Stránka 1 z 2

Medové kornoutky

Napsal: ned 08. kvě 2011 15:10:11
od Čejka
Na přání dávám recept na medové kornoutky které jsem přivezla na letošní jarní setkání do Prahy.

Na těsto.

250 g hladké mouky, 100 g cukru, 1 polévková lžíce mléka, 150 g medu, 2 žloutky, trochu sody

Krém.

1/4 l smetany ke šlehání, 90 g krystalu, 1 vanilkový cukr, 100 g upražených lískových oříšků, 300 g másla

Ze surovin vypracujeme těsto, vyválíme, vykrájíme kolečka, upečeme a ihned stáčíme. Peču asi po šesti a ke stáčení používám dřevěný kužílek, který jsem koupila v cukrářských potřebách. Po vychladnutí namočím okraje do čokolády a mletých lískových oříšků.

Na krém svaříme šlehačku, cukr, vanilkový cukr a oříšky. Po vychlanutí zašleháme do vyšlehaného másla a plníme kornoutky.

Přeji všem dobrou chuť. :475:

Re: Medové kornoutky

Napsal: ned 08. kvě 2011 18:29:36
od modrakocka1
no ty byly mooooc dobré. já tomu říkala ouška se šlehačkou :538:

Re: Medové kornoutky

Napsal: ned 08. kvě 2011 20:45:24
od EvaK.
Tak konečně vím,kdo je upekl..byly fakt suprové...myslím,že mezi sladkým jendoznačně vyhrály...

Re: Medové kornoutky

Napsal: ned 08. kvě 2011 20:47:21
od Babetta
Byly dobré moc.

Re: Medové kornoutky

Napsal: ned 08. kvě 2011 21:32:44
od jadka
Taky mi chutnaly, zase jeden recept do sbírky.

Re: Medové kornoutky

Napsal: ned 08. kvě 2011 21:57:39
od Evuška
Jo jo,přidávám se k chválícím,taky mi moc chutnaly.

Re: Medové kornoutky

Napsal: stř 11. kvě 2011 8:44:47
od pele
Takže díky za kornoutky i recept. Nepeču ale tohle fakt někdy proti svýn pravidlům zkusím. byly senzační.

Re: Medové kornoutky

Napsal: stř 11. kvě 2011 8:54:46
od mikina
taky chválím, receptík už mám vytištěný.......... :475:

Re: Medové kornoutky

Napsal: stř 11. kvě 2011 12:47:11
od Ruženka
Ahojte! Kedže som ich nechutnala, tak mám dotaz - o tých 30 dg másla nie krém ťažký? Koľko kusov vyjde z jednej dávky? Akú hrúbku a veľkosť majú tie koliečka? Ďakujem. :350:

Re: Medové kornoutky

Napsal: stř 11. kvě 2011 13:58:17
od pele
Ahojky Růženko,
já ti můžu napsat jen že krém není moc těžký i když při 10 a více kouscích by už asi byl. Na ostatní musí odpovědět Čejka.

Re: Medové kornoutky

Napsal: čtv 12. kvě 2011 19:10:25
od Čejka
Krém není těžký, v původním receptu bylo dokonce 350 gr másla, ale protože mě vždycky nějaký zbyl, a potom jsem ho snědla, tak pro svoje dobro jsem to upravila na 300 gr. Kolečka můžeš dělat jak velká chceš, já je normálně dělám o dvě čísla menší než ty co jsem přivezla, ale měla jsem málo času, tak jsem si to takhle urychlila. Počet nevím, nikdy jsem je nepočítala, ale v tom menším provedení když je narovnáš natěsno tak jich je plná krabice od kuřat.

Re: Medové kornoutky

Napsal: čtv 12. kvě 2011 19:17:45
od Babetta
Soni jsem asi natvrdlá, ale co myslíš tím - peču asi po šesti?

Re: Medové kornoutky

Napsal: čtv 12. kvě 2011 20:21:27
od jadka
Po šesti proto, abys tu stíhala stáčet do kornoutku. Když by to vychladlo,už to nestočíš.

Re: Medové kornoutky

Napsal: čtv 12. kvě 2011 20:32:18
od HankaP
To je myslím dost podobný recept, jako dělá Brambůrka trubičky, ne?

Re: Medové kornoutky

Napsal: čtv 12. kvě 2011 20:34:01
od Babetta
jadka píše:Po šesti proto, abys tu stíhala stáčet do kornoutku. Když by to vychladlo,už to nestočíš.

Děkuji, už je mi to jasné.

Re: Medové kornoutky

Napsal: čtv 12. kvě 2011 20:35:33
od JarkaMirka
Soni, tak to teď lituji, že jsem neokusila ;o((((( tak třeba jindy ;o))))))

Re: Medové kornoutky

Napsal: pát 13. kvě 2011 10:55:20
od EvaK.
Jarko..neochutnala aprtoože jsi tam byla jen na skok a nic jsi nestihla...???? Takže víš co to znamená????

Re: Medové kornoutky

Napsal: pát 13. kvě 2011 11:08:21
od mikina
Evi asi že by si je měla upéct a pozvat nás na ochutnávku???? :475: :8653:

Re: Medové kornoutky

Napsal: pát 13. kvě 2011 11:34:28
od EvaK.
No majko ,tak sjem to sice nemyslela,ale přijed můžete a připravím něco jiného...

Re: Medové kornoutky

Napsal: pát 13. kvě 2011 12:02:13
od mikina
já myslela Evi že je má upéct JarkaMirka, nééé ty, ale k tobě se samozřejmě těším až pojedem....už aby to byloo že jo..