Stránka 1 z 1

Piškotový salám

Napsal: čtv 09. pro 2010 10:35:55
od modrakocka1
12 dkg cukru
2 celá vejce (já dám asi jen žloutky, nebo to nahradím třeba marmeládou, ta taky dobře pojí)
2 polévkové lžíce kakaa
2 pytlíky piškotů - nasekat
1 rozpuštěné máslo
1 pl rumu (může být i víc :-)

- máslo přidat po zchladnutí, ne horké.

Vše smíchat a uválet šišku, která se obalí v mletých ořechách a nechá se to v chladu ztuhnout. Pak nakrájet na plátky, vypadá to moc pěkně. Pro větší barevnost se může přidat kandované ovoce a oříšky.

Re: Piškotový salám

Napsal: čtv 09. pro 2010 11:01:55
od EvaK.
Ivčo...mám ráda tekové nepečené.ale snažím se nahradit vajíčka vždy něčím jiným marmel. nebo rumem...???, mám z vajíček strach,když to pak je nějakou dobu ležet teda než se to sní..???

Re: Piškotový salám

Napsal: čtv 09. pro 2010 11:58:46
od modrakocka1
No já mám zaděláno, tak čekám až to trochu odleží aby to šlo tvarovat. A dala jsem ty žloudky, bílky raději ne. To když máš strach z vajec, nejíš ani tataráka? Mńamka.

Jo ty piškoty - bu´d 2 pytlíky 80g nebo jeden velký 160g

Re: Piškotový salám

Napsal: čtv 09. pro 2010 12:41:06
od modrakocka1
tak je to hotové

piškosalam.jpg