Medový krémeš
Napsal: úte 06. dub 2010 12:12:49
Cesto:300 g hladkej múky špeciál, 100 g práškového cukru, 1 PL rumu, 1 vajce, 1 žĺtok, 1 ČL sódy bikarbóny, 50 g Hery, 1 PL medu,robila som aj bez tej lyžice rumu a ani to nebolo poznať a medu zvyknem dať viacej
Krém:1 L mlieka, 2 Zlaté klasy, 3 PL polohrubej múky, 3 žĺtka, 250 g masla, 200 g práškového cukru, 2 šľahačky v prášku, 300 ml mlieka do šľahačiek,ja robím krém minimálne s jeden a pol dávky...aj z dvoch dávok...múku môžme nahradiť solamilom,krém je jemnejší
Postup:Prísady na cesto zmiesime a vypracujeme cesto. Rozdelíme na dve časti a vyvaľkáme na papieri na pečenie. Vložíme na plech a upečieme asi 10 až 15 minút. Dávame pozor, lebo cesto je rýchlo upečené, aby nám nezhorelo.
Krém : Trochu mlieka odoberieme a v ňom vymiešame Zlatý klas, múku a žĺtka. Ostatné mlieko privedieme do varu a vmiešame mlieko so Zlatým klasom, múkou a žĺtkami. Uvaríme hustú kašu. Necháme vychladnúť,aby sa nám na varenom kréme neurobila kôra,povrch posypeme vanilkovým cukrom. Maslo vymiešame s cukrom a spojíme s vychladnutou kašou,pridáme rum podľa chuti,nie veľa,aby sa nám plnka nezrazila. Polovicu krém navrstvíme na jeden plát upečeného a vychladnutého cesta,pokvapkaného rumom,potom položíme druhé cesto a postup opakujeme, vyšľaháme šľahačky podľa návodu a rozotrieme ich na krém.Na šľahačku môžme použiť karamelové mlieko,šľahačka je chutnejšia, necháme v chladničke postáť 2-3 hodiny. Pred podávaním posypeme práškovým cukrom, alebo polejeme čokoládovou polevou.Ak polejeme čokoládovou polevou,necháme ju stuhnúť v miestnosti,až potom dáme stuhnúť do chladničky,krájame až na druhý deň,keď nám zmäkne medové cesto,ostrím nožom,dobré je zohriatym v teplej vode.Ja som tentokrát kúpila málo čokolády,preto som ho posypala len kakaom .
Tento krém sa chystám vyskúšať,to musí byť fajnota....
Lahodný arašidový krém: 2 l mlieka., 250 g kryštálového cukru., 240 g krémového prášku zlatý klas., 3 žĺtky., 3 vanilínové cukry (60 g)., 400 g masla., 120 g arašidového masla. 2/3 mlieka s kryštálovým cukrom privedieme k varu. V 1/3 mlieka dobre rozmiešame žĺtky a krémový prášok a vlejeme do vriaceho mlieka. Za stáleho miešania uvaríme hustý puding. Horúci puding posypeme vanilínovým cukrom (aby sa nevytvorila kôra) a necháme vychladnúť na izbovú teplotu (20º C). Puding vyšľaháme a po častiach všľaháme maslo zmäknuté na izbovú teplotu. Potom všľaháme arašidové maslo o izbovej teplote.
Arašidová griláž:potrebujeme 200g cukru,200g posekaných arašíd. Z cukru upálime karamel, vsypeme posekané, na suchej panvici opražené arašidy. Dobre premiešame. Hmotu rozotrieme na alobal a necháme vychladnúť. Vychladnutú hmotu valčekom rozdrvíme.Posypeme rovnomerne povrch krémeša.
Krém:1 L mlieka, 2 Zlaté klasy, 3 PL polohrubej múky, 3 žĺtka, 250 g masla, 200 g práškového cukru, 2 šľahačky v prášku, 300 ml mlieka do šľahačiek,ja robím krém minimálne s jeden a pol dávky...aj z dvoch dávok...múku môžme nahradiť solamilom,krém je jemnejší
Postup:Prísady na cesto zmiesime a vypracujeme cesto. Rozdelíme na dve časti a vyvaľkáme na papieri na pečenie. Vložíme na plech a upečieme asi 10 až 15 minút. Dávame pozor, lebo cesto je rýchlo upečené, aby nám nezhorelo.
Krém : Trochu mlieka odoberieme a v ňom vymiešame Zlatý klas, múku a žĺtka. Ostatné mlieko privedieme do varu a vmiešame mlieko so Zlatým klasom, múkou a žĺtkami. Uvaríme hustú kašu. Necháme vychladnúť,aby sa nám na varenom kréme neurobila kôra,povrch posypeme vanilkovým cukrom. Maslo vymiešame s cukrom a spojíme s vychladnutou kašou,pridáme rum podľa chuti,nie veľa,aby sa nám plnka nezrazila. Polovicu krém navrstvíme na jeden plát upečeného a vychladnutého cesta,pokvapkaného rumom,potom položíme druhé cesto a postup opakujeme, vyšľaháme šľahačky podľa návodu a rozotrieme ich na krém.Na šľahačku môžme použiť karamelové mlieko,šľahačka je chutnejšia, necháme v chladničke postáť 2-3 hodiny. Pred podávaním posypeme práškovým cukrom, alebo polejeme čokoládovou polevou.Ak polejeme čokoládovou polevou,necháme ju stuhnúť v miestnosti,až potom dáme stuhnúť do chladničky,krájame až na druhý deň,keď nám zmäkne medové cesto,ostrím nožom,dobré je zohriatym v teplej vode.Ja som tentokrát kúpila málo čokolády,preto som ho posypala len kakaom .
Tento krém sa chystám vyskúšať,to musí byť fajnota....
Lahodný arašidový krém: 2 l mlieka., 250 g kryštálového cukru., 240 g krémového prášku zlatý klas., 3 žĺtky., 3 vanilínové cukry (60 g)., 400 g masla., 120 g arašidového masla. 2/3 mlieka s kryštálovým cukrom privedieme k varu. V 1/3 mlieka dobre rozmiešame žĺtky a krémový prášok a vlejeme do vriaceho mlieka. Za stáleho miešania uvaríme hustý puding. Horúci puding posypeme vanilínovým cukrom (aby sa nevytvorila kôra) a necháme vychladnúť na izbovú teplotu (20º C). Puding vyšľaháme a po častiach všľaháme maslo zmäknuté na izbovú teplotu. Potom všľaháme arašidové maslo o izbovej teplote.
Arašidová griláž:potrebujeme 200g cukru,200g posekaných arašíd. Z cukru upálime karamel, vsypeme posekané, na suchej panvici opražené arašidy. Dobre premiešame. Hmotu rozotrieme na alobal a necháme vychladnúť. Vychladnutú hmotu valčekom rozdrvíme.Posypeme rovnomerne povrch krémeša.



