Import a export rostlin

dsdagmar
Příspěvky: 302
Registrován: sob 19. říj 2013 19:37:46

Re: Import a export rostlin

Příspěvekod dsdagmar » sob 07. čer 2014 15:36:17

Stránky na pana Piotra:
https://plus.google.com/photos/11670069 ... banner=pwa 2013
https://plus.google.com/photos/11670069 ... 5492097569 2014
http://streptokarpus.pl/katalog3.pdf - tu sú aj ceny v eurách

Saintpaulie - v Anglicku:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0 ... nts&_frs=1 - na eBayi -tam sú aj pestovatelia, aj 0153renata - má aj streptocarpusy aj saintpaulie.
Dám si streptocarpus plant, potom na boku - ona začína na predaji s 1,66 USD a ukáže sa ak si poklopkám na rastlinu - aj predávajúci - a potom ako je napísané Top rated seller 0153renata, dolu je Following this seller ... a see other items - a naskočia mi saintpaulie od nej.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. čer 2015 20:53:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Import a export rostlin

Příspěvekod Milan » pát 19. čer 2015 0:39:58

Ahoj gesnerkáři :-), chci se zeptat, jaké máte čerstvé zkušenosti s objednávkami z Ruské federace? Zaujala mne firma Senpolia a rád bych si z ní objednal nějaké petrocosmey. Prý nyní lezou do veškeré pošty pocházející z RF a Ukrajiny, v zimě mi dokonce rozlepili obálku se dvěma pytlíčky semen.
Další věc, co mne zajímá, je, zda by se někdo se mnou nechtěl pustit do objednávky z Japonska od Okuta z hwm5?

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Import a export rostlin

Příspěvekod HankaP » pát 19. čer 2015 5:52:17

Milane, pokud vím, tak na tom, co se tu už psalo, se nic nezměnilo (a zcela jistě ani nezmění) - na dovoz rostlin ze zemí mimo Unii potřebuješ fytocertifikát ze země původu plus zaplatíš fyto ještě u nás. Pošta zásilky projíždí rentgenem, takže se tomu nevyhneš. Hlízy nebo rhizomy snad zatím vždycky prošly...
Nevím jak rostliny, ale aspoň listy z Ruska a spol. se dají přivézt osobně (třeba nějakým kurýrem), ale ne poštou. A možná ty rostliny nešly jen letadlem, to nevím přesně...
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. čer 2015 20:53:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Import a export rostlin

Příspěvekod Milan » pát 19. čer 2015 9:02:18

Hanko, díky :-), no, tušil jsem to... kamarád si objednával kaktusy z Charkova, svezly se kus Evropy a nakonec mu to dovezl nějaký Ukrajinec pracující zde. V úvahu tedy připadají jisté země v EU, které nemají tak stupidní směrnice, a takto kytky dostat do Schengenu, to rostlinolékařské osvědčení do jisté míry chápu, ale věci jako CLO, DPH a kontrola jako taková, kdy celníci neváhají rostliny poškodit nebo pomíchat, mě fakt vytáčejí, slušně řečeno. :-(

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Import a export rostlin

Příspěvekod HankaP » pát 19. čer 2015 10:22:05

Ono spíš ty "jisté země" (nevím, které máš na mysli) nemají méně stupidní směrnice (protože ty jsou celounijní), možná je jen tolik neprožívají...?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Nicky
Příspěvky: 76
Registrován: ned 26. dub 2015 17:46:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Import a export rostlin

Příspěvekod Nicky » pát 19. čer 2015 11:16:41

Zdravím, tak mě napadá... kdyby se třeba zkusilo pohledat na jizdomat.cz, kdo pojede dejme tomu z toho Ruska, tak by se to obešlo bez fyta? I když ono pak "jen" to domluvení nakládky rostlinek na daném místě by bylo docela o nervy.

Uživatelský avatar
Čejka
Příspěvky: 824
Registrován: pon 15. lis 2010 18:01:53
Bydliště: Český Dub Hodky
Kontaktovat uživatele:

Re: Import a export rostlin

Příspěvekod Čejka » pát 19. čer 2015 12:12:44

Milane, Okuto nezajišťuje FYTO, jasně píše, že pošle jen na osobní riziko objednavatele, objednávala jsem od něj dvakrát, poprvé došla objednávka bez problémů, pošta mě ji doručila až domů, podruhé to odchytli celníci a byl problém, FYTO musí být i na lístky a řízky, takhle mně to řekla inspektorka rostlinolékařské kontroly.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. čer 2015 20:53:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Import a export rostlin

Příspěvekod Milan » pát 19. čer 2015 19:56:04

Díky všem za odpovědi. Co se týče těch "jistých zemí", je to Rumunsko, Bulharsko, a nedávno jsem zjistil, že dokonce i Nizozemí :-). Směrnice sice platí pro celý Jevrosajuz, ale jednotlivé země mají k tomu svou vlastní legislativu, proto mě zajímaly čerstvé zkušenosti vás pěstitelů. :-)