Problémy, choroby, škůdci

kytky, kytky a kytky
Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » pon 19. dub 2010 23:41:09

Ahoj, mam problém, koupila jsem si od pěstitelky lístečky, zakořenila, zasadila, lístečky se činily a vyplodily pár malých rostlinek, ale najednou jako, když praští a malinké lístečky začaly černat a jedna fialka za druhou jdou do háje:( Tak jsem je zkusila oddělit a přesadit a bohužel:( Děkuju za radu :1526:

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » úte 20. dub 2010 7:45:56

No a nenachladly ti ty fialky? Nebo nezalilas je víc a nebo studenou vodou?

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » stř 21. dub 2010 16:16:09

Určitě jsem je nepřelila, na to si dávám pozor, to už se mi taky stalo. Ale je doopravdy možné, že nachladly, protože moje aktivní maminka na ně jednou větrala skoro celý den:( A nemůže to být i nějaká plíseň nebo tak něco? Vytvoří se vždy na lístečku flíček, který roste. Díky moc

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » stř 21. dub 2010 17:55:33

tak to nevím možné to je. Je fakt, že někdy ten mateční list takhle začne uhnívat tak ho odříznu na zdravé pletivo aby stihly mladé rostlinky dorůst

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » čtv 22. dub 2010 19:37:12

to já už jsem udělala při prvních známkách odumírání, ale bohužel i malé rostlinky umírají. Prolila jsem to fungicidem, který mi byl doporučen. Pokud by to byla nějaká choroba, mohlo by to pomoci. Píšou tam ale, že půda musí být dostatečně vlhká, to se zase bojím, že fialky přeliju. Tak jsem dala méně, tak uvidím. Děkuji za rady

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Padlí

Příspěvekod pewi » ned 25. dub 2010 16:17:53

Prosím poraďte, mam na sbírce nejspíš padlí (viz nahoře co jsem psala, nevěděla jsem) a šíří se to z jedné fialky na druhou, už jsem některé dala do karantény na chodbu, jiné přikryla pytlíkem... nevím co s tím. Teď jsem si koupila i nové lístečky, tak se bojím, že všechno půjde víte kam...Zkusila jsem to prolít fungicidem PREVICUR, ale nezdá se účinný. Na stránkách klubu jsem našla Discus, Beaton, Karathane a Fundazol. Jak se to prosím používá, asi bych potřebovala postřik ale discus ani beaton postřiky nejsou, nebo se to naředí a stříká? Máte s tím zkušenosti? Děkuji za radu

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » ned 25. dub 2010 19:10:10

mě na padlí nejlépe funguje Rubigan, smrdí sice po naftě ale je fakt účinný.

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » ned 25. dub 2010 19:37:15

Na ten jsem se ptala v obchodě a prý ho bohužel už nevyrábí... Tak nevím, ale jestli víte kde ho koupit tak bych byla moc ráda...

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10028
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod Evuška » ned 25. dub 2010 21:42:02

Pewi,na padlí mám ten diskus.Je to prášek a naředí se podle tabulky a pak do postřikovače.Neznala jsem nic,tak jsem šla do zahr.potřeb a tam mi dali tohle.U mě to funguje.Možná je víc druhů padlí,nevím,ale měli by ti určitě v obchodě něco proti padlí nabídnout.Tak to prostě musíš vyzkoušet.No a hlavně nečekej,že to bude do druhého dne v pořádku.Jo a pod sáčkem myslím to není to nejlepší.Padlí je houba a těm vlhko dělá dobře.

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » ned 25. dub 2010 22:10:47

Děkuju moc za radu. Pod sáček jsem dala ty zdravé fialky, u kterých si jsem jistá, že napadeny nejsou. Nebo to mám raději nechat vše dýchat? To zase riskuju, že se mi to nakazí. Dala jsem pod sáček malé lístečky, které kdyby byly napadeny, tak umřou jistojistě. Hned zítra vyběhnu do zahrádkářství. díky

Uživatelský avatar
HankaP
administrátor
Příspěvky: 4592
Registrován: čtv 03. pro 2009 3:55:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod HankaP » ned 25. dub 2010 22:20:37

Pewi, a fotka by nebyla? To, co jsi popisovala od začátku, rozhodně není padlí... Padlí je bílý jakoby prášek, hlavně na květech, ale může být i na listech. Taková jako mouka... Není moc nebezpečné, mnohdy stačí jen odstranit napadené části.
Tys ale popisovala něco úplně jiného...?
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » ned 25. dub 2010 22:49:10

Jej fotku nemam (všechny listy jsem ostříhala a vyhodila), ale je to to co popisuješ... na listech mam jakoby mouku a pod tím je (v pokročilejším stadiu) tmavě hnědý flíček, je pravda, že předtím jsem se ne uplně přesně vyjádřila. Díky za reakci

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Malý bílí brouček

Příspěvekod pewi » čtv 13. kvě 2010 0:58:21

Tak nevim, jestli jsem jediná, kdo tady má problémy se škůdcema, nebo vy už jsme tak sečtělý a znalý, že už to sem ani nepíšete... V substrátu a po květináči se mi producírují maličcí ale opravdu maličcí bílí broučci. Je jich tam teda požehnaně. Vůbec nevím co to je, hledala jsem ve škůdcích a ani jeden na to neodpovídá. Ani to neskáče, jen to, na svou velikost, hrozně rychle běhá. Tak max půl milimetru veliké a možná nějaké štětinky to má na zadku, ale tím si nejsem jistá, jak je to maličké. A potom druhý problém... Mojí mamince se na ibišku usídlilo cosi, co taky nevím co je... viz fotka. Děkuju moc za rady ....

Obraz0483.jpg
Obraz0486.jpg

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » čtv 13. kvě 2010 8:00:24

a ty bílé potvůrky dělají nějakou neplechu nebo jen běhají? Škoda že nehopkají, to měla babička chvostoskoky a ty zalévala logrem z kafe. Ale běhací mě nic nenapadá. A na tom ibišku to dělá vatičku? A nenašla jsi tam malé šedé hnusné oválné brouky? To by mohla být vlnatka a to je děsný prevít. http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... CCAQ9QEwBA
doufám že odkaz bude fungovat kdyžtak si dej vyhledat vlnatka

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10028
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod Evuška » čtv 13. kvě 2010 8:26:36

Ty bílé běhací potvory mě taky napadl chvostoskok.Tam pomůže i trochu vyschnutí.Měla jsem je u oleandru a papyrusu,u kytek,které byly stále v mokru.
A na tom ibišku...je to vždycky jen takhle na tom jednom místě?Myslím,že se mi to taky na jednom dělalo,žádného živočicha jsem tam neměla,byla to taková lepkavá hrudka.Myslím,se mi to dělalo i na benjamínovi.
Tak jsem to šla prohlédnout a je to jen na benjamínovi.Co s tím,netuším.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » čtv 13. kvě 2010 8:28:55

Evi benjamín takovou voskovou hroudečku má, ale i bišků jsem to asi nikdy neviděla, a navíc to bývá jen malá troška a ne taková hrouda

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10028
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod Evuška » čtv 13. kvě 2010 8:39:25

hm,hm,hm,vlnatku naštěstí nemám:-) a na ibiškách sviluny.Jsou už dlouho na balkoně,prší na to,stříkám to agrionem...tak jsem na to zvědavá.

Uživatelský avatar
modrakocka1
Příspěvky: 10024
Registrován: úte 02. bře 2010 7:44:01
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod modrakocka1 » čtv 13. kvě 2010 8:42:46

já měla svilušky jednou na benjamínovi a taky šel na balkon, naštěstí te´d jsou v poho. A vlnatku jsem měla na jedné gloxce ale zlikvidovala jsem to hned v zárodku a te´d je čistá a krásná, nově obrazila a brzo pokvete

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » čtv 13. kvě 2010 21:19:59

Tak vlnatka to neni, je to fakt jen taková vosková hrouda... a je to přesně jen na tom jednom místě, jak je to na fotce, prohlídla jsem ibich a na některých lístečkách je nejdřív jen jakoby kapka, potom je z toho bílá hrouda, potom hnědá a na jednom listu jsem našla jakoby zmasakrovaného rozmáčklého červíka, ale já no nerozmáčkla, tak nevim. Broučci se množí a běhají a rotují po obvodu květináče a trochu se sehěhli dole ke stonku, je to na maličké fialce, která mi teprve záčíná růst, mají asi rádi mladé výhonky.

Uživatelský avatar
pewi
Příspěvky: 620
Registrován: sob 10. dub 2010 14:34:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy, choroby, škůdci

Příspěvekod pewi » čtv 13. kvě 2010 21:21:26

Každopádně jsem broučky postříkala proti mšicím a trochu toho ubylo. Určitě nechám zeminu vyschnout... Moc děkuju za rady....