Oříškový beránek

Uživatelský avatar
Brambůrka
Příspěvky: 1252
Registrován: úte 02. bře 2010 10:48:54

Oříškový beránek

Příspěvekod Brambůrka » čtv 10. pro 2009 23:02:00

3 vejce
10 dkg práškového cukru
8 dkg polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva
5 dkg rozemletých oříšků

Celá vejce našleháme s cukrem do husté pěny a lehce vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva a rozemletými oříšky. Vlijeme do vymazané a vysypané formy a upečeme ve středně vyhřáté troubě.

SNÍH:
2 bílky
18 dkg krystalového cukru

Šlehat nad párou do tuha. Opravdu ten sníh musí "stát" na vařečce! Jinak na beránkovi neztvrdne. Pak dám sníh do pytlíku a zdobím. Kde je škvírka a je vidět korpus,tam si pomůžu párátkem. Na očka dávám zrnka kávy, ale můžou být lentilky (ty jsou na mého prcoška velké) nebo rozinky. Po ztuhnutí sněhu se uváže mašle. Já jsem ji letos nevázala okolo, tak jsem ji tam dala trošku dřív, aby držela. JO! Ta dávka na sníh je na toho mého malinkého, takže kdo peče klasiku, určitě bych dala asi tak 5-6 bílků. Nevím přesně.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Oříškový beránek

Příspěvekod mikina » pát 02. dub 2010 13:21:10

Tak dneska zkouším nový recept......nejdřív jsem měla pocit, že je ten poměr sypkých a tekutých pochutin velký, ale nakonec jsem zjistila, že je to v pořádku. Jen jsem si pro vylepšení chtěla přidat kandované ovoce. To ale do tohodle nedoporučuju. Je to křehké těsto a ovoce mi kleslo na dno k formě a když jsem beránka vytahovala, tak se mi roztrhl. Ale už peču druhého, tentokrát opravdu podle receptu.
Každopádně, chuťově je skvělý :8678: :8678:

Uživatelský avatar
Brambůrka
Příspěvky: 1252
Registrován: úte 02. bře 2010 10:48:54

Re: Oříškový beránek

Příspěvekod Brambůrka » ned 11. dub 2010 10:27:13

MIki,to mě těší,že chutná! :8203: Vždyť já bych sem nic špatného nedala.A ono je tooolik dobrých jídel! :11963: