Udusíme kyslú kapustu, ak je príliš kyslá, pridáme trochu cukru. Údenú slaninku nakrájame na kocky a podusíme do sklovita, pridáme na drobno nakrájanú cibuľu a podusíme ju do žlta, pridáme na kocky nakrájané mäso a podusíme. Udusíme ryžu na polomäkko. Uvaríme údenú klobásku a a nakrájame na tenšie kolieska. Na pekáč, alebo ohňovzdornú misu, vysypanú chlebovými omrvinkami, dáme vrstvu udusenej kapusty, na tú vrstvu mäsa, potom vrstvu ryže a vrstvu klobásky a vrstvíme kým nám zásoba stačí. Na vrch dáme nakoniec kapustu a všetko zalejeme kyslou smotanou a zapečieme.
Ja často robím bez klobásky, ja ju nemusím... a občas na vrch nastrúham nejaký syr... tak to môžem, to je fajnota!!!
Koložvárska kapusta
- modrakocka1
- Příspěvky: 10024
- Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
- Bydliště: Děčín
- Kontaktovat uživatele:
Re: Koložvárska kapusta
Jandi a jaké maso? A ta kyslá kapusta to je kysané zelí?
Re: Koložvárska kapusta
Ivanka mäsko bravčové,ale už som robila aj z diviny a susedka kôli otcovi robila diétnu so zajačím mäskom,jj kyslá kapusta je kysané zelííííí !!!!
