Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

kde se co šustne
Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod Babetta » pát 27. zář 2013 9:19:51

Hani, to víme ale asi jen my. Lidi chtějí něco vidět když už tam příjdou. Taky si myslím, že v Brně je i lepší prostor pro nás i fialky. Není tam taková zima jako v Ostravě. Za sebe musím říct, že rostliny dost utrpěly.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod janli » pát 27. zář 2013 9:32:54

Hani, já jsem v tom s Danou za jedno. Lidi prostě přijdou a chtějí NĚCO vidět, eventuálně i si koupit. Jim je šumák, že je to naše klubové setkání, oni tam jdou kvůli kytkám. Prostě dvě věci ve stejném termínu se stejnými protagonisty jsou na prd. Ty, co nebyly v Praze, se s námi stejně neuvidí, když dělají Ostravu.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod HankaP » pát 27. zář 2013 9:41:32

Jenže burza je jen na pár hodin a každý může vzít jen to, co pobere, a co případně nešetří na výstavu. Výstava je několikadenní a má větší záběr, nejen fialky, takže tam přijde mnohem víc lidí, a i plno těch, co se zatím o fialky nezajímali, a můžou je chytnout...

A - promiňte mi - když jdu do divadla, taky se zajímám, co dávají - nebo vy jdete na Prodanou nevěstu a jste nakrknutí, že to hráli jako operu, když vy jste chtěli vidět balet?
A je to hlavně na nás, jak to lidi chápou - například abychom tady v diskusi o Brně důsledně nepsali jako o výstavě apod...
Bohužel v našich rukou není ani jeden z těch termínů... :-/
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod Babetta » pát 27. zář 2013 10:21:45

Hani, nemůžu si pomoci, to je prostě můj názor. Možná je to blbý nápad, jen si myslím, že by stálo za diskusi, jestli neudělat i na Moravě výstavu dvoudenní na jednom místě.
Jestliže bych já jako návštěvník přišla na přidruženou výstavu do Brna a viděla tam pár rostlin, asi by mi za to nestálo jít tam podruhé.

Uživatelský avatar
Martinica
Příspěvky: 2854
Registrován: sob 06. bře 2010 18:31:13
Bydliště: Brno

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod Martinica » ned 29. zář 2013 12:54:13

Zdá se mi nešikovné, mít to v jeden termín, ale z druhé strany, jedná se o dvě velká města a většina lidí - pokud vůbec mají zájem přijít se podívat - prostě přijdou každý ve svém městě. Většina lidí je unavených z práce a bere to jako sobotní relax. Krom hobbistů, ti tam přispěchají. Letos to byla trochu smůla, že kvetlo míň kytek a byla slabší účast jak nás, tak lidí. Jinak to bývá myslím celkem uspokojivé. Ono zas tolik lidí nemá zájem o skalničky, fialky a přírodu vůbec... aby se třeba obtěžovalo přijít.

Uživatelský avatar
EvaK.
Příspěvky: 3213
Registrován: úte 02. bře 2010 6:55:54

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod EvaK. » ned 29. zář 2013 20:04:45

Holky, pravda je na obou stranách, ale taky si myslím, že spousta jede jen do Prahy, ale do Brna to mají daleko, jak říkají... a setkání v Brně se prostě neúčastní. Zkrátka je poznat, kdo se fakt chce setkat a kdo ne. Mě osobně mrzelo, že jsem vás neviděla, ale člověk se fakt nemůže rozkrájet... jen doufàm, že to nebude vycházet stejně i další roky...

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod modrakocka1 » ned 29. zář 2013 21:55:01

Evi, to s tebou zas trošku nesouhlasím. Já bych se tak ráda sešla, ale bohužel prcek mi to nedovolí a ještě je dost malý, abych ho nechávala někde samotného celý víkend, nehledě na to, že ho nikdo nechce hlídat. :8653:

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod HankaP » pon 30. zář 2013 6:47:15

Holky, to šlo spíš o to, jestli má cenu pořádat obě akce, když se takhle nešikovně sešly v jednom termínu - respektive že budou zklamaní návštěvníci, co se přijdou podívat na burzu, protože bude málo lidí i kytek.

Tak jsou tři možnosti:

1. vypustit výstavu - v čem si myslím, že je taková výstava dobrá, už jsem psala - byla by určitě škoda tu příležitost zahazovat, zvlášť když ji mají holky ze severu Moravy krásně v dosahu a mají chuť a jsou schopné ji takhle zajistit;

2. změnit termín burzy, tzn. komplet si ji zařídit sami včetně místa konání, tak jak jsme to dělali dřív... Budeme zase pracně hledat aspoň jakž takž vhodné prostory, za které si zaplatíme, a připravíme se o tu výhodu víc lákadel pohromadě (samotné arboretum, výstava, skalničky + my);

3. vypustit burzu - ale proč my ostatní, co nejsme zapřažení na výstavě a chtěli bychom se sejít (každý podle svých možností :-), bychom se sejít neměli?

Holt to Brno bude asi vždycky trochu slabší než Praha - už jenom proto, že dostat se v sobotu ráno do Prahy odkudkoliv není takový problém, ale do Brna (když pominu autem) to znamená ze spousty míst dopravit se stejně nejdřív do té Prahy a až teprve odtud dál do Brna - to prostě není tak jednoduché...
Z druhé strany je dost lidí, pro které je Brno dostupné, ale Praha už ne...
Prostě podle mě ta brněnská burza má stejný význam - i s tou menší účastí. Je mi sice líto, že možná někdo bude zklamaný a víckrát nepřijde (nejspíš ho teda ty fialky stejně tak moc nevzaly), ale někdo jiný zas možná ocení, že měl aspoň tuhle možnost podívat se, "přičichnout" (a třeba se i chytit drápkem)...

Taky mě mrzí, že holky kvůli výstavě o burzu přišly a že jsme se s nimi neviděli (i když aspoň v Praze byly všechny, pokud se nepletu ;-), jenže co teda s tím?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
EvaK.
Příspěvky: 3213
Registrován: úte 02. bře 2010 6:55:54

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod EvaK. » pon 30. zář 2013 7:10:00

Hani, napsala jsi to úplně přesně... co teď s tím?
Ivanko, nemyslela jsem zrovna tebe, že se nechceš sejít. Věřím, že jakmile malý povyroste, že pojedeš i do Brna. Napsala jsem to proto, že mi fakt bylo řečeno, že do Brna to mají daleko. Ale já si myslím, že když můžu jet do Prahy, tak z Prahy by mohly jet jinam. A spojení není do Brna tak špatné. Jestli to není někdy o vlastní pohodlnosti.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod modrakocka1 » pon 30. zář 2013 7:53:06

Evi, určitě, popravdě jsem letos hodně zvažovala, že pojedu. Myslím, že i jezdil přímý vlak do Brna, jenže abych to neměla tak na knap nebo bych se vůbec tam doškrabala, to bych musela jet už v pátek a sháněj v cizím městě nocleh pro sebe a zlobivé dítě + kytky. Mohli bychom jet autem po dálnici, jenže zas nechci furt otravovat doma, aby mě někde vozili, kor takovou dálku. Taky to něco stojí. Ale ráda přijedu. Jednou určitě. :3563: :8653:

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod Packa » pon 30. zář 2013 8:05:24

Ivanko, ono by se ubytování našlo, třeba u babičky Pacákové. Není to hotelový luxus, ale střecha nad hlavou. Dva lidičkové by se vyspali.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod janli » pon 30. zář 2013 8:14:15

Hani, a nemohla by botanka učinit velkorysé gesto a posunout ten termín skalniček a nás o týden dopředu? Nebo je tam zavazují ještě jiné návazné aktivity? Já myslím, že skalničkářům by to snad tolik nevadilo. A těch pár dnů by to pro nás vše vyřešilo, ne? To, že je to den st. svátku, je spíš horší než lepší. Jsou hodně omezené dopr. prostředky (veřejné) a třeba já - nedostat se autem s Pepínem nebo s mým Pepínem, tak taky nedorazím. Prostě vlak jede pozdě, dlouho, a autobus tam vůbec od nás ráno nejede. A to Jindřicháč není zas tak daleko.

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod Packa » pon 30. zář 2013 8:25:39

Janičko, skalničkáři jsou také závislí na arboretu. To souvisí s jejich výstavou Barvy podzimu. Arboretum je celý rok veřejnosti nepřístupné a otevírá se pouze na tyto akce, kam přichází hodně lidí, milujících květiny a přírodu. A to využívají, kvůli návštěvnosti, skalničkáři, stejně jako my.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod janli » pon 30. zář 2013 8:30:18

Aha, to jsem nevěděla, že je arboretum normálně nepřístupné. Myslela jsem, že funguje taky jako relax pro lidi v Brně.
Barvy podzimu jsou už taky vybarvené pár dní před poslední sobotou, že jo? Třeba by se šlo nějak dohodnout. :) :9893:

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod HankaP » pon 30. zář 2013 8:36:56

Jani, taky nevím, podle čeho arboretum tu akci plánuje - svátek je jen shoda okolností, minulý rok to na něj taky vyšlo, ale předtím byla burza (s Barvami podzimu) 24. 9. a 2. 10. Leda by asi oni sami museli dojít k tomu, že si s ostravskou výstavou konkurují - jenže je to otázka, jak moc - přecejen jsou od sebe pořád dost daleko...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod janli » pon 30. zář 2013 8:44:44

Jasně, za rohem to není. Ale je fakt, že je tam toho pro lidi určitě mnohem víc k vidění - myslím rozsah sortimentu. Prostě celá podzimní zahrada plus návaznosti. A, Hani,taky určitě dobré papání a mok! Jako v Častolovicích. :) Tam je ve stanu lidí nejvíc. :D
Je to pro lidi takový prima výlet na celý den. To by tedy arboretníkům mohlo docvaknout.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod Babetta » pon 30. zář 2013 8:52:06

Evo, mít kytičky rád není určitě podmíněno tím, že se člověk musí aktivně zúčastňovat výstav. Můžu mít ráda třeba bodláky. Taky jsi napsala, že je zúčastnit se o pohodlnosti. I tady máš pravdu jen částečnou. Každá sranda něco stojí. V dnešní době člověk otáčí každou korunu a přemýšlí, kam ji dřív vrazit. Nejsem sama.
Jak to tak vypadá, Prahu jezdit nebudu. Zatím si to prostě dovolit nemůžu. A věřte, že mě to strašně strašně mrzí. Jestli to půjde, budu se snažit jezdit na setkání do Brna, protože nás tam bylo zúčastněných o hodně víc než třeba v Ostravě a Častolovicích. Do Brna a nebo do Ostravy to mám, co se týká vzdálenosti, asi tak stejně daleko a do Častolovic ještě dál. Děvčata z Čech to mají zase hodně daleko na Moravu. I kdyby byla výstava v Ostravě v jiném termínu, nevěřím tomu, že by se něco podstatného, co se týká účasti členů v Brně, změnilo. Bylo by asi dost náročné být na třech místech pro lidi, kdyby šli na setkání do Brna a pak dělali výstavu v Ostravě. Takže pokud se nic nezmění, každá(ý) se bude muset zařídit podle svého.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod Babetta » pon 30. zář 2013 9:03:52

V Častolovicích jsem byla dvakrát. Moc se mi tam líbilo. Krásná výstava. Velká účast lidí, jarmark... prostě pohoda. Tam bych udělala setkání s výstavou, POKUD by to bylo možné.

Uživatelský avatar
febra
Příspěvky: 653
Registrován: pon 30. srp 2010 7:44:20
Bydliště: Albrechtice, okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod febra » pon 30. zář 2013 9:40:54

Ještě holky pro upřesnění, vy z Čech, že se musíte prvně dopravit do Prahy a pak odtamtud jede vlak do Brna, copak si myslíte, že nám tady na Moravě přijede vlak každé před dům? My se také nějak musíme všechny dopravit do Ostravy a potom můžem vlakem do Prahy, já v tom tak velký rozdíl nevidím. A už vůbec si nemyslím, že z vesnice od Českého Těšína je Praha blíž než od vás ostatních cesta do Brna. A také např. na ranní vlak do Prahy mi do Ostravy nejede žádný autobus ani vlak, takže mě musí někdo odvézt do té Ostravy autem, protože se nedostanu tak brzy ani do okolních měst. Takže to jsou z vaší strany jen výmluvy, že Brno je daleko.

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Výstava Ostrava Černá louka 27.-29. 9. 2013

Příspěvekod jadka » pon 30. zář 2013 9:48:20

Taky zatím těžko říct, kdy výstava v Ostravě bude. Loni byla až v říjnu, proto se to s burzou nekrylo.
Jinak si nemyslete, že ostravská výstava je jen pro místní. Byly tam zájezdy ze Žďáru, Jaroměře, Polska. A opravdu jsme se měly co ohánět, pořád kolem stánku někdo byl, snad jen v poledne to bylo trochu volnější, ale jinak pořád někdo chodil. A chválili nám, že máme větší prostor než loni a příští rok máme zase přijít.
Jinak, jedna paní měla dotaz, ze kterého jsme zahradnictví. I jeden pán, co měl zahradnictví s bylinkama, zase po nás chtěl, abychom mu pěstovali strepsy a on by je prodával, že je o ně zájem.
Do Častolovic bych se taky ráda někdy podívala, ale neumím si představit to cestování tam, kolikrát bych přesedala vlakem a v podstatě bych dojela a musela hned zpět. A taky - bylo by tam nějaké zázemí na schůzku?
Rozhodně schůdnější je pro mne Brno, pokud to zase nebude ve stejném termínu.