Stránka 1 z 1

Prošívaná deka

Napsal: ned 22. čer 2014 17:20:37
od rentier
Tak jsem prubnul dle děvčat z jiného fóra prošívanou deku. No, mám to spíše jako pucle.

DSCN0572.JPG

Re: Prošívaná deka

Napsal: ned 22. čer 2014 23:30:20
od ivča
Náhodou se ti povedla... hned bych si ukrojila na ráno ke kafi. :1302:

Re: Prošívaná deka

Napsal: pon 23. čer 2014 1:06:42
od HankaP
Tak možná ještě ten recept by se mohl hodit... :-)

Těsto:
2 hrnky polohrubé mouky
1 balíček prášku do pečiva
1-2 lžíce kakaa (místo kakaa je možno dát horkou čokoládu, té ale víc)
1 hrnek pískového cukru
1 hrnek mléka (kefíru nebo nějakého zakysaného... je to lepší)
1/2 hrnku oleje (když není, klidně rozpustit máslo nebo nějakou heru atd.)
2 vejce

Vše zamíchat a nalít na plech.

Tvaroh:
2 vaničky tvarohu
1/4 hrnku mléka
1 a 1/2 balíčku vanilkového pudinku (ten rozmíchat v mléce)
asi 1/2 hrnku moučkového cukru
1 vanilkový cukr
2 žloutky (není nutné, vyzkoušeno i bez nich)

Vše zamíchat a nastříkat pomocí sáčku na těsto do mřížky... klidně silnější vrstvu, je to akorát na plech...

Dát upéct do střední trouby...

Re: Prošívaná deka

Napsal: pon 23. čer 2014 7:06:20
od ivča
Hanko, děkujeme za recept. :475:

Re: Prošívaná deka

Napsal: pon 23. čer 2014 9:05:26
od rentier
Dával jsem ho zároveň s fotem, foto tam zůstalo a recept ne, koukám, nekontroloval jsem to po odkliknutí. Kdo, nebo jakým zp. to nedopatřením zmizelo, nevím, ani po tom nepátrám.

DSCN0576.JPG

Re: Prošívaná deka

Napsal: pon 23. čer 2014 11:53:46
od dsdagmar
:6411:
Ďakujem, Franto a HankoP - vyskúšam určite - i keď pre jednu osobu - ponúknem susede.
A pozn., v Labužníkovi - čes, majú krásnu skratku: "prdopeč".
A ešte - vidím dátum z budúcnosti: 23. 8. 2014... :111:

Re: Prošívaná deka

Napsal: pon 23. čer 2014 12:24:15
od HankaP
Mně není za co - jen jsem doplnila recept "děvčat z jiného fóra", jak o něm František psal - můj není.
A fotku si zvětši, uvidíš, že je tam datum správné... :-)

Re: Prošívaná deka

Napsal: pon 23. čer 2014 12:34:53
od dsdagmar
No, komické, Franto - pardón - též jsem si pomyslela - i můj přístroj zaznamenává datum automaticky, no...

Re: Prošívaná deka

Napsal: pon 23. čer 2014 14:04:11
od ivča
rentier píše:Dával jsem ho zároveň s fotem, foto tam zůstalo a recept ne, koukám, nekontroloval jsem to po odkliknutí. Kdo, nebo jakým zp. to nedopatřením zmizelo, nevím, ani po tom nepátrám...

Koukám, že ti recept zmizel i s půl pekáčem. :162:

Re: Prošívaná deka

Napsal: pon 23. čer 2014 14:51:36
od rentier
No, 8 kousků nesu dceři s vnukem. Jinak se to asi vypařuje?!! :350: