Čo nám práve... (slina přinese :-)

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » pon 29. čer 2015 15:35:31

Včera navečer se mí přátelé Koudelkovi zbláznili a jeli jsme na lokalitu Kaproun, kde v tomto čase vykvétá poměrně velice vzácný prstnatec Traunsteinerův - Dactylorhiza traunsteineri. Je to močálovitá louka se suchopýrem a další mokřadní flórou. Lokality jsou v republice dvě, někde poblíž Lipna a tady u nás. Kytka tam byla max. v deseti exemplářích. Naštěstí si návštěvníci jen fotí, zatím je ještě nikdo nevyrýpnul do zahrádky. Loni odpočívaly, nebyl tam ani jeden.

004.JPG
007.JPG
005.JPG
010.JPG

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » úte 30. čer 2015 6:48:23

Je to krása a div, že něco takového v naší zničené přírodě ještě roste.
Včera jsem se dívala, že mám na kytkách více čmeláků než včel. Takových menších černých. Poslední roky se jim u nás daří.

Jinak u nás vymetená obloha, :538:, ale jen 8 °C, zatím teplé noci moc nebyly.

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » úte 30. čer 2015 7:19:39

Dobré ráno, dnes slunečné. U nás jsou noci docela teplé, už dávno jsme neměli pod 10 °C, spíš těch 12 a víc.
Janičko, hezký výlet, krásné fotky.

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10028
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » úte 30. čer 2015 8:08:52

Je to krása, že se dají potkat takové poklady.
My jsme letos náhodou narazili na dřípatky.
Tady v okoli jsou lokality jaterníků a hlaváčků... jen si vzpomenout ve správný čas.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » úte 30. čer 2015 9:47:23

Dobré ráno, dnes mě budilo sluníčko už ve 4.43 h. Nakonec jsem kolem 6. ještě usnula a vzbudila se v 8.45. To jsem tomu zase zatla tipec! Je u nás pod lehkým mráčkem a příjemné teplo. Želva Venca už se pase venku.
Mějte se krásně.

švýcarka
Příspěvky: 504
Registrován: stř 13. říj 2010 10:51:47

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod švýcarka » úte 30. čer 2015 13:55:28

Ahoj všici. :8653:
Jani, ten prstnatec je krásnej...
Uf, ještě ťeď se mi klepou kolena... byla jsem u holek vzadu, je tam pěkný chládek a já tam byla zkontrolovat kytky, okno bylo otevřené a najednou slyšíme zvuky... holky nevěděly, co to je, ale já říkám, to je, holky, poštolka, asi se páří... Hm, poštolka to byla, ale nepářila se... Jak si kolegyně stoupla a naklonila ze zamřížovaného okna, tak viděla poštolku na zemi vedle budovy... ta se lekla a uletěla a tam... na zemi... leželo chudák ptáče... a jen jsem pak viděla jak zrychleně dýchá... Říkám, mrcha jedna, proč nechytá myši a loví ptáčky :14:. Nevydržela jsem, odemkla zadní dveře, mříž a vyběhla k tomu chudáčkovi, pořád tam ležel, křídla roztažená do stran a úplně mi zatrnulo, že už nedýchá, ale dýchal, tak jsem ho opatrně sebrala, křídla mu složila do dlaně a opatrně ho pohladila po hlavičce... otevřel očka, na hlavičce měl chmýří - byl to malý "rorýs". Chtěla jsem ho vzít dovnitř, zkusit mu dát napít a nechat ho v nějaké krabici vzpamatovat... Ale po chvíli hlazení se začal víc pohybovat, dokonce i zobáčkem mne chtěl asi štípnout... tak jsem otevřela dlaň, on zamával křídly a frrrrrrrrr. Žádné zranění jsem neviděla, ani peříčka neměl vytrhaná, myslím si, že byl ale v silném šoku... No, měl štěstí, že jsme začali koukat, kde ta poštolka křičí, a ta se lekla a uletěla, jinak by asi dopadl hůř... Tak jsem sice trošku rozklepaná, ale zároveň mne těší, že snad je ptáček v pořádku a už si příště na tu poštolku dá pozor. :1709: Pa, mějte se Eva

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » úte 30. čer 2015 14:11:09

Taky si říkám, proč mi káňata loví slepice, když je u nás myší dost.

Já zase ráno obdivovala užovku u firemního jezírka, vyhřívala se na slunci, a jen co mne uviděla, zavlnila se a šup do vody a plavala na druhou stranu.

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » úte 30. čer 2015 18:09:17

Holky, ten příroda u nás v Čechách je stejně krásná, že jo??? Tak si jí užívejme, dokud to jde, a čučme dobře okolo sebe! JE na co se dívat, a to je príma. :9893:
Hani, díky! Ňák to šlo vokolo mě. :))))))

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » stř 01. črc 2015 7:02:58

Přeji všem krásný den. :8653:

Uživatelský avatar
Evuška
Příspěvky: 10028
Registrován: úte 02. bře 2010 16:08:00
Bydliště: Poděbrady

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Evuška » stř 01. črc 2015 7:28:06

Dobré ráno. :350:
Sluní, už teď je 21°, takže zaleju truhlíky a všechny kytky v nádobách a zalezu.
Včera jsem ostříhala kus levandule a do půl jedenácté jsem byla na pergole a čistila to. Bylo příjemně. Tak se těším na večer. ;-)

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » stř 01. črc 2015 8:11:14

Ahojky, u nás je taky slunečno od rána, jen doufám, že nebudou ty pařáky, co hlásili. Mám ráda teplo, ale normální, ne tropické vedro.

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » stř 01. črc 2015 8:16:08

Zdravím vás a přeji pěkný, slunečný den. U nás zatím sluníčko svítí, sem tam je mráček, hned po ránu je teplo.

Evičko, ty jsi taky taková záchranářka, za to tě mám ráda. Je čím dál víc lidí, co se zvířaty nesoucítí. Někde jsem četla, že rorýsi nesedají na zem, že se pak nedokážou vznést. Možnás ho zachránila dvakrát.

ivča
Příspěvky: 624
Registrován: pon 28. led 2013 18:04:19
Bydliště: Ostrava

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod ivča » stř 01. črc 2015 12:24:37

Evi, je dobře, že jsi udělala dobrý skutek a zachránila mrňouse... krásný den všem. :2220:

Uživatelský avatar
Packa
Příspěvky: 11379
Registrován: úte 02. bře 2010 11:21:27

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Packa » čtv 02. črc 2015 6:42:03

Dobré ráno a přeji krásný den. :350:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » čtv 02. črc 2015 8:55:57

Helenko, krásný den tobě i těm ostatním.
U nás sluníčko, teplo už od rána.

švýcarka
Příspěvky: 504
Registrován: stř 13. říj 2010 10:51:47

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod švýcarka » čtv 02. črc 2015 10:08:36

Danuško, Ivet, díky. :8653: Je pravda, že já jsem odmala taková "zvířátková", dokonce mi jeden vedoucí na táboře, v mých 16 letech (mimochodem můj nejhezčí tábor a vzpomínám na něj dodnes), napsal do památníčku, že bych měla mít ráda i lidi, nejen zvířátka. Byla jsem taková psí a kočičí máma. Tak mám vždycky radost, když můžu někde pomoct.
V úterý přišla moje maminka s přítelem o pejska - bylo mu 13. Dokud byl veselý a baštil, tak to nechávali, ale začalo se to zhoršovat, praštil sebou už ke konci třeba 4x za den... museli zavolat veterinářku k nim na chatu, aby ho uspala. Prý měl nemocné srdíčko, říkala... Tak tam bylo slzavé údolí, pochovat ho musela mamka, on nemohl, brečel a byl celej rozklepanej - no dalo mu zabrat jen tam pod stromy (samý kořen to bylo) vykopat hrobeček. No jo, už mu je 80 a mamce bude příští rok. Stačilo mi to s naším kocourem před 2 lety a neumím si představit, až to nastane s naším Bastíkem... to položí asi celou rodinu, jen si přeju, ab,y až to přijde, umřel ve spánku, tiše a pokojně... ach jo. Vím, že to patří k životu, ale čím jsem starší, tím hůř to snáším... Nedivím se mému dědovi, který ke stáří měl vždycky svoje krásné pomněnkové oči zalité slzami a přitom to celý život byl silnej, zdravej chlap... Jinak přeju krásný den všem. Eva

Uživatelský avatar
janli
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 11. lis 2010 21:36:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod janli » čtv 02. črc 2015 11:41:29

Evi, napsala jsi to moc hezky! Je moc smutné přijít o každého, koho má člověk rád. Ať je to člověk, nebo zvířátko. Znám to dobře. A máš pravdu. Jak léta přibývají, člověk si tím více začne uvědomovat neodvratnost konce a začíná být ze všeho naměkko. Ale to je tím, že si váží každého okamžiku, který je mu dán.
Mějte všichni hezký den a opatrujte se před tím silným sluníčkem. Na příští týden má být 37 °C. To je docela děs. :9893: :538:

Uživatelský avatar
Babetta
Řád vděčné kočky
Řád vděčné kočky
Příspěvky: 8030
Registrován: stř 17. bře 2010 22:15:38
Bydliště: Břidličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod Babetta » čtv 02. črc 2015 12:46:11

Evi, vyrostla jsem na vesnici a nemůžu si pomoci, ti vesničtí lidé mají ke zvířatům tak nějak blíž. Lidi z paneláků nemají takové možnosti poznat život zvířat jako lidi na vesnicích, tak takové city neznají. I rodiče z paneláku by neměli zakazovat děcku zvířátko, měli by pod dozorem děcko učit, jak se k němu chovat a jak se o něj starat. Věřím tomu, že z nich potom nevyrostou takoví zmetci, kteří mrknutím oka upálí kočku anebo provedou podobné zvěrstvo. Prostě příklady táhnou.

Jani, ta vedra, to bude hrůza! Natahala jsem do skleníku achimky, snad to přečkají.
Nesmím zapomenout nalít vodu k lesu zvířatům a ptákům do pítka na zahradě.

Uživatelský avatar
mikina
Příspěvky: 8722
Registrován: pon 01. bře 2010 21:22:44
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod mikina » čtv 02. črc 2015 13:26:42

Ahojky holky, Evi, po přečtení tvého příspěvku jsem si zaslzela. Je fakt, že ne všichni se ke zvířatům chovají pěkně, a tys jednomu pomohla, jsi prostě šikovná.

Uživatelský avatar
jadka
Příspěvky: 10456
Registrován: úte 02. bře 2010 7:00:15
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » čtv 02. črc 2015 14:05:15

Na jedné straně republiky zachráněný život, na druhé ztracený.
Vejdu k večeru do obýváku a hledím, co to je na zemi, a ona to mrtvolka ptáčka. Miláčci moji projevili svoje lovecké pudy. No, kdyby jen to, ale na jednom okně mi udělali ze strepsů bezejmenky, jak to v rámci lovu poshazovali z parapetu a kytky vypadly i z květináčů, bordel na zemi nehorázný.
A věděli, že je něco špatně, ani se ke mně nelísali.