Medové kornoutky

Uživatelský avatar
Čejka
Příspěvky: 824
Registrován: pon 15. lis 2010 18:01:53
Bydliště: Český Dub Hodky
Kontaktovat uživatele:

Medové kornoutky

Příspěvekod Čejka » ned 08. kvě 2011 15:10:11

Na přání dávám recept na medové kornoutky které jsem přivezla na letošní jarní setkání do Prahy.

Na těsto.

250 g hladké mouky, 100 g cukru, 1 polévková lžíce mléka, 150 g medu, 2 žloutky, trochu sody

Krém.

1/4 l smetany ke šlehání, 90 g krystalu, 1 vanilkový cukr, 100 g upražených lískových oříšků, 300 g másla

Ze surovin vypracujeme těsto, vyválíme, vykrájíme kolečka, upečeme a ihned stáčíme. Peču asi po šesti a ke stáčení používám dřevěný kužílek, který jsem koupila v cukrářských potřebách. Po vychladnutí namočím okraje do čokolády a mletých lískových oříšků.

Na krém svaříme šlehačku, cukr, vanilkový cukr a oříšky. Po vychlanutí zašleháme do vyšlehaného másla a plníme kornoutky.

Přeji všem dobrou chuť. :475:

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod modrakocka1 » ned 08. kvě 2011 18:29:36

no ty byly mooooc dobré. já tomu říkala ouška se šlehačkou :538:

Uživatelský avatar
EvaK.
Příspěvky: 3213
Registrován: úte 02. bře 2010 6:55:54

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod EvaK. » ned 08. kvě 2011 20:45:24

Tak konečně vím,kdo je upekl..byly fakt suprové...myslím,že mezi sladkým jendoznačně vyhrály...

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod Babetta » ned 08. kvě 2011 20:47:21

Byly dobré moc.

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod jadka » ned 08. kvě 2011 21:32:44

Taky mi chutnaly, zase jeden recept do sbírky.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10030
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod Evuška » ned 08. kvě 2011 21:57:39

Jo jo,přidávám se k chválícím,taky mi moc chutnaly.

Uživatelský avatar
pele
Příspěvky: 1860
Registrován: úte 02. bře 2010 6:42:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod pele » stř 11. kvě 2011 8:44:47

Takže díky za kornoutky i recept. Nepeču ale tohle fakt někdy proti svýn pravidlům zkusím. byly senzační.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod mikina » stř 11. kvě 2011 8:54:46

taky chválím, receptík už mám vytištěný.......... :475:

Uživatelský avatar
Ruženka
Příspěvky: 432
Registrován: úte 02. bře 2010 7:47:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod Ruženka » stř 11. kvě 2011 12:47:11

Ahojte! Kedže som ich nechutnala, tak mám dotaz - o tých 30 dg másla nie krém ťažký? Koľko kusov vyjde z jednej dávky? Akú hrúbku a veľkosť majú tie koliečka? Ďakujem. :350:

Uživatelský avatar
pele
Příspěvky: 1860
Registrován: úte 02. bře 2010 6:42:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod pele » stř 11. kvě 2011 13:58:17

Ahojky Růženko,
já ti můžu napsat jen že krém není moc těžký i když při 10 a více kouscích by už asi byl. Na ostatní musí odpovědět Čejka.

Uživatelský avatar
Čejka
Příspěvky: 824
Registrován: pon 15. lis 2010 18:01:53
Bydliště: Český Dub Hodky
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod Čejka » čtv 12. kvě 2011 19:10:25

Krém není těžký, v původním receptu bylo dokonce 350 gr másla, ale protože mě vždycky nějaký zbyl, a potom jsem ho snědla, tak pro svoje dobro jsem to upravila na 300 gr. Kolečka můžeš dělat jak velká chceš, já je normálně dělám o dvě čísla menší než ty co jsem přivezla, ale měla jsem málo času, tak jsem si to takhle urychlila. Počet nevím, nikdy jsem je nepočítala, ale v tom menším provedení když je narovnáš natěsno tak jich je plná krabice od kuřat.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod Babetta » čtv 12. kvě 2011 19:17:45

Soni jsem asi natvrdlá, ale co myslíš tím - peču asi po šesti?

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod jadka » čtv 12. kvě 2011 20:21:27

Po šesti proto, abys tu stíhala stáčet do kornoutku. Když by to vychladlo,už to nestočíš.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod HankaP » čtv 12. kvě 2011 20:32:18

To je myslím dost podobný recept, jako dělá Brambůrka trubičky, ne?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod Babetta » čtv 12. kvě 2011 20:34:01

jadka píše:Po šesti proto, abys tu stíhala stáčet do kornoutku. Když by to vychladlo,už to nestočíš.

Děkuji, už je mi to jasné.

Uživatelský avatar
JarkaMirka
Příspěvky: 822
Registrován: čtv 18. bře 2010 7:31:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod JarkaMirka » čtv 12. kvě 2011 20:35:33

Soni, tak to teď lituji, že jsem neokusila ;o((((( tak třeba jindy ;o))))))

Uživatelský avatar
EvaK.
Příspěvky: 3213
Registrován: úte 02. bře 2010 6:55:54

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod EvaK. » pát 13. kvě 2011 10:55:20

Jarko..neochutnala aprtoože jsi tam byla jen na skok a nic jsi nestihla...???? Takže víš co to znamená????
Naposledy upravil(a) EvaK. dne pát 13. kvě 2011 11:33:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod mikina » pát 13. kvě 2011 11:08:21

Evi asi že by si je měla upéct a pozvat nás na ochutnávku???? :475: :8653:

Uživatelský avatar
EvaK.
Příspěvky: 3213
Registrován: úte 02. bře 2010 6:55:54

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod EvaK. » pát 13. kvě 2011 11:34:28

No majko ,tak sjem to sice nemyslela,ale přijed můžete a připravím něco jiného...

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Medové kornoutky

Příspěvekod mikina » pát 13. kvě 2011 12:02:13

já myslela Evi že je má upéct JarkaMirka, nééé ty, ale k tobě se samozřejmě těším až pojedem....už aby to byloo že jo..