...ze saintpaulia.wbs.cz

(jen pro čtení)
Uživatelský avatar
sapho
Příspěvky: 892
Registrován: pon 01. bře 2010 21:41:31

Re: ...

Příspěvekod sapho » stř 01. črc 2009 11:56:36

pro paní Bickovou

Dobrý den,
v botanické zahradě Fata Morgana v Praze by měla být v létě prodejní výstava honzíků.Pár kultivarů mám ve sbírce.Moje stránky najdete v odkazech.
Hezký den.

Bašná nereg.

Re: ...

Příspěvekod Bašná nereg. » stř 01. črc 2009 20:25:16

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda by mi někdo neprodal nějakou květinu achimenes. Stačily by i hlízy. Jsem z Moravy, takže do Prahy na výstavu je to pro mě moc daleko. Děkuji za odpověď Bašná

Ivča nereg.

Re: ...

Příspěvekod Ivča nereg. » pon 06. črc 2009 18:04:34

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mi můžete říci více informací o Saintpaulia Usambaraveilochen? Mám bíločervenou a nemohu nikde najít info o pěstování. Děkuji za pomoc piště na Ivca44@centrum.cz

jitka nereg.

Re: ...

Příspěvekod jitka nereg. » pon 06. črc 2009 19:23:43

Prosím o radu. Letos mi achimenesy špatně prospívají: už když vyrazily první lístky, některé byly velmi světle zelené až žluté. Pak se to upravilo, ale teď některé lístky zreznou a pak zčernají a odpadnou. Co radíte?. Děkuji Jitka

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: ...

Příspěvekod HankaP » úte 07. črc 2009 12:27:52

pro Ivca44: Usambaraveilchen je jen německý název pro africkou fialku, saintpaulii (Usambara je pohoří v Tanzánii - odtud saintpaulie pocházejí, das Veilchen = fialka). I u nás se, i když zřídka, používá název usambarská fialka...

Dana nereg.

Re: ...

Příspěvekod Dana nereg. » stř 08. črc 2009 9:29:58

dobrý den, mohl by mi někdo poradit co dělat když mi africké fialky jakoby vadnou -tj. měknou listy, objevují se žluté a hnědě skvrny na listech, přitom je zalévám i hnojím podle návodu, na přímém slunci nejsou ... Děkuji

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod Babetta » sob 01. srp 2009 14:33:01

Ráda bych navštívila výstavu afrických fialek. Může mi někdo, prosím, poradit jestli se nějaká bude konat na Moravě ????

Uživatelský avatar
Martina Opp.
Příspěvky: 109
Registrován: stř 17. úno 2010 15:13:19
Bydliště: Kladno

Re: ...

Příspěvekod Martina Opp. » sob 01. srp 2009 15:46:54

Veřejné setkání se bude konat 12.9. v Bratislavě. Přesné místo bude včas uveřejněno na stránkách

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: ...

Příspěvekod HankaP » sob 01. srp 2009 15:57:42

Babetto, na Moravě ne, ale připravuje se výstava v rámci Zahrady Východních Čech v Častolovicích (9.-11. října) - to by snad mohlo být pro tebe taky celkem dostupné...
http://www.zahradkari.com/03_1.html

Naďa nereg.

Re: ...

Příspěvekod Naďa nereg. » čtv 13. srp 2009 17:27:23

Dobrý den! Prodám přebytky ze své sbírky afrických fialek, konkrétní odrůdy sdělím přes email: nada.af@atlas.cz. Pouze osobní odběr v centru Ústí nad Labem, rostliny nezasílám.
Přeji hezký den!

ivana nereg.

Re: ...

Příspěvekod ivana nereg. » úte 18. srp 2009 20:03:48

odpovidam pani basne pokud by vam stacil achimenes fialovy klidne vam poslu zadarmo sbirku jsm ukoncila a mam jenom fialovy jestli chcete pisnete na mullerova.iv@seznam.cz

illustrator nereg.

Re: ...

Příspěvekod illustrator nereg. » stř 26. srp 2009 16:18:24

Dear all, I am a hobbyist grower from Slovenia (born in the Netherlands). I am having a limited number of violets (some named varieties, some species), and also very limited place (just windowsills). I would like to get in contact with hobbyists in Czech republic, maybe exchange some plants. I halfway read Czech language, but not enough to really understand all. Kind regards to all,
Paul

jájina nereg.

Re: ...

Příspěvekod jájina nereg. » čtv 03. zář 2009 12:14:23

Prosím o radu ohledně dostupné literatury o Afrických fialkách. Sehnala jsem pouze knihu Africké fialky a jejich příbuzní. Děkuji

jájina nereg.

Re: ...

Příspěvekod jájina nereg. » pát 04. zář 2009 8:33:38

Nevíte někdo jestli bude možné na výstavě v Častolovicích / má tu být i výstava fialek/ zakoupit fialky, event lístky fialek?

Uživatelský avatar
sapho
Příspěvky: 892
Registrován: pon 01. bře 2010 21:41:31

Re: ...

Příspěvekod sapho » pon 07. zář 2009 8:37:49

Pro Jájinu:
V Častolovicích určitě k prodeji budou lístky a i rostliny fialek a jiných gesnerek.Těšíme se na setkání.Zdravím.

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: ...

Příspěvekod HankaP » úte 08. zář 2009 8:44:18

ještě pro Jájinu:
V češtině bohužel existuje tato jediná publikace, a nutno říct, že i ta už je poněkud zastaralá a hlavně díky svému vzniku v době před masivním rozšířením internetu u nás - s jeho nepřebernou nabídkou snadno dostupných informací - i místy trošku nepřesná.

Jinak je možno sehnat literaturu spíše právě přes internet - především anglicky nebo rusky psanou.

Pro členy klubu jsou na našich stránkách dostupné některé zahraniční časopisy, zejména magazín americké společnosti AVSA, jejímž je klub také členem, ale i další materiály...

Dagmar Jelínková nereg.

Re: ...

Příspěvekod Dagmar Jelínková nereg. » pon 21. zář 2009 18:27:49

Tak jsem se podívala na Vaši fotogalerii,je to nádhera že se někdo zaobírá těmito Africkými fialkami,vybrala jsem si jich pár a budu je také pěstovat,.Jen tak dál.

janemi nereg.

Re: ...

Příspěvekod janemi nereg. » úte 06. říj 2009 10:24:43

Od jara mi narostly malé fialky a budu rozsazovat. Nabízím přebytky, preferuji výměnu i za streptocarpusy nebo něco zajímavého. Nejlépe osobní odběr v Plzni (není podmínkou). Fialky jsou téměř výhradně od paní Prchl. a rozpis uvádím:
Ruffled Skies, Rob's Chilly Willy, Sunkissed Rose, Star Wars, Potselui Rusalki, Golden Eye, Mac's Luxurious Leisure, Petticoat Promenade, Midnight Romance, Cypress Swamp, Mac's Smoldering Sapphire, Dora, Ness' Orange Pekoe, Chirita Aiko

anonym nereg.

Re: ...

Příspěvekod anonym nereg. » stř 11. lis 2009 19:25:32

ahojte.kde se dá sehnat Keikigrow plus

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: ...

Příspěvekod HankaP » stř 18. lis 2009 23:38:01

Předpokládám nejlépe v Kanadě u výrobce (to je ta adresa v odkazech). Cena vychází cca Kč 18,-/ml (v balení 45 ml), nebo 27,-/ml (15 ml).
Případně od prodejce z Austrálie za 34-37,-/ml (balení 3 nebo 15 ml), prodejců z USA za 34-45,-/ml (15 ml) nebo prodejce z Anglie za 99,-/ml v balení 5 ml...
Plus ke všemu poštovné, samozřejmě.