
Registrován: úte 28. srp 2012 14:06:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod eskargoth » pon 31. bře 2014 13:03:43

Sháním listy k množení od červeně kvetoucích fialek - zejména EK-Boi Bykov, Arapahoe, některou z červeně kvetoucích Maců - např. Mac's Scarlett O'Hara nebo podobně... Decelles' Flamingo a tak nějak cokoliv červeného, co by se mi mohlo líbit. Preferuji osobní předání v Praze, poště se však nebráním. :)

Děkuji za nabídky!

dsdagmar
Příspěvky: 302
Registrován: sob 19. říj 2013 19:37:46

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod dsdagmar » úte 01. dub 2014 17:48:33

Eskargoth, dnes jsem nahlédla a ještě neudělala prověrku lístků zakořeněných - z podzimu - a mám dva listy LE-Rubin Mogolov - budou rostlinky, i když nepočítám s nějakým prodejem, když budou, tak se ozvu - budete chtít?

Uživatelský avatar
eskargoth
Příspěvky: 218
Registrován: úte 28. srp 2012 14:06:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod eskargoth » stř 02. dub 2014 7:59:59

Jé, děkuju za nabídku. :) Vypadá to, že má neuvěřitelně velké květy... Teď váhám... bohužel to ale není odstín, který hledám, zatím jdu po těch krvavých :), ale je krásná, koukla jsem teď i na foto Arapahoe, o které uvažuju taky kvůli velkým červeným květům. Safra, to je těžké rozhodování. :(

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod Miška » stř 02. dub 2014 8:37:19

Eskargoth, ony ty červené fialky jsou zvláštní. Mám zkušenost, že nejkrásnější jsou po ránu, kdy na ně dopadá jasné světlo a sluníčko. To jsou opravdu sytě červené, jasné a krásné. Odpoledne ztrácejí na sytosti, jsou "vyblinkané" a tmavé. Fotky na internetu bohužel hodně zkreslují.

Měla jsem Bob Serbin, Ness' Red Velvet a Arapahoe. Všechny byly s mírným nádechem do purpurové. Arapahoe se mi z nich líbila asi nejméně. Ani jedna neměla tu klasickou čistou červenou barvu, vždy to je s nějakým nádechem.

Přidávám tu ještě srovnávací fota (omlouvám se za duplicitu, ale takhle jsou pěkně pohromadě). Všechny fialky jsou focené na stejném místě a zhruba ve stejnou denní dobu. Barevně jsou si velmi podobné.

Obrázek
Bob Serbin

Obrázek
Ness' Red Velvet

Obrázek
Arapahoe
Naposledy upravil(a) HankaP dne stř 02. dub 2014 12:32:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: ... kdepak ty věci, s duplicitou my si víme rady! :-)

Uživatelský avatar
midibaba
Příspěvky: 253
Registrován: stř 12. říj 2011 20:24:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod midibaba » stř 02. dub 2014 9:12:44

Já mám tyhle červené.

Arcturus.jpg
Arcturus

Cinnamon Girl.jpg
Cinnamon Girl

Tomahawk.jpg
Tomahawk

Uživatelský avatar
cirrhus
Příspěvky: 2260
Registrován: stř 13. úno 2013 17:53:20
Bydliště: Straškov Vodochody

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod cirrhus » stř 02. dub 2014 9:34:11

Děvčata, máte je obě krásné. Já čekám, až někdo vypěstuje opravdu jasně a čistě červenou fialku.

Uživatelský avatar
midibaba
Příspěvky: 253
Registrován: stř 12. říj 2011 20:24:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod midibaba » stř 02. dub 2014 9:37:46

... potom jedině červené strepsíky. :)

Uživatelský avatar
eskargoth
Příspěvky: 218
Registrován: úte 28. srp 2012 14:06:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod eskargoth » stř 02. dub 2014 9:52:13

Já doufám v co nejméně purpuru... Ale asi máte pravdu, že je to zatím marné... Za fotky budu jen ráda, zase si aspoň udělám víc jasno. :) Takhle z těch fotek, jak mi je zobrazuje monitor, se mi nejvíc líbí Arapahoe a Ness' Red Velvet. A ten Bob Serbin je taky nádherný. Ale "červená" to není, no. :(

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod vlasta sr » stř 02. dub 2014 11:13:24

Holky, a Buffalo Hunt nie je náhodou najviac červená?

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod Miška » stř 02. dub 2014 12:27:20

Já myslím, že bude dost podobná té Ness'ce. Ale naživo jsem ji neviděla a soudit podle fotky se neodvažuji. Podle mě jsou zatím všechny spíše do té purpurové než do té typicky rudé.

Já mám nově RS-Tanets Ognia, ale bude trvat ještě dlouho, než pokvete. Z diskusí na FB by to měla být jedna z vůbec nejčervenějších fialek.

RS-Tanets Ognia.jpg
RS-Tanets Ognia.jpg

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod HankaP » stř 02. dub 2014 12:41:02

No, jo, holt jsou to fialky a ne červenky... ;-)
A co taková EK-Tantsuiushchee Plamia - neví někdo, naživo?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod Babetta » stř 02. dub 2014 12:50:15

Ze všech fialek tady považuji za nejvíce se blížící červené Boba Serbina, když si ovšem odmyslím bílý proužek po okrajích květu. Mám i Ness' Antique Red, ale taky má takovou zvláštní barvu, jen ne čistě červenou.

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod vlasta sr » stř 02. dub 2014 13:01:39

Já z tých, čo mám, je asi najviac podobná červenej Emergency a, Hani, vieš, že som premýšľala nad tou EK-Tantsuiushchee Plamia? Ale tiež neviem, aká by bola naživo.

Uživatelský avatar
eskargoth
Příspěvky: 218
Registrován: úte 28. srp 2012 14:06:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod eskargoth » stř 02. dub 2014 13:21:01

Jsem opravdu vděčná za tuhle diskusi... fotky klamou a vždycky je nejlepší mluvit s někým, kdo to viděl naživo. :)

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod HankaP » stř 02. dub 2014 14:55:24

Ještě mě napadá - Pow Wow se mi vždycky na výstavě (myslím Esťa ji mívávala?) zdála krásně rudá...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním červeně kvetoucí fialky

Příspěvekod Babetta » stř 02. dub 2014 15:16:51

Pow Wow mám, připadá mi do vínova.