Fialka - vínová - hledám

inzerce - nabídka, poptávka, výměna, prodej - rostliny, příslušenství, cokoliv...
Pravidla fóra
1. Vytvořte si vždy vlastní vlákno, nepište do cizích vláken, pokud nereagujete na inzerát zakladatele vlákna!
2. Nepoužívejte obecné názvy pro vlákno - vždy by se z názvu mělo přímo poznat, co je uvnitř - tj. zda nabídka nebo poptávka + další upřesnění - čeho, k jaké příležitosti a pod.
3. Neuvádějte v textu e-mailovou adresu - e-mail se posílá přes ikonku obálky vpravo u příspěvku! (Svůj e-mail si můžete případně změnit v uživatelském panelu...)
4. Zamknout - v sekci Nabízím - Hledám (jinde ne!) má autor vlákna možnost své vlákno zamknout, pokud již není aktuální - např. je nabídka rozebraná...
(na stránce vpravo dole Zamknout téma - vedle kliknout na Přejít a na další stránce ještě potvrdit.) Prosím využívejte to...!
5. Buďte ohleduplní k zadavateli inzerátu a nezasírejte vlákno drbárnou - pokud se vaše otázky nebo připomínky netýkají předmětu inzerátu, pište je raději jinam. ;-)
:3843:
Uživatelský avatar
midibaba
Příspěvky: 253
Registrován: stř 12. říj 2011 20:24:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod midibaba » stř 13. bře 2013 10:58:23

Ahoj, kdysi jsem měla tuhle fialku, bohužel název jsem u ní měla chybný "Perk Up". Snažím se ji znova sehnat, vypadalo to na polominiaturu, tmavé listy. Květy velké, sametově vínově rudé. Nevíte někdo název? :-)

12.jpg
12a.jpg

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod modrakocka1 » stř 13. bře 2013 11:34:14

Ivi, ta byla opravdu moc krásná, bohužel už taky nemám.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod HankaP » stř 13. bře 2013 11:37:30

Midi, tu měla paní Braunová, ne? Právě na ten název si vzpomínám, že jsme ho kdysi "řešili"...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

miroslav
Příspěvky: 926
Registrován: ned 24. úno 2013 16:55:03
Bydliště: Sedlec, okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod miroslav » stř 13. bře 2013 11:41:52

No, tahle je jí podobná, ale nevím, jak moc má ty vínový listy, fotky občas zkreslují.
http://africkefialky.webpark.cz/_Dyn%20O%20Mitte.jpg

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod Packa » stř 13. bře 2013 12:17:51

Chtěla jsem ji najít přes google, asi ten název existuje, ale nikde jsem nenašla foto.
http://allthingsplants.com/plants/view/ ... a-Perk-Up/

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod HankaP » stř 13. bře 2013 12:35:44

Ne, pí Braunová ji měla právě jako Perk Up - ale z internetu byl Perk Up jen fuchsiový (v FC, od Lyndona Lyona, trailer). Takže čert ví...
(Třeba byl i název správný a je to nějaká prehistorie? Ale zase je to moc hezký květ, zajímavý tvar - že by ji už "nikdo" ve světě (= na internetu) nepěstoval...?)

Fotka se najde přes google-obrázky - ale právě jen ta růžová...
https://www.google.cz/search?q=%22perk+ ... B572%3B428

Ještě doplňuju:
Ta předchozí fotka (OTV) je i v FC, LLG ji má na fotce tmavší a popisuje ji jako "tmavě fuchsiovou" http://lyndonlyon.com/store/index.php?main_page=index&cPath=1_5&sort=20a&alpha_filter_id=80...
Naposledy upravil(a) HankaP dne stř 13. bře 2013 14:10:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: ... doplněno
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
vlasta sr
Příspěvky: 485
Registrován: pon 19. bře 2012 17:54:43
Bydliště: Kolárovice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod vlasta sr » stř 13. bře 2013 14:17:51

A nie je to náhodou Buffalo Hunt? Sú si dosť podobné.

Buffalo Hunt.jpg
Buffalo Hunt

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod HankaP » stř 13. bře 2013 15:26:25

A teď teda nevím - prolezla jsem starý Living a možná bylo "všechno" jinak...? :-(

1. To, co jsem si pamatovala/nepamatovala, tak se právě porovnávala tahle fotka od Midi s Otylčinou - ale Otylčina vypadala možná jako ta z LLG, a tu měla právě od pí Braunové (ale v katalogu pí B. má: ppl. – j. světle bordó? - tak leda se jí zeptat).
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... start=2184

2. Nabízel ji i pan Hellebrand (mini, jednoduché burgundovo červené kvety) - ta http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... &sk=t&sd=a

3. V seznamu ji měl i Belo - v tom původním ještě papírovém (j. burgundově červené květy), fotku pak v katalogu na webu neměl.

Takže bůh suď, kde byl prapůvod a kdo ji měl od koho... :-)

Od Kotěte, které hlásí, že už ji nemá, ji tenkrát měla taky JITKA_S - tady je další fotka http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=36&t=1863191&start=4088&st=0&sk=t&sd=a.
Nabízela ji i Holkazmetra (Mi - poloplná, karmínově temně červená) - nevím, jestli na ně ještě existuje nějaké spojení...
(Taky ji zřejmě měla Simona - nabízela ji Elce jako mini, ale bez popisu.)
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod HankaP » stř 13. bře 2013 15:30:51

Vlasti, Buffalo Hunt je ale standard, tohle byla mini (to je jedna z mnoha zrádností přiřazování jména podle fotek... :-).
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod Packa » stř 13. bře 2013 18:31:38

Právě jsem mluvila s paní Braunovou, tak Perk Up už dávno nemá.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod modrakocka1 » stř 13. bře 2013 19:32:49

Hani, já ji právě měla od Midibabky.

Uživatelský avatar
midibaba
Příspěvky: 253
Registrován: stř 12. říj 2011 20:24:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod midibaba » pát 15. bře 2013 11:06:35

... diskuse se pěkně rozvinula, škoda, že už ji nikdo nemá :( - byla fakt super.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod Babetta » pát 15. bře 2013 11:17:51

Midibabko, jiná by to být nemohla? Podobnou barvu má třeba Arapahoe.

Uživatelský avatar
midibaba
Příspěvky: 253
Registrován: stř 12. říj 2011 20:24:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Fialka - vínová - hledám

Příspěvekod midibaba » pát 15. bře 2013 14:45:33

Pěknou vínovou mám třeba Tomahawk... ale tahle byla prostě super, tak ji zkouším znova sehnat. :)