4-6 žloutků
7 lžic vařené kávy
200 g cukru
100 g ořechů (na jemno)
Utřít do pěny, přidat 200 g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva a ušlehaný sníh s 50 g cukru - nalít na vymazaný a vysypaný plech a upéct při 180 °C - poté namazat krémem.
Krém:
1/4 l mléka
1 lžíce hrubé mouky
2 lžíce Maizeny nebo Gustinu
1-2 žloutky
1 vanilkový cukr
To vše uvařit na kaši, občas zamíchat, aby se neutvořil škraloup. Když je kaše studená, přimícháme 250 g másla a cukr podle chuti, já přidávám trošku rumu (je to voňavější). Vyšleháme, potom přimícháme plechovku ananasu drobně nakrájeného a dobře odkapaného.
Namažeme na upečenou placku a nakonec polejeme čokoládovou polevou...