Achimenes - sháním

inzerce - nabídka, poptávka, výměna, prodej - rostliny, příslušenství, cokoliv...
Pravidla fóra
1. Vytvořte si vždy vlastní vlákno, nepište do cizích vláken, pokud nereagujete na inzerát zakladatele vlákna!
2. Nepoužívejte obecné názvy pro vlákno - vždy by se z názvu mělo přímo poznat, co je uvnitř - tj. zda nabídka nebo poptávka + další upřesnění - čeho, k jaké příležitosti a pod.
3. Neuvádějte v textu e-mailovou adresu - e-mail se posílá přes ikonku obálky vpravo u příspěvku! (Svůj e-mail si můžete případně změnit v uživatelském panelu...)
4. Zamknout - v sekci Nabízím - Hledám (jinde ne!) má autor vlákna možnost své vlákno zamknout, pokud již není aktuální - např. je nabídka rozebraná...
(na stránce vpravo dole Zamknout téma - vedle kliknout na Přejít a na další stránce ještě potvrdit.) Prosím využívejte to...!
5. Buďte ohleduplní k zadavateli inzerátu a nezasírejte vlákno drbárnou - pokud se vaše otázky nebo připomínky netýkají předmětu inzerátu, pište je raději jinam. ;-)
:3843:
Ludmila
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. zář 2013 21:39:11
Bydliště: Most

Achimenes - sháním

Příspěvekod Ludmila » úte 01. črc 2014 20:31:47

Prosím, zda by mně někdo neprodal achimenes - honzík. Prosím NABÍDNĚTE.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Achimenes - sháním

Příspěvekod Babetta » úte 01. črc 2014 20:52:16

Ludmilko, zatím ještě achimenesy kvetou. Jejich rhizomky budou k mání až na podzim, až budou rostliny zatahovat.

dsdagmar
Příspěvky: 302
Registrován: sob 19. říj 2013 19:37:46

Re: Achimenes - sháním

Příspěvekod dsdagmar » stř 02. črc 2014 17:42:51

Ludmilo, může se poslat i teď, a zakoření se řízek, jenomže - jak jsem nová tady na fialkách, moc si čtu na internetu a již vím, že ten řízek by potěšil letos - a pak by eventuálně neudělal žádné podzemní rhizomky, a pak by sis musela kupovat rhizomky na podzim nebo na jaře 2015 znovu. Možná najdeš - někde ve velkoprodejnách - obyčejnou modrou, lila - na potěšení - a já jsem letos za 1 !! € v Kauflandu koupila bezejmenný streptokarpus a daří se mu, je někde dole při zemi na balkoně - nesnáší přímé slunce -a kvete si a má lepší zbarvení než při kupování.
Já jsem si nechala poslat rhizomky, po dlouhém čekání (minimálně 2 měsíce) a drahé ceně i drahém poštovném (to jsem nevěděla, že si seženu na eBayi - tam jsem dostala např. z Rumunska 10 kupovaných druhů a dárek byl 5 "obyčejnějších" navíc, i v Dibleys v akci) poslala paní řízky, teď mají sice asi do 15 cm a tu i tam začínají ukazovat květy, a bylo to po jednom řízku, ale není to "ono".
V Dibleys mají v nabídce i teď - když se podíváš - a budou zakořeněné rhizomky - a pošlou rostliny, ale poštovné z Anglie je dost finančně vysoké - alespoň pro mne - 7,90 britské libry.
Hlavní stránka: http://dibleys.com/index.htm
Letní nabídka: http://dibleysnews.com/dibleys-new-summ ... -available -
- mají akci: 6 plug plants for £19.95 + 7,95 libry = celkem 27,9 libry za 6 rostlin jejich výběru = 35,08 € = 962,785 CZK.
Jinak jedna rostlina má cenu £3.10 (€3.72) - je to pod Online shop, Other Gesneriads.
Když chceš více vědět, napiš mi na e-mail.

Ludmila
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. zář 2013 21:39:11
Bydliště: Most

Re: Achimenes - sháním

Příspěvekod Ludmila » stř 02. črc 2014 17:56:59

Dášo, děkuji, že ses mně ozvala. A tak hodně se rozepsala.
Dostala jsem tady nabídku na achinesky. Vím, že jsem si vzpomněla pozdě, tak jsem ráda, že mně paní pošle narašený honzíky.
Chci, abych měla příští rok rhizomky.
Určitě bych je neobjednávala někde v cizině, je to zbytečné, i zde v Česku jich je všude na internetu dost k mání.
Děkuji ale za odpověď. Měj se krásně.