Hřibový tatarák ala adžika
Napsal: pon 14. říj 2013 21:51:41
Holky, vidím, že se vám sběr hřibů daří, takže posílám svůj oblíbený recept na hřibový tatarák ala adžika.
5 kg uvařených hřibů, 1 kg cibule, 2 kg papriky, 250 g rajčatového protlaku, 1/2 l oleje, sůl, (čili papričky dle chuti), 200 g česneku.
Postup - cibuli orestuji na oleji, přidám papriku, rajčatový protlak, čili papričky, osolím a podusím do měkka, přidám uvařené hřiby a vše nakonec rozmixuji tyčovým mixerem na jemnou pastu. Pak už jen přidám utřený česnek, zamíchám a plním do malých skleniček, třeba od přesnídávky, a steriluji.
V zimním období mažu na topinky nebo jednohubky a při konzumaci s červenou Frankovkou to nemá chybu. :-)
5 kg uvařených hřibů, 1 kg cibule, 2 kg papriky, 250 g rajčatového protlaku, 1/2 l oleje, sůl, (čili papričky dle chuti), 200 g česneku.
Postup - cibuli orestuji na oleji, přidám papriku, rajčatový protlak, čili papričky, osolím a podusím do měkka, přidám uvařené hřiby a vše nakonec rozmixuji tyčovým mixerem na jemnou pastu. Pak už jen přidám utřený česnek, zamíchám a plním do malých skleniček, třeba od přesnídávky, a steriluji.
V zimním období mažu na topinky nebo jednohubky a při konzumaci s červenou Frankovkou to nemá chybu. :-)