Stránka 1 z 1

Nebeské rohlíčky, buchta s koulemi

Napsal: čtv 02. říj 2014 12:23:45
od Čejka
Nebeské rohlíčky:
Ušlehat tuhý sníh v páře, na jeden bílek 70-100 g cukru, podle velikosti vajec, množství, které jsem přivezla do Brna, bylo ze tří bílků.
Pečeme při 100 °C asi hodinu. Ořechy strouhám na tomto struhadle - http://eshop.sonix.cz/index.php?main_pa ... ce7c967ef8.

P1020347.JPG
P1020348.JPG
P1020349.JPG

Buchta s koulemi:
Tmavé těsto: 200 g polohrubé mouky, špetka soli, 1 lžička prášku do pečiva, 3 lžíce práškového kakaa, 100 g moučkového cukru, 125 g másla, 2 vejce
Světlé těsto: 125 g másla, 100 g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 4 vejce, 500 g měkkého tvarohu, 1 sáček vanilkového pudingu

Zpracujeme tmavé těsto a dáme do ledničky ztuhnout, tvoříme z něho kuličky asi 10-12 g a rovnoměrně rozložíme na plech asi 35x35 cm.
Změklé máslo ušleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem do téměř bílé pěny, potom postupně zašleháme žloutky, v další misce smícháme tvaroh s pudingovým práškem a z bílků ušleháme tuhý sníh. Do máslové pěny vmícháme střídavě stěrkou tvaroh a sníh. Lžící ho rozdělíme na každou jednotlivou kuličku. Pečeme při 160 °C asi 30 minut, zkusit špejlí.

P1020350.JPG
P1020351.JPG
P1020352.JPG
P1020353.JPG
P1020354.JPG

Re: Nebeské rohlíčky, Buchta s koulemi

Napsal: čtv 02. říj 2014 12:46:19
od janli
Soni, bylo to tak dobrý, že to snad já - plchťa vařala - zkusím taky. :))))) :9893:

Re: Nebeské rohlíčky, buchta s koulemi

Napsal: čtv 02. říj 2014 17:06:51
od Babetta
To vypadá tak héézky! Tu s těmi koulemi jsem neochutnala.

Re: Nebeské rohlíčky, buchta s koulemi

Napsal: pát 03. říj 2014 14:13:25
od modrakocka1
Hmmm, okulenou buchtu jsem taky nekoštla. Rohlíček jo, ale jak teď nejím moc sladké, mi přišel moc. Ale bylo to křehoučké. :8653:

Re: Nebeské rohlíčky, buchta s koulemi

Napsal: úte 14. říj 2014 9:21:01
od jadka
Dnes jsem objevila něco podobného, bábovku s koulemi.
http://hobby.idnes.cz/recept-na-babovku ... clanek-box