Sháním fialky - mladé rostlinky

inzerce - nabídka, poptávka, výměna, prodej - rostliny, příslušenství, cokoliv...
Pravidla fóra
1. Vytvořte si vždy vlastní vlákno, nepište do cizích vláken, pokud nereagujete na inzerát zakladatele vlákna!
2. Nepoužívejte obecné názvy pro vlákno - vždy by se z názvu mělo přímo poznat, co je uvnitř - tj. zda nabídka nebo poptávka + další upřesnění - čeho, k jaké příležitosti a pod.
3. Neuvádějte v textu e-mailovou adresu - e-mail se posílá přes ikonku obálky vpravo u příspěvku! (Svůj e-mail si můžete případně změnit v uživatelském panelu...)
4. Zamknout - v sekci Nabízím - Hledám (jinde ne!) má autor vlákna možnost své vlákno zamknout, pokud již není aktuální - např. je nabídka rozebraná...
(na stránce vpravo dole Zamknout téma - vedle kliknout na Přejít a na další stránce ještě potvrdit.) Prosím využívejte to...!
5. Buďte ohleduplní k zadavateli inzerátu a nezasírejte vlákno drbárnou - pokud se vaše otázky nebo připomínky netýkají předmětu inzerátu, pište je raději jinam. ;-)
:3843:
Ficek
Příspěvky: 17
Registrován: úte 16. dub 2013 18:45:17

Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Ficek » pát 07. čer 2013 21:35:58

Ahojky, sháním rostlinky fialek, prosím nabídněte. O lístky zájem nemám ať dělám, co dělám, lístky mi ne a ne se chytit... Asi tvrdá voda, či co, :-( nic jiného už mě nenapadá...

Sháním především:

EK-Dikaia Orkhideia
Baby Brad
Irish Flirt
Mac's Luxurious Leisure
Midget Silver Fox
Pacific Pearl
Rob's Outer Orbit
Amur
Buckeye Leprechaun Charm
Elizabeth
Goluboi Tuman
King's Ransom
Kamennyi Tsvetok
LE-Fuksievoe Kruzhevo
LE-Parizhskie Tainy
Midnight Romance
Okie Easter Bunny
Pat Tracey
Strawberry Wawe
Bold Party Girl

Případné jiné kousky mi prosím nabídněte, místa je dost a dost.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Martinica » sob 08. čer 2013 14:11:48

S rostlinkama je to horší... s lístky není problém. Není to o vodě. To ti tu řekne každý. Dáš do dózy vodu a přikryješ alobalem, uděláš dírky a do nich dáš lístky zařízlé ostrým nožem na 3 cm... + popis... čekáš, asi dva měsíce, až udělá kořeny a drobné rostlinky, ty pak zasadíš do lehkého substrátu. Na rostlinky budeš čekat dlouho a kdoví, kolik seženeš.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod modrakocka1 » sob 08. čer 2013 14:43:28

No a co zkusit listy rovnou napíchat do zeminy? Já to tak dělám s dost velkým úspěchem. Ze 100 listů odejdou vždy tak max. 2-3 ks.

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Miška » sob 08. čer 2013 14:51:49

Já budu mít k prodeji tyto odrůdy:

EK-Dikaia Orkhideia
King's Ransom
Kamennyi Tsvetok
LE-Fuksievoe Kruzhevo
Bold Party Girl

Zatím to jsou maličké rozetky, ale nechci je dávat pryč před prvním kvetením. Každopádně to budou rostlinky, jak si přeješ, ne listy. Záleží, zda vydržíš do září, října. Nemusíš si nic napevno zamlouvat už teď, jen informuji, že já tyto odrůdy mám. Když mezitím neseženeš jinde, budou u mě k mání na podzim.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Martinica » sob 08. čer 2013 19:28:11

modrakocka1 píše:No a co zkusit listy rovnou napíchat do zeminy? Já to tak dělám s dost velkým úspěchem. Ze 100 listů odejdou vždy tak max. 2-3 ks.

Joo, ty to umíš perfektně. Já bohužel jen ve vodě.

Ficek
Příspěvky: 17
Registrován: úte 16. dub 2013 18:45:17

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Ficek » ned 09. čer 2013 19:14:16

Mno, nevím, čím to je... ve vodě se jim chvíli celkem dařilo, byly v alobalu a cca po 3 týdnech to vypadalo, že začínají pouštět kořínky, načež prostě uhnily. :-( V hlíně je mám teď cca 3 týdny, 2 z 8 uhnily, zbytek taky nevypadá nijak vábně, začínají se kroutit lístky jako by se zavíral květ :-(, jen čekám, kdy odejdou...

Mišáku, určitě dej vědět, až budou k odběru :-), případně i jiné kousky, místa na police je stále dost. :-)

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Babetta » ned 09. čer 2013 19:40:36

Řekla bych, že je jim zima.

Uživatelský avatar
Miška
Příspěvky: 615
Registrován: pon 11. úno 2013 21:06:45
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Miška » ned 09. čer 2013 19:45:51

Taky mě to napadlo. Já je mám v kuchyni, kde je pořád teplo a vlhko od vaření a moc se jim tam líbí. Jinak listy se mi taky kroutí ze začátku, ale jakmile začnou pouštět kořínky, tak se pomalu zase napřimují a zesilují. Kořením většinou v substrátu, letos ze zhruba stovky listů jich odešlo tak 5.

Ficek
Příspěvky: 17
Registrován: úte 16. dub 2013 18:45:17

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Ficek » úte 11. čer 2013 12:15:37

Zima snad ne... Jsou pod zářivkou mezi ostatníma fialkama a těm se tam daří... i přes otevřenou větračku je v místnosti 27,4 stupnů, tak možná jestli jim spíš není vedro.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod Babetta » úte 11. čer 2013 14:46:54

I to je možné, to už je zase moc velká teplota. Dala bych je někde jinde, kde nesvítí sluníčko do pokojového skleníčku.

Uživatelský avatar
eskargoth
Příspěvky: 218
Registrován: úte 28. srp 2012 14:06:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním fialky - mladé rostlinky

Příspěvekod eskargoth » pon 05. srp 2013 21:13:42

Momentálně mám 2 Ian-Zabava a tři Pixie Blue, za měsíc jich bude zase víc...