...ze saintpaulia.wbs.cz

(jen pro čtení)
Monika nereg.

Re: ...

Příspěvekod Monika nereg. » čtv 10. dub 2008 7:56:26

Nino, netuším přesně, tuším, že nějaké tam jsou, ale není to mnoho. Řekla bych tak 6. Rozhodně se nejde po nějakém schodišti do patra.

stana nereg.

Re: ...

Příspěvekod stana nereg. » stř 23. dub 2008 22:05:57

ráda bych se chtěla jet podívat na další bursu.napište kde a kdy bude

Uživatelský avatar
Honza
předseda
předseda
Příspěvky: 78
Registrován: stř 10. bře 2010 14:39:07

Re: ...

Příspěvekod Honza » čtv 24. dub 2008 14:54:34

Další burza bude nejspíš až na podzim, informace bude včas na těchto stránkách, ale od 1. do 4.5. budou fialky vystavené na výstavišti v Litoměřicích. Určitě bude i něco v prodeji. Honza

Simona - SisiV nereg.

Re: ...

Příspěvekod Simona - SisiV nereg. » pon 05. kvě 2008 19:30:19

DĚKUJI ZA VYHOVĚNÍ MÉ ŽÁDOSTI O STAŽENÍ ČLÁNKŮ Z WEBOVÝCH STRÁNEK (ŽE JSTE MĚ UVEDLI NA PRAVOU MÍRU OHLEDNĚ PŘEDSEDY KLUBU) A PŘEJI KLUBU HODNĚ ÚSPĚCHŮ

vierka nereg.

Re: ...

Příspěvekod vierka nereg. » úte 06. kvě 2008 18:44:48

Jéj, dnes som objavila túto výbornú stránku. VÝBORNÁ

vierka nereg.

Re: ...

Příspěvekod vierka nereg. » úte 06. kvě 2008 18:53:11

Ešte raz ja. To prvé som len skúšala, či to funguje napísať.
Chcela by som sa spýtať, či si medzi sebou aj vymieňate lístky od fialiek.Túto jar som začala pestovať fialky.Mám len 6. veľmi sa mi páčia, no ale čo som zhliadla tu,oblialo moju dušičku, že existuje toľká krása. Neviem ako sa to dá, ale potešili by ma lístočky na zakorenenie. poslal by niekto? vierka@inmail.sk

Uživatelský avatar
jandab
Příspěvky: 2554
Registrován: pon 01. bře 2010 21:26:43
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod jandab » úte 06. kvě 2008 19:17:14

Vierka...máš mail !!!

Uživatelský avatar
pele
Příspěvky: 1860
Registrován: úte 02. bře 2010 6:42:29
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod pele » stř 07. kvě 2008 6:55:16

Vierka i na Slovensku jsou naše členky a Janda to je poklad. Věřím že ti určitě některé z nich napíšou a po domluvě rozšíří tvou sbírku a i ty častěji zavítáš na tyto stránky.

vierka nereg.

Re: ...

Příspěvekod vierka nereg. » stř 07. kvě 2008 8:29:21

Ahojte. Pozdravujem Vás. Mail je tam. Ale dám ho ešte raz..... vierka@inmail.sk

kamila nereg.

Re: ...

Příspěvekod kamila nereg. » pon 02. čer 2008 11:23:59

dobrý den ,mám květinu pod názvem nematanthus kussmaulchen s oranžovými květy.mám ji nově a nevím jaké podmínky pro její pěstování se hodí.začínají mi od spoda opadávat lupínky.prosím pomozte a pošlete radu co s ní?email kamila@leonet.cz děkuji kamila

Uživatelský avatar
Martina Opp.
Příspěvky: 109
Registrován: stř 17. úno 2010 15:13:19
Bydliště: Kladno

Re: ...

Příspěvekod Martina Opp. » pon 02. čer 2008 14:45:36

Kamilo, obrať se na naši členku Moniku Papežovou, ta nematanthy pěstuje. Její stránky jsou v odkazech.

Miroslava nereg.

Re: ...

Příspěvekod Miroslava nereg. » úte 03. čer 2008 18:11:27

Nevie mi niekto poradiť? Vždy keď mi rozkvitnú fialky, na kvetoch sa objaví biely prášok ako múka a zakrátko kvety uvädnú. Dá sa to niečím zlikvidovať? Nemzslím tým fialky.

Uživatelský avatar
Martina Opp.
Příspěvky: 109
Registrován: stř 17. úno 2010 15:13:19
Bydliště: Kladno

Re: ...

Příspěvekod Martina Opp. » stř 04. čer 2008 19:18:16

Miroslavo, vypadá to, že Tvoje fialky jsou napadeny pravým padlím. Padlí napadá i listy a výhonky. Houba se snadno šíří v místnosti vzduchem nebo přímým kontaktem mezi rostlinami. První pomoc: nemocné rostliny okamžitě izolovat od ostatních, napadené části rostlin otrhat a zničit, opakovaně ošetřit postřikem. Názvy postřiků najdeš v sekci O FIALKÁCH - nemoci a škůdci. Přeji hodně štěstí

lidduska nereg.

Re: ...

Příspěvekod lidduska nereg. » ned 08. čer 2008 21:46:22

Kdo mi prodá lístky nebo malé rostlinky aspoň 30 druhů /nebo barev afrických fialek/Mohu vyměnit za léčivku aloe Vera velko rostlinu i s balem , případně hlízy zmijovců a užovníků.Také nabízím 3 barvy Bohyšek.Po dohodě odešlu vše ihned. tel 607 109942 Ludmila Trsková)

Gabča nereg.

Re: ...

Příspěvekod Gabča nereg. » čtv 12. čer 2008 18:52:26

Pro Liddusku. Pokud máte ještě zájem o fialky Ozvěte se mi na email N.striga@seznam.cz. Děkuji

aika nereg.

Re: ...

Příspěvekod aika nereg. » úte 24. čer 2008 12:21:08

Sháním ruské kultivary Ek a BM, ale opravdu ty a ne podvrhy. Může mi někdo nabídnout? Děkuji

Uživatelský avatar
Martina Opp.
Příspěvky: 109
Registrován: stř 17. úno 2010 15:13:19
Bydliště: Kladno

Re: ...

Příspěvekod Martina Opp. » stř 25. čer 2008 7:54:52

Aiko, určitě když někdo bude mít navíc rostlinky, tak se s Tebou spojí, ale určitě Ti nikdo schválně nabízet "podvrhy" nebude. To bylo zbytečné psát.

jajinda nereg.

Re: ...

Příspěvekod jajinda nereg. » čtv 26. čer 2008 11:03:03

Dobrý den, prosím o radu, co se mohlo stát s mými fialkami. Na rostlinkách se začaly zakrucovat stonky a listy tak, že rostly jiným směrem než ostatní, pak začaly zasychat a zakrňovat květy, a nakonec nové lístečky v srdíčku začaly deformovat, zplstnatěly a zakrněly a rostlina neroste. Mám postiženou asi třetinu rostlin. Pěstuji fialky už 15 let, ale taková pohroma se mi nikdy neobjevila. Nevíte, co to může být a co s tím mohu dělat? Děkuji za rady. Email: JarPokor@seznam.cz.

aika nereg.

Re: ...

Příspěvekod aika nereg. » pát 27. čer 2008 6:55:53

Jajinda: Možná máte fialky napadené roztočíkem...to je opravdu - škůdce. Doporučuju postříkat Sumithionem Super a okamžitě napadené rostlinky izolovat od ostatních, ať nepřijdete o svoji sbírku.Ale třeba to nebude tak tragické a pletu se

Týna nereg.

Re: ...

Příspěvekod Týna nereg. » stř 02. črc 2008 12:24:47

ahoj tak jsem se rozhodla zničit roztočíka a velice jsem narazila..jediný schopný a vámi doporučovaný přípravek sumithion super se totiž od začátku roku nesmí prodávat a dokonce se již ani nevyrábí..náhrada prozatím neexistuje
co mám tedy dělat mi v zahradnictví jaksi neporadili..
prosím jestli někdo máte nějaký zbytek tohoto postřiku,dám za něj téměř cokoli..
díky