Knot k samozavlažování

inzerce - nabídka, poptávka, výměna, prodej - rostliny, příslušenství, cokoliv...
Pravidla fóra
1. Vytvořte si vždy vlastní vlákno, nepište do cizích vláken, pokud nereagujete na inzerát zakladatele vlákna!
2. Nepoužívejte obecné názvy pro vlákno - vždy by se z názvu mělo přímo poznat, co je uvnitř - tj. zda nabídka nebo poptávka + další upřesnění - čeho, k jaké příležitosti a pod.
3. Neuvádějte v textu e-mailovou adresu - e-mail se posílá přes ikonku obálky vpravo u příspěvku! (Svůj e-mail si můžete případně změnit v uživatelském panelu...)
4. Zamknout - v sekci Nabízím - Hledám (jinde ne!) má autor vlákna možnost své vlákno zamknout, pokud již není aktuální - např. je nabídka rozebraná...
(na stránce vpravo dole Zamknout téma - vedle kliknout na Přejít a na další stránce ještě potvrdit.) Prosím využívejte to...!
5. Buďte ohleduplní k zadavateli inzerátu a nezasírejte vlákno drbárnou - pokud se vaše otázky nebo připomínky netýkají předmětu inzerátu, pište je raději jinam. ;-)
:3843:
Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Knot k samozavlažování

Příspěvekod picris » pon 10. zář 2012 20:16:27

Ahoj, chtěla bych vás poprosit, jestli někdo nemáte poblíž obchod, kde mají knot nebo zkrátka něco, co se vám osvědčilo k samozavlažování, a nemohl by mi to koupit a vzít do Brna na sraz. Jsem z Budějc a tady se to nedá sehnat, byla jsem snad ve všech zahradnických centrech a nikde to nemají, natož pak na metráž. Prosím prosím prosím. :)

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod HankaP » pon 10. zář 2012 20:22:07

Nevím, jaké přesně knoty si představuješ, ale pokud jsem četla, nejlepší jsou např. nylonové (třeba padákové šňůry apod.), a to bych hledala spíš v OBI, řemeslnických nebo hobby potřebách, v zahradnických centrech ne...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod picris » pon 10. zář 2012 20:22:58

No já myslela OBI, Baumax a jiné, všechny, co máme tady, jsem navštívila a koukali na mne jak na pitomce. :(

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod HankaP » pon 10. zář 2012 20:46:06

No nechtěj po nich, aby se zamysleli...! Nesmíš se ptát u kytek a ne na knot na samozavlažování - prostě chtěj šňůru, ty tam určitě mají a třeba i nějakou vhodnou vybereš... :-)
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod picris » pon 10. zář 2012 20:53:07

Tak jo, já to zkusím. :)))

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod HankaP » pon 10. zář 2012 22:15:48

A nebo ještě myslím holky používají takový ten plochý zavlažovací knot rozpletený na jednotlivé prameny - tady ho třeba mají, až poslední dole http://kutil-florenc.cz/category/knoty - tam se ti můžu stavit, jestli budeš chtít...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod Babetta » úte 11. zář 2012 9:27:45

Koupila jsem v OBI v potřebách pro zedníky, zednickou šňůru. Docela to funguje. Měli to v metráži.
Nikde jinde jsem to nesehnala.
http://www.bat-naradi.cz/rucni-naradi.p ... &id_kat=36

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod picris » úte 11. zář 2012 10:37:39

Děkuju za rady, já si do OBI zajedu, já to hledala v květinách a tam to neměli, tak teď už půjdu rovnou do jiného oddělení.

Uživatelský avatar
pele
Příspěvky: 1860
Registrován: úte 02. bře 2010 6:42:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod pele » pát 14. zář 2012 14:30:08

Polyetylénový by mě nenapadly, já myslela, že musí být bavlněný.

Uživatelský avatar
ZuzanaH
Příspěvky: 1170
Registrován: čtv 26. črc 2012 20:41:35

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod ZuzanaH » pát 14. zář 2012 14:37:07

Babett - a to saje? Když je to poly???
Obrázek

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod HankaP » pát 14. zář 2012 15:06:46

Bavlna za chvíli shnije...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod Babetta » pát 14. zář 2012 15:17:01

Holky, JESTLI se dostanu do doby, než bude setkání, do OBI, koupila bych šňůrky, kolik byste chtěly, ale říkám... jestli...
Mně ta šňůrka funguje bezvadně. První, podobnou, mi kupovala hanazub v Praze. Taky byla dobrá.

Uživatelský avatar
pele
Příspěvky: 1860
Registrován: úte 02. bře 2010 6:42:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod pele » pát 14. zář 2012 15:23:45

Jo, Hanko, to, že bavlna shnije, to chápu, ale to, že polyetylén saje, to mě překvapuje, asi proč ne...

Uživatelský avatar
picris
Příspěvky: 556
Registrován: úte 14. úno 2012 10:04:30
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod picris » pát 14. zář 2012 15:39:11

Já vyhrabala mamce veškeré věci na šití, co skladovala ještě z dob, když jsem byla mimino :), a člověk by nevěřil, co vše najde. Měla tam spoutu různých stuh a tkaniček, tak jsem se rozhodla udělat pokus a vzala tři různé, z nichž jedna je organická a všechny fungují perfektně. Nejvíc ale asi bude vyhovovat klasická tenká stuha, měla ji ještě ze svatby (výzdoba aut a myrta), která se dá sehnat v každé švadlence, tak uvidím. Takže moc děkuju za rady a ochotu, ale už nebudu otravovat, když tak až na jaře. :)))

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod Babetta » pát 14. zář 2012 15:43:14

Hokus.... pokus... informace pro nás...

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod HankaP » pát 14. zář 2012 15:56:01

No, pele, on knot není založen na nasákavosti materiálu, ale na vzlínavosti kapaliny (povrchové napětí, kapilární jev...) - takže klasické knoty na svícení nejsou bavlněné kvůli její nasákavosti, ale aby dobře hořely...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod modrakocka1 » pát 14. zář 2012 20:47:24

picris píše:Já vyhrabala mamce veškeré věci na šití...

No ono ti to třeba funguje dobře, ale ne všechny materiály vydrží. Já ze začátku zkoušela taky kdejaký provázek, ale po několika týdnech ve vodě začly uhnívat.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod Evuška » pát 14. zář 2012 23:27:55

HankaP píše:No, pele, on knot není založen na nasákavosti materiálu, ale na vzlínavosti kapaliny (povrchové napětí, kapilární jev...) - takže klasické knoty na svícení nejsou bavlněné kvůli její nasákavosti, ale aby dobře hořely...

Je to tedy mimo téma, ale jednou se mi podařilo odlít svíčku s umělým knotem a co? Seškvařil se a prd. Konec.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod Babetta » sob 15. zář 2012 7:47:55

Evuško, to mi připomnělo tkaničky do bot. Jak mi byly dlouhé, ustřihla jsem je a zapalovačem zatavila konce.

Uživatelský avatar
eskargoth
Příspěvky: 218
Registrován: úte 28. srp 2012 14:06:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knot k samozavlažování

Příspěvekod eskargoth » sob 10. kvě 2014 17:16:42

"blbý dotaz který mi nejde smazat, omlouvám se za OT"