Stránka 1 z 1

Koložvárska kapusta

Napsal: sob 18. pro 2010 19:13:21
od jandab
Udusíme kyslú kapustu, ak je príliš kyslá, pridáme trochu cukru. Údenú slaninku nakrájame na kocky a podusíme do sklovita, pridáme na drobno nakrájanú cibuľu a podusíme ju do žlta, pridáme na kocky nakrájané mäso a podusíme. Udusíme ryžu na polomäkko. Uvaríme údenú klobásku a a nakrájame na tenšie kolieska. Na pekáč, alebo ohňovzdornú misu, vysypanú chlebovými omrvinkami, dáme vrstvu udusenej kapusty, na tú vrstvu mäsa, potom vrstvu ryže a vrstvu klobásky a vrstvíme kým nám zásoba stačí. Na vrch dáme nakoniec kapustu a všetko zalejeme kyslou smotanou a zapečieme.
Ja často robím bez klobásky, ja ju nemusím... a občas na vrch nastrúham nejaký syr... tak to môžem, to je fajnota!!!

Re: Koložvárska kapusta

Napsal: sob 18. pro 2010 19:17:03
od modrakocka1
Jandi a jaké maso? A ta kyslá kapusta to je kysané zelí?

Re: Koložvárska kapusta

Napsal: sob 18. pro 2010 19:42:01
od Babetta
Hmmm... to vypadá fajn.

Re: Koložvárska kapusta

Napsal: ned 19. pro 2010 9:12:07
od jandab
Ivanka mäsko bravčové,ale už som robila aj z diviny a susedka kôli otcovi robila diétnu so zajačím mäskom,jj kyslá kapusta je kysané zelííííí !!!!