Stránka 1 z 1

Nepečený dort Malakoff

Napsal: pon 03. úno 2014 16:05:49
od modrakocka1

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pon 24. úno 2014 18:01:38
od modrakocka1
IMG_0001.JPG
IMG_0002.JPG

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pon 24. úno 2014 18:07:27
od cirrhus
Mňam!

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pon 24. úno 2014 18:09:05
od modrakocka1
No jo, byl. :266: Ale měla bych ho jít vyběhat. :4351:

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: čtv 27. úno 2014 20:27:55
od mikina
Ivanko, tak jsem se rozhodovala mezi nově umístěnými mňamkami a vybrala jsem nepečený Malakoff.
Prosím tě, v tom receptu jsou vyjmenovány 2 ks smetany ke šlehání, ale v popisu už je psáno - ušlehat jednu 250ml šlehačku. Prosím tě, z kolika těch šlehaček jsi to dělala?

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: čtv 27. úno 2014 20:40:14
od mikina
Tak nic, Ivčo, už jsem si to přečetla pořádně... tou druhou se zdobí hotový dort. :475: :148:

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: čtv 27. úno 2014 20:55:16
od modrakocka1
Maruško, přesně tak. :8653:

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pát 28. úno 2014 10:55:12
od rentier
Ach jo, to je to nádhernýýýýý, to je mňamka!!!- No jo, když já bych to měl akorát k snídani!! No, něco trocha dietního, co by mohl konzumovat i 120kilový střízlík, by nebylo??? :350:

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pát 28. úno 2014 12:23:47
od modrakocka1
Nooo, salátek zeleninový. Nebo si omej řapíkatý celer, papej a mysli si, že je to Malakoff. :1243:

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pát 28. úno 2014 13:50:20
od Babetta
Ivanko, řapíkatý celer ani nevím, jak chutná.

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pát 28. úno 2014 14:02:04
od cirrhus
No, já se můžu na řapíkatej celer akorát raz dva. Navíc má ten můj dneska narozeniny, tak jsem si řekl, že mu udělám tenhle dort. Nechápu holky, co máte za formu na dort, protože mně by se tam vešly ty rozpočítané porce asi tři - minimálně. Udělal jsem to místo s máslem s tvarohem, jak se píše dole v komentářích toho originál receptu, a ten krém je vážně výbornej. A místo kafe a rumu jsem to proložil kompotovanýma broskvema a ananasem a piškoty máčel do kompotové šťávy. Musel jsem to dát do menší mísy, tak se teď modlím, jestli to vyklopím. Tak mi držte pěsti, ať si neutrhnu ostudu.
:11831:

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pát 28. úno 2014 19:12:30
od modrakocka1
Pepčo, já mám formu otevírací na pečení dortových korpusů. Dá se to vyměnit za dno na bábovku. A řapíkatý celer je dobrota.

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: pát 28. úno 2014 21:32:13
od ivča
Pepčo, držíme pěsti, určitě to budeš mít výborné...

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: sob 01. bře 2014 15:58:53
od Evuška
Tak jak ten upravený Malakoff dopadl? Vypadl?

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: sob 01. bře 2014 17:53:42
od cirrhus
Jo jo, byl krásný a dobrý, ale než jsem ho stihl fotnout, byl chudák bez milosti sežrán. :D

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: sob 01. bře 2014 19:44:58
od HankaP
Teď jsem přečetla "Nebezpečný" dort Malakoff... No, něco na tom taky bude. :1921:
Taky ho miluju - a asi nejvíc mi chutnal ořechový, s mletými vlašskými ořechy.

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: ned 02. bře 2014 15:16:52
od mikina
Tak hlásím, že já dopadla s dortem hodně špatně. Krém jsem nějak zmrvila, srazil se a bylo v něm cítit prakticky jen máslo... tak si tu kalorickou bombu papám sama s Kristýnou.

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: ned 02. bře 2014 17:29:25
od modrakocka1
Maruško, ono ho nechce uspěchat. Máslo i puding musí mít stejnou teplotu, jinak se to zdrcne a není to dobré.

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: ned 02. bře 2014 19:00:44
od mikina
Ivanko, no to jsem si uvědomila, až jsem to zpackala, ale spíš jsem měla studenější šlehačku, protože máslo s pudinkem jsem rozmixovala a všechno bylo v pohodě. Až jsem do toho chtěla zlehka přimíchat tu šlehačku, tak to nešlo. Pořád tam byly drcky toho krému, tak jsem na to vzala mixér - což byla velká pitomost. Ale už jsme půlku zvládly.

Re: Nepečený dort Malakoff

Napsal: stř 09. dub 2014 12:14:57
od Martinica
Taky se s tím musí opatrně jako s majonézou, nemám problém, dělám to. Jednak puding musí být hustší, řidší se myslím ani nespojí... vmíchám nejdřív trochu a pak už to jde snadno. Snad jsem trochu pomohla. Šlehačka až potom, ale to víte.
Ještě si dovolím napsat, jak to dělá moje sestra, a je to velmi snadné a výborné - vrství piškoty, a krém dělá z kysané smetany + puding. Šlehačka se může přidat, nebo pak nahoru... Přes noc se nechá zaležet. Postup se snadno vymyslí.