Nebeské rohlíčky, buchta s koulemi
Napsal: čtv 02. říj 2014 12:23:45
Nebeské rohlíčky:
Ušlehat tuhý sníh v páře, na jeden bílek 70-100 g cukru, podle velikosti vajec, množství, které jsem přivezla do Brna, bylo ze tří bílků.
Pečeme při 100 °C asi hodinu. Ořechy strouhám na tomto struhadle - http://eshop.sonix.cz/index.php?main_pa ... ce7c967ef8.
Buchta s koulemi:
Tmavé těsto: 200 g polohrubé mouky, špetka soli, 1 lžička prášku do pečiva, 3 lžíce práškového kakaa, 100 g moučkového cukru, 125 g másla, 2 vejce
Světlé těsto: 125 g másla, 100 g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 4 vejce, 500 g měkkého tvarohu, 1 sáček vanilkového pudingu
Zpracujeme tmavé těsto a dáme do ledničky ztuhnout, tvoříme z něho kuličky asi 10-12 g a rovnoměrně rozložíme na plech asi 35x35 cm.
Změklé máslo ušleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem do téměř bílé pěny, potom postupně zašleháme žloutky, v další misce smícháme tvaroh s pudingovým práškem a z bílků ušleháme tuhý sníh. Do máslové pěny vmícháme střídavě stěrkou tvaroh a sníh. Lžící ho rozdělíme na každou jednotlivou kuličku. Pečeme při 160 °C asi 30 minut, zkusit špejlí.
Ušlehat tuhý sníh v páře, na jeden bílek 70-100 g cukru, podle velikosti vajec, množství, které jsem přivezla do Brna, bylo ze tří bílků.
Pečeme při 100 °C asi hodinu. Ořechy strouhám na tomto struhadle - http://eshop.sonix.cz/index.php?main_pa ... ce7c967ef8.
Buchta s koulemi:
Tmavé těsto: 200 g polohrubé mouky, špetka soli, 1 lžička prášku do pečiva, 3 lžíce práškového kakaa, 100 g moučkového cukru, 125 g másla, 2 vejce
Světlé těsto: 125 g másla, 100 g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 4 vejce, 500 g měkkého tvarohu, 1 sáček vanilkového pudingu
Zpracujeme tmavé těsto a dáme do ledničky ztuhnout, tvoříme z něho kuličky asi 10-12 g a rovnoměrně rozložíme na plech asi 35x35 cm.
Změklé máslo ušleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem do téměř bílé pěny, potom postupně zašleháme žloutky, v další misce smícháme tvaroh s pudingovým práškem a z bílků ušleháme tuhý sníh. Do máslové pěny vmícháme střídavě stěrkou tvaroh a sníh. Lžící ho rozdělíme na každou jednotlivou kuličku. Pečeme při 160 °C asi 30 minut, zkusit špejlí.

