Šátečky z tvarohového těsta
Napsal: úte 23. lis 2010 14:22:22
- 25 dkg mouky polohr.,
- 15 dkg tuku,
- 40 dkg tvarohu baleného, rozdělíme na třetiny
- 2 vejce, stačí i 2 žloutky,
- 10 dkg cukr moučka + 1 vanilkový,
- 1/3 sáčku pudingu vanilkového,
- vejce na potření.
Smícháme mouku, třetinu tvarohu, vejce – žloutky, a tuk. Umícháme hladké těsto.
Zbylý tvaroh – 2/3 smícháme s cukrem + vanilk. cukrem a pudingovým práškem. Můžeme přidat i žloutek, ale já nedávám.
Těsto rozválíme asi na tloušťku půl cm, krájíme na čtverečky, plníme tvarohem, přimáčkneme okraje třeba vidličkou, pomažeme vejcem a pečeme do zlatova. Asi 25 minut, 180 °C. Já jsem to zabalila jako balíčky a posypala mákem. Obrázek je z poloviční dávky.
Jsou křehké a fakt senzační.
- 15 dkg tuku,
- 40 dkg tvarohu baleného, rozdělíme na třetiny
- 2 vejce, stačí i 2 žloutky,
- 10 dkg cukr moučka + 1 vanilkový,
- 1/3 sáčku pudingu vanilkového,
- vejce na potření.
Smícháme mouku, třetinu tvarohu, vejce – žloutky, a tuk. Umícháme hladké těsto.
Zbylý tvaroh – 2/3 smícháme s cukrem + vanilk. cukrem a pudingovým práškem. Můžeme přidat i žloutek, ale já nedávám.
Těsto rozválíme asi na tloušťku půl cm, krájíme na čtverečky, plníme tvarohem, přimáčkneme okraje třeba vidličkou, pomažeme vejcem a pečeme do zlatova. Asi 25 minut, 180 °C. Já jsem to zabalila jako balíčky a posypala mákem. Obrázek je z poloviční dávky.
Jsou křehké a fakt senzační.