Na těsto.
250 g hladké mouky, 100 g cukru, 1 polévková lžíce mléka, 150 g medu, 2 žloutky, trochu sody
Krém.
1/4 l smetany ke šlehání, 90 g krystalu, 1 vanilkový cukr, 100 g upražených lískových oříšků, 300 g másla
Ze surovin vypracujeme těsto, vyválíme, vykrájíme kolečka, upečeme a ihned stáčíme. Peču asi po šesti a ke stáčení používám dřevěný kužílek, který jsem koupila v cukrářských potřebách. Po vychladnutí namočím okraje do čokolády a mletých lískových oříšků.
Na krém svaříme šlehačku, cukr, vanilkový cukr a oříšky. Po vychlanutí zašleháme do vyšlehaného másla a plníme kornoutky.
Přeji všem dobrou chuť.




