Stránka 1 z 1
Polévka Rajbanička
Napsal: úte 14. pro 2010 14:13:37
od Martinica
Oblíbená svačinová polévka. Na hrnec polévky:
mleté maso - asi 25 dkg
2 brambory
kostka bujonu + sůl
mletá paprika, i pálivá
půl malého rajského protlaku
na tuku cibule a česnek
mrkev a kousek celeru
Můžeme přidat maličko kečupu pro vůni.
Vše vaříme asi půl hodiny, a aby to nebylo tak řídké, ještě maličko zahustím moukou nebo jíškou. Jíme s chlebem.
Re: Polévka Rajbanička
Napsal: úte 14. pro 2010 19:02:22
od modrakocka1
já tuhle dělám taky jen přidávám česnek a majoránku a říkáme jí gulášová

Re: Polévka Rajbanička
Napsal: stř 15. pro 2010 8:57:32
od Babetta
Já dělám podobnou, u nás velice oblíbenou - mexickou. Ochutím mleté maso česnekem, solí a pepřem, zahustím strouhankou, posmažím kuličky na cibulce..Vliju vodu, přidám gulášovou kostku, trochu červené papriky, bobkový list, nové koření, pepř a sůl podle chuti. Až se maso provaří, přidám na kostičku nakrájené brambory,zahustím hladkou moukou rozdělanou ve studené vodě, povařím. Když polívku odstavím, otevřu dvě konzervy červené fazole ve slaném nálevu, scedím je a vhodím do polívky. Pod pokličku pošmoulám v dlaních trošku majoránky, zamíchám. Polívku nechám ještě tak pět minut stát, než se provoní majoránkou. Je to hustá, vydatná polívka a s kusem chleba nahradí druhé jídlo.(masové kuličky se dají nahradit i dobrou klobáskou)
Re: Polévka Rajbanička
Napsal: stř 15. pro 2010 9:11:39
od Packa
Betty, to v dohledné době určitě vyzkouším.
Re: Polévka Rajbanička
Napsal: stř 15. pro 2010 9:37:28
od modrakocka1
hmm to zní zajímace a ještě by se tam dala přihodit chilli paprička aby to bylo extra mexické (ale to ne pro děti)
Re: Polévka Rajbanička
Napsal: stř 15. pro 2010 12:36:49
od Babetta
Kočko, u nás právě ostré nejde. To by mě manža hnal! No ale každému podle chuti...
Re: Polévka Rajbanička
Napsal: stř 15. pro 2010 16:01:21
od Packa
My také ostré nemáme rádi.