Koložvárska kapusta

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Koložvárska kapusta

Příspěvekod jandab » sob 18. pro 2010 19:13:21

Udusíme kyslú kapustu, ak je príliš kyslá, pridáme trochu cukru. Údenú slaninku nakrájame na kocky a podusíme do sklovita, pridáme na drobno nakrájanú cibuľu a podusíme ju do žlta, pridáme na kocky nakrájané mäso a podusíme. Udusíme ryžu na polomäkko. Uvaríme údenú klobásku a a nakrájame na tenšie kolieska. Na pekáč, alebo ohňovzdornú misu, vysypanú chlebovými omrvinkami, dáme vrstvu udusenej kapusty, na tú vrstvu mäsa, potom vrstvu ryže a vrstvu klobásky a vrstvíme kým nám zásoba stačí. Na vrch dáme nakoniec kapustu a všetko zalejeme kyslou smotanou a zapečieme.
Ja často robím bez klobásky, ja ju nemusím... a občas na vrch nastrúham nejaký syr... tak to môžem, to je fajnota!!!

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koložvárska kapusta

Příspěvekod modrakocka1 » sob 18. pro 2010 19:17:03

Jandi a jaké maso? A ta kyslá kapusta to je kysané zelí?

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Koložvárska kapusta

Příspěvekod Babetta » sob 18. pro 2010 19:42:01

Hmmm... to vypadá fajn.

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Koložvárska kapusta

Příspěvekod jandab » ned 19. pro 2010 9:12:07

Ivanka mäsko bravčové,ale už som robila aj z diviny a susedka kôli otcovi robila diétnu so zajačím mäskom,jj kyslá kapusta je kysané zelííííí !!!!