Sugardas fialky - společná objednávka - nabízím

inzerce - nabídka, poptávka, výměna, prodej - rostliny, příslušenství, cokoliv...
Pravidla fóra
1. Vytvořte si vždy vlastní vlákno, nepište do cizích vláken, pokud nereagujete na inzerát zakladatele vlákna!
2. Nepoužívejte obecné názvy pro vlákno - vždy by se z názvu mělo přímo poznat, co je uvnitř - tj. zda nabídka nebo poptávka + další upřesnění - čeho, k jaké příležitosti a pod.
3. Neuvádějte v textu e-mailovou adresu - e-mail se posílá přes ikonku obálky vpravo u příspěvku! (Svůj e-mail si můžete případně změnit v uživatelském panelu...)
4. Zamknout - v sekci Nabízím - Hledám (jinde ne!) má autor vlákna možnost své vlákno zamknout, pokud již není aktuální - např. je nabídka rozebraná...
(na stránce vpravo dole Zamknout téma - vedle kliknout na Přejít a na další stránce ještě potvrdit.) Prosím využívejte to...!
5. Buďte ohleduplní k zadavateli inzerátu a nezasírejte vlákno drbárnou - pokud se vaše otázky nebo připomínky netýkají předmětu inzerátu, pište je raději jinam. ;-)
:3843:
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. čer 2015 20:53:28
Bydliště: České Budějovice

Sugardas fialky - společná objednávka - nabízím

Příspěvekod Milan » pon 27. črc 2015 9:52:37

http://www.sugardas.lt/~fialki/index_lt.html

Nechce se někdo přidat? Paní z Litvy má osm set odrůd fialek, nicméně jsem s hrůzou zjistil, že akceptuje jen platbu přes Western Union, ach jo... Takže se to zbytečně prodražuje, protože si někdo neumí udělat Paypal. Ceny také nemá úplně lidové, nicméně má ty nejúžasnější kultivary od Lebeckoj, Repkiny, Moreva a dalších a dalších, normálně bych to úplně skrečoval, ale tady se tomu nedokážu ubránit. :-) Pokud se někdo chce přidat, budu jedině rád. :-)
Na tomto fóru se to hýbe velmi rychle, proto nabídka platí "jen" do zítra.

"Leaf stalk violets 1,72 € - 1,98 €, variety “DS”- 4,06 €.
Leaf fragment of the sheet streptocarpus 3,89 € – 5,08 €.
Stalk Episcios 3,89 € - 4,79 €.
Columnea 3,89 € - 4,79 €.
Depending on variety.
Postal expenses 4,96 € - 7,24 €."

Uživatelský avatar
febra
Příspěvky: 653
Registrován: pon 30. srp 2010 7:44:20
Bydliště: Albrechtice, okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Sugardas fialky

Příspěvekod febra » pon 27. črc 2015 11:13:08

S objednávkou bych počkala na dobré počasí, paní nepoužívá zipové sáčky, jen mikrotenové a na jaře mi přišly některé listy polosušené.

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sugardas fialky - společná objednávka - nabízím

Příspěvekod Miška » pon 27. črc 2015 17:33:57

Dovolím si reagovat na větu "ceny nemá také lidové". Myslím, že ceny v rozmezí 1,7 - 2 Eur za vzácné ruské (ukrajinské) kultivary a mnohdy i úplné novinky jsou naopak naprosto lidové. Jediné, co má dražší, jsou variety "DS" za cenu 4 Eura / list, ale to jsou opravdu naprosté špeky. Všude jinde v zahraničí jsou ceny mnohem vyšší. Byly doby, kdy jsem, já husa, kupovala listy od Jenner za 5 Eur / kus. Kdybych tenkrát věděla... :-)

Objednávala jsem u Jeleny v Litvě už třikrát a u nikoho jsem nebyla spokojenější. Listy vždy zdravé, pevné a dokonce letos, kdy mi pošta ztratila balík a po mém humbuku na ředitelství ho po 14 dnech vyhrabali, přišlo všechno v pořádku a všech 40 listů dalo potomstvo. Poštovné má také za hubičku, okolo 5 Eur, takže v podstatě jako náš český balík do ruky. A poplatek za Western Union je nějakých 130 Kč. To není taková hrůza, rozhodně mi to stojí za to, abych rostlinky měla hned doma a neputovaly ještě přes prostředníka 14 dní v balíku. :-)

Jinak já měla všechny listy ve vlhké vatě.

Uživatelský avatar
febra
Příspěvky: 653
Registrován: pon 30. srp 2010 7:44:20
Bydliště: Albrechtice, okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Sugardas fialky - společná objednávka - nabízím

Příspěvekod febra » pon 27. črc 2015 18:11:34

Tak ty moje byly také ve vatě, jenže při cestování se pytlík - který nebyl zipák - otevřel, listí vysypalo a už to bylo. Bohužel. Před 5 lety paní používala zipové sáčky a pro strepsíkové listí to bylo úplně něco jiného, škoda, že už je nepoužívá, nejlepší je jen list bez vaty do zipáku, ten pak přežije snad všechno. Western Union poplatek jsem měla 160 Kč.

anajka
Příspěvky: 24
Registrován: úte 20. kvě 2014 21:34:51

Re: Sugardas fialky - společná objednávka - nabízím

Příspěvekod anajka » pon 27. črc 2015 19:50:34

Souhlasím s tím, že pošta z Litvy je celkem levná. Pokud si chceš objednat více kusů, tak hromadná objednávka se v tomto případě moc nevyplatí. Hlavně tobě, poněvadž bys měl spoustu práce s rozesíláním balíků ostatním a ostatní vlastně taky nic moc neušetří :-). Listy má krásné a za 4 dny jsem je měla doma. :-)

Nicky
Příspěvky: 76
Registrován: ned 26. dub 2015 17:46:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Sugardas fialky - společná objednávka - nabízím

Příspěvekod Nicky » úte 28. črc 2015 6:30:32

Milane, já jsem jí psala informativně před pár dny, hned odepsala, jaké jsou ceny a jaké je poštovné. Za mě to tedy má vcelku lidové, nicméně v podstatě nenabízí to, co sháním - rostlinky chimér, nebo lupínky mini a polomini, takže nevím, zda do toho půjdu. Kdyby ano, tak nejspíše sama, v tomhle případě to bude jednodušší.

To Rusko jsi už úplně odepsal? Jen abych věděla... já pořád doufám, protože takhle hezky ty chiméry asi nikde jinde neseženu, a dokonce mini :).

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sugardas fialky - společná objednávka - nabízím

Příspěvekod Miška » úte 28. črc 2015 7:04:46

Ještě loni zjara byl poplatek WU 160 Kč, ale pak zlevnili, "jen" 130 Kč. V jejich internetovém ceníku sice mají ještě uvedené staré ceny, ale jinak je střední a východní Evropa 130 Kč. A v pražských pobočkách dokonce jen za 90 Kč (bohužel nic pro mě :-) - http://www.intercash.cz/novinka.asp?ID=278.

ivča
Příspěvky: 624
Registrován: pon 28. led 2013 18:04:19
Bydliště: Ostrava

Re: Sugardas fialky - společná objednávka - nabízím

Příspěvekod ivča » úte 28. črc 2015 7:50:14

Taky jsem dvakrát objednávala u Jeleny z Litvy a byla jsem spokojená jak s lístečky, tak i s rychlým doručením.