Piškotový salám
Napsal: čtv 09. pro 2010 10:35:55
12 dkg cukru
2 celá vejce (já dám asi jen žloutky, nebo to nahradím třeba marmeládou, ta taky dobře pojí)
2 polévkové lžíce kakaa
2 pytlíky piškotů - nasekat
1 rozpuštěné máslo
1 pl rumu (může být i víc :-)
- máslo přidat po zchladnutí, ne horké.
Vše smíchat a uválet šišku, která se obalí v mletých ořechách a nechá se to v chladu ztuhnout. Pak nakrájet na plátky, vypadá to moc pěkně. Pro větší barevnost se může přidat kandované ovoce a oříšky.
2 celá vejce (já dám asi jen žloutky, nebo to nahradím třeba marmeládou, ta taky dobře pojí)
2 polévkové lžíce kakaa
2 pytlíky piškotů - nasekat
1 rozpuštěné máslo
1 pl rumu (může být i víc :-)
- máslo přidat po zchladnutí, ne horké.
Vše smíchat a uválet šišku, která se obalí v mletých ořechách a nechá se to v chladu ztuhnout. Pak nakrájet na plátky, vypadá to moc pěkně. Pro větší barevnost se může přidat kandované ovoce a oříšky.