Orechovo-medový koláč

Uživatelský avatar
Ruženka
Příspěvky: 432
Registrován: úte 02. bře 2010 7:47:52
Kontaktovat uživatele:

Orechovo-medový koláč

Příspěvekod Ruženka » pát 11. pro 2009 0:02:16

Tu je ten sľúbený recept. Je to mmmoc dobrý zákusoček!!!

Cesto:
500 g hladkej múky
200 g práš. cukru
2 vajcia
200 g masla
2 lyžice medu
2 lyžičky sódy bicarbony rozmiešať v 2 lyžičkách mlieka

Orechová zmes:
300-350 g posekaných orechov
80 g práškového cukru
120 g masla
3 lyžice medu

Krém:
3 dcl mlieka
1,5 lyžice Solamylu
1,5 lyžice hladkej múky
250 g masla
100 g práš. cukru
1 vanilkový cukor
1 dcl rumu

Všetky ingrediencie spolu zmiesime a predelíme na polovicu. Nachystáme si 2 hlbšie pekáče, ktoré otočíme hore dnom, primerane k tomu odstrihneme papier na pečenie. Na každý papier položíme polovicu cesta a vyvaľkáme na veľkosť dna obráteného pekáča. Jedno cesto sa pečie prázdne a na druhé sa rozprestrie orechová zmes, ktorá sa urobí nasledovne: všetky suroviny okrem orechov sa v hrnci roztopia a keď začnú karamelizovať, pridajú sa orechy a ešte chvíľu sa spolu karamelizujú. Potom sa rovnomerne rozprestrie po celom pláte a dá sa upiecť v el. rúre asi na 180 °C. Upečené pláty necháme vychladnúť a plát bez orechov pokvapkáme rumom. Naň dáme krém a prikryjeme plátom s orechmi. Dáme do chladničky asi na 1-2 hodiny, aby koláč stuhol a dal sa dobre krájať.