Čo nám práve... (slina přinese :-)

jadka

Re: Čo nám práve... (slina přinese :-)

Příspěvekod jadka » pát 04. led 2019 11:35:30

Hezký den všem, ráno bylo minus 4,5 °C, celý den s přestávkami poletuje sníh.

Vosičko, měla by ses zapojit do sčítání ptáků, dneska začíná. Akorát stůj hodinu na zahradě pod krmítkem, já mám výhodu, sedím v teple, krmím na parapetu - https://www.birdlife.cz/zacina-scitani- ... krmitkach/.

Evuška

Příspěvekod Evuška » pát 04. led 2019 11:45:49

Hezký den vám přeju.
U nás posněžuje. Je bíle zataženo.

Packa

Příspěvekod Packa » pon 07. led 2019 16:44:02

Dobré odpoledne.
U nás není po sněhu ani památky, venku je zataženo a docela mrazivý větřík.
Sčítali jste o víkendu ptáky? My jsme zjistili, že to ptáci asi tušili, na krmítku se neukázali, slunečnic se ani nedotkli. Dcera říkala, že u nich se v sobotu taky neukázali a včera už začínali přilétat.

Evuška

Příspěvekod Evuška » úte 08. led 2019 0:08:53

Tak nevím, jak sem vstoupit... dobrý večer, nebo už ráno?
Já mám krmítko na parapetu u kuchyňského okna. Létají sýkorky, kosi, občas hrdličky, dnes jsem zahlédla něco jiného, buď vrabec, nebo zvonek. Ale jak se pohnu, všechno frnkne. A hodinu sedět u okna stejně nevydržím. Musela bych taky mít vypozorováno, v kterou dobu létají.
Taky spousta lidí říká, že k nim ptáci letos nelétají.
My to takhle měli předminulý rok. Myslela jsem, že je špatná slunečnice, tak jsem ji vysypala v lese. Dvě kila.
Loni jsem krmítko vůbec nevytáhla a sypala jsem rovnou na parapet. A letos dávám jen ořechy a na kostičky jablka.

jadka

Příspěvekod jadka » úte 08. led 2019 9:07:59

U mě je taky živo, sýkory koňadry, modřinky, babky, vrabci, brhlíci a 2 kosi, strakapoud.
A dávám slunečnici, směs pro andulky, jablko, ořechy a bio (:-)) lůj.
Ale musím říct, že kosáků taky ubylo.
Včera byla v televizi krátká zpráva o sčítání ptáků, nevěřili byste, jak to Damiána zaujalo, jak to skončilo, hledal za televizí, kde se mu ptáci ztratili.

Evuška

Příspěvekod Evuška » úte 08. led 2019 9:50:00

Vlaďko, lovil by?
Mně se zdá, že je u nás málo druhů. A nebo je nerozeznám? To néééé. Ale nejvíc je koňader.

jadka

Příspěvekod jadka » úte 08. led 2019 9:58:42

On je zvyklý dívat se na ně v okně, a najednou sýkorky v televizi.
Ale stejně je to zajímavé. Já tu televizi mám puštěnou skoro pořád, jako kulisu, aby mi tam někdo mluvil. S těma kočkama to ani nehne, akorát teď a ještě jednou, bylo Polopatě o chovu koček, tak to Damča seděl před televizí, a když to skončilo, tlapkou na obrazovku a pak zahlížel z každé strany televize, kde to zmizlo.

vosička

Příspěvekod vosička » úte 08. led 2019 13:23:28

Děvčátka zdravím!
Ptáčky jsem taky nesčítala. To bych nezvládla. Když stojím poblíž krmítka, tak se slítávají. Jak se schovám, hned se nahrnou hejna vrabců a obsadí krmítko. Lítají koňadry, modřinky, dnes se ukázala babka, dokonce brhlík a po zemi poskakoval střízlík. Na podzim tu bylo hejno zvonků, teď tu není ani jeden. Taky pěnkavy a stehlík se neukázali. Před pár lety byli vrabci na vyhynutí, dnes jich je "až dost".

IMG_6393.JPG
IMG_6376.JPG
IMG_6409.JPG
IMG_6374.JPG
IMG_6414.JPG

HankaP
administrátor

Příspěvekod HankaP » ned 13. led 2019 23:06:04

To je ale většinou vrabec polní, ten má hnědou čepičku (i když na té poslední fotce si nejsem jistá, skoro se mi zdá, že mají šedou?). U nás jsem vrabce domácího aspoň od té doby, co se o tom mluví a začala jsem si víc všímat, fakt neviděla...
https://www.abicko.cz/clanek/precti-si- ... izeli.html
Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor nad tématem, jehož cílem není rozhodovat, ale věc pečlivě rozebrat z různých stran, shromáždit argumenty a připravit půdu pro rozhodnutí.
korektor.cz